Kvasinková infekcia

lenka8p
16. feb 2023

Ahojte. Mam na vas taku otazocku, trpela som kvasinkovou infekciou( vaginalna infekcia) klasika ako vzdy. Kúpila som si probiotika od GYNTIMA Forte a asi 3 den od užívania som mala extremne podráždenú pokožku. Myslela som si, ze je to len podráždenie krátkodobé. No dnes po 4 dnoch užívania mam celu spodnú cast celi podráždenú a citim pálenie a svrbenie.
Je to mozne ze je to alergická reakcia? Alebo sa len rozšírila infekcia dalej. Ak hovorim, ze podrazdena pokožka, tak naozaj silne podhrazdena. Na pohlad je to cele začervenané a citlivé na dotyk. Dovtedy to takto nebolo, preto som ostala zaskočená.
Nejem lepok, mlieko, nejem cukor ani v podobe ovocia…Beriem vitamíny a ostatne veci su uplne v poriadku. Moze to byt z pravého prášku? Alebo iba zle probiotika ? Alebo sa ta infekcia rozširuje este viac… ;(
Ďakujem za vsetky odpovede.

kp7333
16. feb 2023

@lenka8p kup si v lekarni antimykotika (napr. canesten kombi). probiotika su slabe, skor na doliecenie.

palculienka40
16. feb 2023

@lenka8p moze byt alergia. Mne sa stalo to iste pri tych istych. Ale kvasinku treba preliecit.

simsalabim
16. feb 2023

@lenka8p vobec to nemusi byt mykoza. Bakterialna infekcia je castejsia. Sla by som na gyndu.

sono2
16. feb 2023

Ja myslím tiež kvasinky a liečila by som poriadne gynopevaryl na 6 dní to ti ale da len doktor