Kto ma vypíše na maródku v 30. týždni?

nyteshade
22. aug 2017

Kočky, som v 30 týždni, v práci som dosť v strese, nevládzem pracovať, po novom ma boli celá panva (ako keby mam zaseknuty kĺb) a na pohotovosti na pásoch som musela ležať pol hodinu kým som sa ukludnila, maličký mal potom vysoký pulz. Jednoducho, prácu už nezvládam a od pondelka som doma s tým, že idem zajtra ku gynekologicke na klasickú poradňu. Bojím sa ale, žea na PN nedá alebo ze bude nejaký problém. Gynekologicku mam v BA a obvodnu v Krupine. Rieši sa PN aj cez obvodnu? Ci len cez gynekológa, keď sa to týka tehotenstva? Ja nevydržím robiť do 34 týždňa kým pôjdem na materskú :( Ak mi ju predsa len nedá, musím ísť do práce, no tri dni som už bola doma, aj z toho mam strach ako sa to rieši :/

evittam
22. aug 2017

@nyteshade Ked chces PN z dôvodu zdrav.problemov tykajucich sa tehotenstva tak gynekológ, keď chces PN napr.na chrípku tak obvodna.

ibrunova
22. aug 2017

Gynekologička ti dá PN, keď si tehotná, nemusíš k obvodnej.

mima1
22. aug 2017

Kludne chod k obvodnej. Ja som normalne povedala obvodnej ze v praci nezvladam tahat tolko hodin atd a vypisala mi pn.

ibrunova
22. aug 2017

@mima1 O to práve ide, že obvodnú má ďaleko.

nyteshade
autor
22. aug 2017

A čo ak mi ju nebude chcieť dat? :(

nyusika
22. aug 2017

@nyteshade to budes riesit ptom.
nemam zmysel sa tym trapit vopred

sussah
22. aug 2017

@nyteshade nemám zlú skúsenosť že by na gyn bol problém s PN. Ja som práveže prosila gyn nech mi zruší PN že som si vybavila prácu z domu.

juliet86
22. aug 2017

@nyteshade ved jej ppvedz ze mas problem chodit a sediet ukaz kde ta panva klby bolia. Povedz ze nevies spat od bolesti... zaujukaj ked ta postlaca. Tazko si sadaj. Nevladz sa predklonit atd. Povedz ze ti to vystreluje do nohy. Ako by ta mohla poslat do prace? Moze to byt vysunuta platnicka zaseknuty nerv.... vnutorna zlomenina ci natrhnutie. Atd atd... ak niekde skolabujes ci spadnes tak bude ta mat na svedomi??? Aj z mensich dovodov sa davaju pnky. Napis ako si dopadla. A tie dni co uz si doma mozes riesit ocrkami ci peckami...

babulkomale
22. aug 2017

Bojim sa, mam strach...zena vzchop sa! Je uplne normalne ist na PN ked si tehotna a citis sa zle. Preco by ti lekarka nedala PN? Si prace schopna? Nie, takze si Prace Neschopna 😀
Nikdy by som zdravie svoje ani zdravie dietata neobetovala stresom v praci. Potrebujes jest kedy ti treba, spat kedy potrebujes, odpocivat kedy ty potrebujes a kedy potrebuje dieta a nie zamestnavatel. Ja som sa v dobrote voci zamestnavatelke velmi popalila, takze odvtedy si hladim svoje zaujmy predovsetkym zdravotne a moje rizikove tehotenstva som bola automaticky na PN a ziadny lekar s tym nikdy nemal problem.

nyteshade
autor
22. aug 2017

@babulkomale ked toto je moje prvé tehotenstvo a veľa žien mi povedalo že im nechcela dať doktorka PN alebo že sa to musí riešiť cez obvodnú, ktorú mám žial daleko

hettinka
22. aug 2017

ak ti nedá PN, vezmi si v robote 2 týždne dovolenky (ak máš toľko, ak nie, skombinuj paragraf, NV a dovoelnka) a 8 týždnov pred pôrodom nastúpiš na materskú
posledné riešenie je dohoda so zamestnávateľom, nech ti dá ľahšiu prácu, ved aj tak o mesiac budeš na materskej a bude to musieť zvládnuť aj bez teba

marlenka222
22. aug 2017

@juliet86 prosim ta zena ty co riesis takymito scenarmi a radami? Ved v tehotenstve sa bezne roztahuje panva... Ideal je nechat ju strapnit sa rovno diagnozami a zajujkaj... Chory clovek nepotrebuje jujkat na to aby dostal PN. Tehotna ak nezvlada rovno poviem nezvladam citim sa vycerpano, zle, boli ma to a to.

mamina_tatiana
22. aug 2017

Ja som bola od 30 tt na PN. Ale gynekolog dal len poznámku do správy, musel mi PN papier vypísať obvodný.