Kvasinková infekcia

8. dec 2023

co pomaha rychlo na tuto infekciu? Pomaha ten krem a tabletky? Chcem sa toho cim skor zbavit je to neprijemne :(((

lucuass
8. dec 2023

Aký krém berieš ? A ako dlho to máš ?

autor
8. dec 2023

@lucuass mam to asi 2. den a chcem si ist kupit ten canesten, alebo teda nejaky dobry + lieky vitaminy alebo co to je

lucuass
8. dec 2023

A aké máš Výtok hrudkovity ?

autor
8. dec 2023

@lucuass Ano, aj svrbenie

lucuass
8. dec 2023

Skús si robiť výplachy z dola z alchelmikoveho čaju a kľudne ho môžeš aj piť toto by ti malo pomôcť , treba obmedziť sladkosti s piť veľa vody , podľa mňa ti to prejde do 3 dní 🙂

mysulkamysulka
8. dec 2023

Vyplachy nie su moc idealne, mozu nicit laktobacilovu floru. Ak, tak velmi rychlo pomaha Tantum rosa, ktory podporuje rast laktobacilov. Zaroven si na noc davaj vaginalne cipky s laktobacilmi do posvy. Ak by sa Ti plesne opakovali, tak existuje tabletkova forma, tusim Fluconazol, ale najst doktora, kt. to predpise, je sranda 🙂 zobrat raz a o 10-14 dni druhykrat, pri dlhodobej recidive je fajn aj kura Fluconazolom alebo ockovanie Gynatren (osobne velmi odporucam).
Ja mam na canesten a obdobne tablety do posvy vzdy alergicku reakciu, znesiem len krem, ktory obcas nestaci.
Zvykne to vymiznut aj s menstruaciou, ked klesa cukor v slizniciach (pred menstruaciou je vysoky, preto je fajn pocas kvasiniek obmedzit sladke, aj velmi sladke ovocie).

cindy22
9. dec 2023

Za mňa je najlepší Clotromazol, v balení sú 3 tabletky po 200mg. Môžeš skombinovať s Canesten krémom - ten je na vonkajšie použitie.