Ľudský papilomavírus a syndróm polycystických vaječníkov

bozkavatko
30. aug 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, dr mi v 16 diagnostikoval virus HPV ( mala som 1 chalana a bol panic) na základe čoho, mi bol krčok skráteny. odvtedy mi menzes chodil takto -3 týždne špinenia, týžden menzes a 3 dni kľud,medzi riadkami povedal že mám PCO a riešil to HA. Po roku a pol som HA vysadila a znova sa problem opakoval. tatko to šlo až doteraz, pokiaľ som sa sama nerozhodla,že je to svinstvo a nechcem to brať.Stará Dr tvrdila, že vysadiť je blbosť, no meniť HA už 4.krát za posledný polrok prišla blbosť mne ( nesadla mi, bolo mi zle) Môj nový Dr. mi dal norethisteron na predlženie cyklu, aj ked môj cyklus trval 26/27dní ( nemá sa brať v tehotenstve a vedel že chceme mimi). Potom mi praskla cysta a cyklus bol 34 dnový dva mesiace, a to mi hned dal hormony na zkratenie cyklu. Teraz som mala 26 dnovy .Testy mi vraj urobí po pol roku snaženia Počas menštruácie len špiním, nerobil mi žiadne testy, na ultrazvuku som ovu nemala. Snažíme sa o miminko a nakoľko chodím na gyndu od 16 s nemalými problémami neviem čo dalej :(,nikto mi nič nevysvetlil, ani neviem čo to presne PCO je, ani prečo som bola operovana (niekto tvrdí nič vážne , no vtedy som mohla prísť o maternicu) ani neviem, čo to presne znamená. Za každú radu, skúsenosť budem velmi vďacna 🙂 thanks