Krvné zrazeniny po pôrode

7. feb 2023

Ahojte mamičky.
Chcela by som sa s vami podeliť o moju skúsenosť po pôrode. Rada si prečítam vaše názory na danú situáciu. Takže k veci...zhruba 1 - 1,5 hodiny po pôrode ešte keď som ležala na pôrodnej sále som dostala strašné bolesti brucha. Ako keby ďalšie silné kontrakcie. Spomínala som to aj sestričke že mám ako by ďalšie kontrakcie že snáď nejdem rodiť ďalšie dieťa 😆. Sranda ma prešla hneď ako ma previezli na 600 nedelie a bolesť neustupovala. Vravela som to tam ďalšej sestričke že to neni normálne a bolesti mám veľké. Ľahla som si na posteľ, sestrička mi začala silno stláčať brucho..a už to išlo...riadne krvné zrazeniny zo mňa vypadávali...strašne veľa 🙈. Normálne som videla ako tú plachtu plnú brala preč a len tak po mne pozerala..potom mi vravela že sa bola opýtať na pôrodnej sále že či som tam vôbec nekrvácala...takto bola za mnou v priebehu noci mi ešte nejaké 2 razy brucho postláčať aby zase zrazeniny vyšli.. samozrejme ze to bolo už stále lepšie.. len nechápem tomu čo sa vlastne stalo...alebo mohlo somnou stať. Je to bežné alebo normálne? Na slovo bola skúpa a ja si tú otázku v mojej hlave neviem sama zodpovedať. Preto vám ďakujem za každý názor.

lucka_ke
7. feb 2023

mala si sa opýtať lekára na vizite... čo máš v prepúšťacej správe?

autor
7. feb 2023

@lucka_ke Keď som sa pýtala sestričky čo sa deje že prečo to je , tak nič nevravela len pozerala po mne ako puk. Že sa to stáva tie zrazeniny len mne to nejako nejde do hlavy. Bola som veru hlúpa že som to neriešila a nepýtala sa ráno priamo lekára len ja som bola zo všetkého asi hotová tak som to neriešila. Za to sa pýtam teraz na názor mamičiek

lucka_ke
7. feb 2023

krvné zrazeniny po pôrode sú, otázka je či ti neostal kúsok placenty vnútri, prečo bolo silné krvácanie a bolesti... sestra musí všetko hlásiť doktorovi, všetko ide do záznamu a do prepúšťacej správy, prečítaj či tam nemáš niečo také napísané

majamat
7. feb 2023

pri porode a po porode je krvacanie bezne, krvne zrazeniny sa robia z krvi, ktora pride do kontaktu zo vzduchom, jednoducho krv ma schopnost zrazat sa. u teba zrejme nastal problem, ez krv nevytekala von,a le zostavala vovnutri. preto sa ti hromadila v maternici a tam sa vyzrazala a maternica sa nevedela zavinovat.

neviem kolko je to vela. keby to bolo zle, dali by ti transfuziu., ja som takto normalne krvacala po porode, a este som krvacala do amternice. vytiahli zo mna liter. mala som uz priznaky hemoragickeho soku a to ja mavam mimo tehu az nadriemerne hdontoy hemoglobinu, ci krviniek a v tehu som mala hodnoty, co niektore zeny nemaju mimo tehu. dostala som transfuziu a po nej som mala hodnoty o poloviu mensie, ako bezne mavam. aj po 2 dnoch som mala priznaky anemie, preto som dostala transfuziu druhykrat.

luccija
7. feb 2023

Aj ja som to mala po pôrode, keď som ležala na chodbe a sestrička mi brucho stlačila.Potom o pár dní som bola na sono a ešte som tam niečo mala, tak mi pichli injekciu a vyšla zo mňa veľká hrca.Je to bežne veď sú tam vnútorné krvacania

basska_b
7. feb 2023

Ano, ja som mala tento stav po porode... boli tam 2 faktory, jeden bolo podla mna, ze som vyse 24 hodin po porode lezala, lebo pri pokuse o postavenie sa som kolabovala. Tym sa mi preplnil mocovy mechur (1 liter mocu), ktory branil zavinovaniu maternice. Na sone videli, ze mam plnu maternicu takych zrazenin, snazili sa ich dostat von (dali injekciu do krcka) a premyslali nad kyretazou. Nakoniec mi len nastavili kontrolne sono o 2 tyzdne a bol tam aj kus placenty, takze kyretazi som sa nevyhla.

trgypadl
7. feb 2023

Ahoj, zavisi to od vela veci.... Kolko trval porod, ci boli podavane nejake lieky, ci bol mocovy mechúr naplneny... Ci si porodila velke babo atd atd... Tie boelsti co si cítila, tak to boli stahy maternice, aby sa kontrahvala/stahovala.... Niekedy, ked je plny mocovy mechur po porode, tak brani maternici poriadnym stahom a zena sa moze rozkrvacat, aj v zrazeninach.... Ak bol porod dlhy, pripadne podanych vela liekov, tak maternica moze mat potom problem so spravnym stahovanim.... Zvykne sa to upraviť, ak nie... je viac postupov ako vedia maternici pomôcť..... Je toho strasne vela prečo s atak dialo... Ak by si citila akukolvek slabost povedz sestrickam...pri silnim krvacani sa zvykne odobrat kontrolny krvny obraz, ale to je uz na posudeni lekara...preventivne doplbaj zelezo, nic tym nepokazis... Drz sa💞

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska.j
7. feb 2023

Mne takto stlačili brucho hneď po pôrode.aj mi dali také akoby studené tazitko na maternicu aby sa stiahla. Kontrolovali mi či nekrvacam na posteli na sále ešte keď som ležala 2hodky