Krvácanie po styku/konizácia

vixensylvan
29. mar 2023

Ahojte,
rada by som sa opytala, ci ma niekto podobnu skusenost ako ja.
HPV pozitivitu mi prvy krat zistili asi vo veku 22rokov, v novembri 2020 mi odporucili mensiu ciastocnu konizaciu - robil ju MUDr. Knop v Kosiciach elektrickou sluckou. Zakrok aj hojenie prebehlo v poriadku, bez komplikacii, kontrolne stery bez nalezu. Napriek tomu som takmer vzdy po styku krvacala a trva to doteraz. Mierne sa mi to obcas stalo aj pre zakrokom ale dufala som ze to prave liecba konizaciou napravi. Na preliecenie som brala indol (zacala som po zakroku a beriem doteraz - preventivne cca jednu za den), pred mesiacom mi nova gynekologicka nasadila papilocare, zatial nemam pocit ze by to pomahalo.
Minula gynekologicka mi nenasla ziadny zapal ani chlamydie, nic co by tu stenu sliznice mohlo oslabovat, nakoniec to zhodnotila ako "krehku stenu sliznice" - k tomu som na internete nenasla nic. Liecbu nedoporucila ziadnu. Preto som aj nedavno menila gynekologa.
Som uz zufala - 4 x z 5tich pri styku intenzivne krvacam jasne cervenou krvou, mam pocit ze kratko po menstruacii je to lepsie cca prvy tyzden, aspon tak sa mi zda, ze vtedy je najvacsia sanca ze sa mi to nespusti. Lubrikujeme a pokusame sa o jemny postup, ale napriek tomu vela krat krvacam. V minulosti sa mi to nedialo, som uz zufala, mam uz obavu vobec nieco zacinat ked to takto konci. Neboli ma to, ale mam z toho zakazdym zly pocit, aj z tej celkovej chvile, aj z toho ze mam voci sebe pocit ze si tam nieco pravidelne "natrhnem".
Na pohlad je krcok cisty. Preventivka a stery budu najblizsie v aprili.
Dufam ze sa najde niekto kto o niecom podobnom pocul, a ze existuje riesenie.

amdeis
31. mar 2023

Hmm. Mozno by bolo vhodne zistit, z ktorej casti vaginy krvacas. Aby si vedela, ci chod, vagina alebo krcok. Ako si pisala, krvacavala si trosku aj pred tym, takze je to tvoja prirozdena vlastnost. Vagina je skratka jemna (laicky povedane). Mas uzky vchod, citlivu vaginu, citlivy krcok? Od toho sa odvija nasledna rada.

vixensylvan
autor
18. máj 2023

Tazko zistit odkial je krvacanie v domacich podmienkach. Na prehliadkach sa vsetko javi v poriadku. Nekrvacala som od 15 do 27 rokov vobec, potom velmi mierne ako som mala nalez na krcku, ale po konizacii sa to akoby nezahojilo a lahko sa to rozkrvaca(dodrzala som odporucanych 6tyzdnov hojenia a az po prehliadke, ktora bola v poriadku, sme zacali opat intimne zit). K takemu zaveru som momentalne prisla, nakolko beriem ten papilocare uz nejaku dobu a zda sa ze funguje. Ten ma za ulohu regeneraciu epitelu krcka (okrem ineho). Na vysledky z gyn stale cakam, snad budu v poriadku.