Kolonoskopia - osobné skúsenosti

lenkafilkorova
3. sep 2020

Ahojte mate niektorá skúsenosť s kolonoskopiou? Je to bezpečné? Strašne sa bojím. Ďakujem.

anos18
3. sep 2020

@lenkafilkorova ja som bola v marci. Už dlho som to odkladala,lebo som sa bala. Keby som bola vedela,že to v podstate nič nie je,idem už dávno. Pre mňa je horšie vŕtanie zuba,ako toto vyšetrenie. Čo bolo dosť zle,bola príprava na kolonoskopiu. Ale samotné vyšetrenie v pohode. Ale každý to znáša inak

anos18
3. sep 2020

@lenkafilkorova mala som to bez injekcie,ale ta MUDr.,u ktorej som bola, ponúka možnosť,že do čriev fúka oxid uhličitý,vraj je to menej bolestivé. Pacient si to hradí sám. To som si dala

pribinak
3. sep 2020

@lenkafilkorova veď daj sa uspať.

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@pribinak no skôr ako bolesti sa bojím nejakého poškodenia čreva. Mam ho aj o kúsok skracovanie a práve to miesto mi chcú pozrieť...

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@anos18 a mali ste aj nejaky oblbovak? Ako dlho to asi trvá?

miskooo1987
3. sep 2020

@lenkafilkorova ja som zažil, lebo som riziková osoba(dedo v 40 rokoch išiel do kytek..). A je to hnusne. Najbližší deň a pol som nevedel či si idem prdnut, alebo sa posrat...

jackie17
3. sep 2020

Neboj sa, aj keď sa to ľahko píše🙂...Mňa v tom ukludnovala známa a to mi pomohlo. Fakt to nič nieje. Oveľa horšia bola pre mňa príprava, mne bolo hrozne zle pri tom nápoji (pomáhalo mi lízať citrón a hneď piť). Inak by som to vyvrátila.
Vyšetrenie fajn, lekár to robí denne, si zakrytá nohavičkami. Mne bolo zo začiatku fajn, no keď mi po case povedal, že si mám ľahnúť na chrbát, schytala ma panika. To už by nebolo také príjemné vyšetrenie. Ja som dosť chudá a črevá som mala "zlepené". Tak v tej chvíli som povedala, že chcem oblbovak a som si ani nepamatala, či mi predpísal lieky alebo nie. Pani predo mnou zaspala a budili ju.
Vedia, čo majú robiť, žiadne poškodenie nebude. Držím prsty a isto na to chod. Črevo je veľmi dôležité a odpadne ti obrovský balvan, že je všetko OK 😉

anos18
3. sep 2020

@lenkafilkorova nemala som žiadny oblbovak,lebo som šla sama na aute a nemal ma kto odviezť. Ale už som spomínala,čreva mi nafukovala oxidom uhlicitym,vraj je to vtedy menej bolestivé. Ale nerobí to asi každý lekár. Platila som za to 15 eur.

jackie17
3. sep 2020

@miskooo1987 z okolia som počula, že takto to chlapi prežívali a to boli chlapi jak hora. Možno aj psychicky ti to nebolo prijemne

miskooo1987
3. sep 2020

@jackie17 no ono to bolo fakt zle... ani nie ten “prienik” sle potom, lebo to musía nafúknuť....ale ja som to nejako bral tak že musia... možno to po dedovi som zdedil a teda pre
mna to je rozdiel či mi vyrežú nejaký prvotný nádorový výčnelok, alebo mi rovno pripravia úmrtný list... ale najhoršie bolo až po.... a naozaj netreba veriť tomu že si len prdnut ideš... rifle by vedeli rozprávať...

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@anos18 no tak by som si určite radšej zaplatila. Len neviem ci to takto robia aj v BB😏

anos18
3. sep 2020

@lenkafilkorova hádam v celej BB to niekto bude robiť. Ja to určite odporúčam. Naozaj plombovanie zuba je pre mňa horšie 😁, toto bolo v pohode. Keby som vedela,idem už dávno

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@jackie17 ďakujem za ukludnenie 😊 tiež som chuda a doktor povedal ze bez úplnej narkozy by do toho nešiel. Vraj by to veľmi bolelo. Ale zas narkozy sa obávam...

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@anos18 no len som objednaná v Roosevelt ovej nemocnici. Keďže tam ma aj operovali a teda na kontrolnú pooperacny kolonoskopiou musím ísť tam tak neviem. Musím sa to opýtať 😀

kiwi3
3. sep 2020

@lenkafilkorova ja idem tiez onedlho, ale v celkovej anesteze. mne tiez lekar povedal, ze ak to bude bolestive, tak mi to spravia takto, tak naco riskovat, ked ma uz nastrasil. chudi ludia to vraj znasaju horsie, lebo maju aj hrube crevo vseliako pokrutene v bruchu

kiwi3
3. sep 2020

@lenkafilkorova a inak co sa pytas na to poskodenie, tak to je konspiracna kravina, necitaj si stranky typu badatel

jackie17
3. sep 2020

@miskooo1987 to ano, po tom prehanadle človek nikdy nevie 🙂 veď to, že je to dôležité a človek si vydychne.
Ja som musela ľahnúť na chrbát, žeby vedel vôbec nafuknut. Mam 50kil a nieco, tak všetko zlepené som mala. Ale doteraz som rada, že som to nevzdala a šla som.

miskooo1987
3. sep 2020

@kiwi3 ja som chudý- 198/75 s nejako mi anestéziu nenavrhli:( ale horšie ako vyšetrenie boli tie pocity po...

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@kiwi3 no raz som zachytila článok ako matka žaluje nemocnicu že jej synovi roztrhli pri kolonoskopii crevo a zomrel. Tak preto mam obavy ze, štat sa môže hocico😏

jackie17
3. sep 2020

@lenkafilkorova oblbovak ti nemôže dať? Zbytočne celková. Mne povedal, že pokiaľ budem chcem utíšiť, tak pichne a do minúty o ničom neviem. A tak to aj bolo. Viem, že sme sa smiali. Bolo veselo 😁 ako zdrogovana

miskooo1987
3. sep 2020

@lenkafilkorova stat sa môže všetko....je to invazívne vyšetrenie...

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@jackie17 ahaaa. Tak to skúsim teda tak 😀

kiwi3
3. sep 2020

@miskooo1987 pretoze im to tak viac vyhovuje, hlavne zdravotnej poistovni

@lenkafilkorova a kde bol ten clanok? akoze zas stat sa ti moze hocico a nemusis ani vyjst z bytu, ale sanca je minimalna. a inak ty si tu anestezu hradis sama ci to preplati poistovna?

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@miskooo1987 no a presne preto zvažujem ci vôbec ísť..

miskooo1987
3. sep 2020

@jackie17 oblbovak si pamätám u otca pri bronchoskopii, nevedel nič a ani si nič nepamätal...

miskooo1987
3. sep 2020

@lenkafilkorova pre čo konkrétne? Lebo nie je jasne. S čo reagujes

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@kiwi3 na goodli mi to vyhodilo. Bola to Bardejovska nemocnica... A myslím ze hradí poisťovňa narkozu. Doktor mi nevravel o poplatku.

lenkafilkorova
autor
3. sep 2020

@miskooo1987 no práve pre to poškodenie čreva. 😏

mirkava
3. sep 2020

@lenkafilkorova bola som 2x a prezila som.