Ľudský papilomavírus

prosteja2
2. apr 2013

Ahoj baby,som tu uz dlho pod inym nickom,ale dnes som sa registrovala pod inym,koli sukromiu....Minuly rok v auguste som bola u gyndy na rocnej preventivke o par tyzdnov na to mi volala dr.,ze vysledky neboli dobre,aby som dosla vo februari.Tak som tak ucinila v mojom zaujmne som si zaplatila nejake specialne cyto ,kde vysledky su skor ako ked je to vysetrenie platene so zdravotnej poistovne.Dnes mi volala,ze HPV virus mam pozitivny,ze to nieje zle,ale aby som si kontrolu ustriehla v auguste.A teraz moje myslienky su,kde som to mohla schytat,ci atakovat muza,ze mi bol neverny (sme spolu 13 rokov) ,alebo co? Dr.my vysvetlila,ze to nieje nic vazne,len nestriedat partnerov,Ja mam len mm a co on to neviem,ale teraz som na vazkach!!!! Baby po kolych rokoch by sa ten virus objavil po nevere partnera,ale o vobec musi tam byt nevera?Mam chaos v hlave a neviem co dalej ☹ Dakujem...

love232
2. apr 2013

@prosteja2 ahoj napis na gyndu ja som bolo tiez HPV pozitivna ked som bola tehotna ...partner nic nedostal citala som na I ternete ze to je skratka v zene a trpi tym az 80% zien nieje to nic zvlastne neumiera sa na to ...aj to same prejde niekomu hned niekomu sa to drzi dlho v tele ...a co sa tika nevery stym ti nepomozem :(( hm ked si das do google cuduj sa svetu HPV virusom trpi kazda 3 zena...mne to preslo...ale hovorim napis na gynda.sk je tam online gynkolog ten ti povie ako a dkial si to dostala...drzim palce aby to dopadlo ok

prosteja2
autor
2. apr 2013

@love232 dakujem,pravidelne chodim kazdy rok na gyndu a az teraz mi toto vyslo tak som trosku v pomykove ☹ dakujem..

katecameron
2. apr 2013

v prvom rade prenasaju to chlapi takze podla mna je to jasne

prosteja2
autor
2. apr 2013

@katecameron v podstate je to jasne,otazka na mm muza bude urcite polozena,aj ked mi to bude dost tazko kedze bol teraz pracovne mimo dost dlho,som si vedoma toho,ze je to prenos pohlavne,ak by sa zacal zdrahat,ale skor ma zaujimalo kolko to moze u zeny zriet ked to az teraz prepuklo,kedze pred nasim vztahom sme mali partnerov....

katecameron
2. apr 2013

@prosteja2 pred kolkymi rokmi si mal naposledy ineho ?

love232
2. apr 2013

@prosteja2 vsak ti hovorim napis na Gynda.sk tam ti odpovedia na co len chces...je to online gynekolog...to je gynda stranka nemyslim ako doktora ;) hmm je to smutne ked di na pochybach teraz ze co a akoo..ja viem ze som to dostala od byvaleho pred 18kou v 19tich som porodila a problemi uz nemam...ale kamaratka mi vravela ze to dostala aj byvaleho terajsia priatelka ale moj to odomna nedostal takze je jasne kto koho nakazil :///

prosteja2
autor
2. apr 2013

@katecameron 14 ,potom uz len moj chlap

prosteja2
autor
2. apr 2013

@love232 napisala som zatial nic...tazko sa mi o tom pise,ked vinnik este nedosiel dom,len potrebujem to dostat zo seba 😉

kristina.mihalovicov
2. apr 2013

Ahoj, ja mám ten vírus už niekoľko rokov. Nemusel Ťa manžel podviesť, možeš to mať aj od predchádzajúceho, vírus je v tele niekoľko rokov, pomaly každej ženy, záleží od imunity ako sa s tým telo vyrovná. Sú rozne typy, neškodné, aleebo rakovino-tvorné, to Ti povedia u lekára, ak máš dcéru, daj ju očkovať pred pohlavným životom. Musíš chodiť na kontroly, bohužiaľ je to celoživotné. Hlavu hore, nič iné Ti nezostáva 😉

matozazzo
2. apr 2013

Kamaratka si presla podobnym,doktork jej jasne povedala,ze ju nakazil chlap. A ked ona nemala ineho,tak ostava len manzelbolo to pre nu velmi tazke obdobie,preliecila to,ale ten virus tam bude mat uz navzdy..

katecameron
2. apr 2013

@prosteja2 az budes vediet odbornu odpoved tak napís zaujíma ma ci som mala dobre info alebo nie

prosteja2
autor
2. apr 2013

@kristina.mihalovicov dakujem za reakciu,vsak nemusel,utesujem sa aj tym,ze mam teraz dost vela toho na seba,plno stresov,....ale, otazka tam stale je ☹

prosteja2
autor
2. apr 2013

@matozazzo ano ten virus ostava na stalo,ako to riesili ? mozes aj Ip dakujem 😉

kristina.mihalovicov
2. apr 2013

ten vírus sa rieši podľa toho aký typ máš, ambulantne, zákrok sa volá konizácia, rozsah a veľkosť zákroku tiež od toho, pošlú kúsok tkaniva odobraného do laboratória a potom to budú riešiť ďalej. Ale vírus zostáva v tele stále. 😒

prosteja2
autor
2. apr 2013

@ kristina.mihalovicov nieje to momentalne na nejaky zakrok,ale ten virus tam je,inak ako si pisala ,ze od predchadzajuceho partnera...tak to asi nie,kedze sme v tom case boli obojstranny partnery prvy krat v sexualnom opojení 😀 no hruza o to dost to teraz vvrta v hlave ked uz decka mame!!!

matozazzo
2. apr 2013

Skoncilo to rozvodom,pretoze ma typ,ktorym kazdeho dalsieho partnera nakazi ona :( take nieco m i spominala... Nedokazala mu odpustit neveru a on tiez ostal sam,ked priatelka zistila,ze je OK... Bolo jej jasne,ze nebola len manzelka a ona ako priatelka... :( Inak podstupila nejaky zakrok a berie lieky uz 2.rok.

prosteja2
autor
2. apr 2013

@matozazzo no nazdar!!! krista tí chlapi co si musia dokazovat!! Urve ma! 😠

matozazzo
2. apr 2013

Je mi to luto, viem, ze vtedy mi vravela, ze to kludne mozem mat aj ja, ak som mala pred manzelom ineho partnera... ale nastastie vytery su negativne, takze pokial by sa nieco take vyskytlo, tak viem, ze bud len ja alebo manzel...

prosteja2
autor
2. apr 2013

@matozazzo ved toto,ked viem ze ja nie tak uz len muz aka ironia,viiiiiivat zdravie,dovera,manzelske sluby!"!!!No nic pockam si nanho a bude dlhy ,predlhy rozhovor 😠 dakujem za odpovede....Vsetko dobre prajem.

matozazzo
2. apr 2013

drzim palce...

nanip
2. apr 2013

Ahoj. Môj gynekológ, čo sa týka toho vírusu povedal len toľko, že je v tele väčšiny žien a môže byť dlhé roky rokúce úplne neaktívny. Potom príde k oslabeniu imunity, vyčerpaniu organizmu a už môže narobiť šarapatu, zobudiť sa. A pritom dovtedy mohol spať aj 15 rokov. Chlap je len prenášač. Ak si jeho prvá sexuálna partnerka, tak vtedy je pravdepodobné, že ti zahol. Ak nie si, mohol ťa tým vírusom "obdarovať" už na začiatku vášho vzťahu od bývalej partnerky a z nejakého dôvodu (najskôr oslabenia organizmu) sa ten vírus prebudil až teraz. Sú ženy, ktoré ho majú celý život a nič. A tým testom, čo ti robia na preventívke sa netestuje prítomnosť HPV vírusu v tele ženy, ale to, či nie sú nejaké zmeny na krčku a ak áno, ako sa s nimi telo vysporadúva, alebo či je potrebný zákrok. Takže aj dovtedy na preventívkach, keď si mala na poriadku krčok maternice, to neznamenalo, že si nemala už vtedy v tele HPV vírus. Takže to, že máš teraz tento problém, ani zďaleka nemusí znamenať, že ťa partner podviedol.

prosteja2
autor
3. apr 2013

@nanip Ahoj,dnes mi to aj moja dr.takto konecne povedala,musela som s nou hodit rec osobne,lebo cez telefon mi len okrajovo povedala...Mne vysli zle vysledky minuly rok na cyto,tak som bola teraz po polroku,cyto bolo lepsie,ale dodala este vysetrenie aj na HPV a je pozitivne.Na operaciu to nie je zatial,kontrola bude v auguste.Takze to mam podarovane od mm. od zaciatku vztahu,az teraz to prepuklo.necudo kopec stresov,takze imunita ma zradila ☹ Uz len cakat ako sa s stym telo vysporiada,ci to potlaci,alebo pusti dalej ..

nanip
3. apr 2013

@prosteja2 Som rada, že som sa nemýlila. Mňa to zatiaľ našťastie nepostretlo, ale mala som ohľadom toho reč s mojím lekárom, lebo minulý rok v lete som prekonala kiahne a tam je imunita veľmi oslabená. Mala som opakované zápaly a debatovali sme o tom a dostala sa reč aj k cyto a HPV. Tak za to som vedela reagovať. Dúfam, že budeš skoro v poriadku. A hlavne tie stresy pusť z hlavy. Niekedy je starostí menej, inokedy oveľa viac, ale zvládnuť to nejako musíme. Stres v tom nepomôže, len uškodí. Ako teraz tebe. Oslabuje organizmus ešte viac než choroba. Držím palce.

sisaklenkova
24. sep 2013

@nanip ahoj, môj syn má 17rokov, má 1r a 1/2 partnerku a tej diagnostikovali tento Hpv virus.. robili jej ster a má aj zápal.. Syn je objednaný na urológiu, tak som zvedavá.. Ona je diabetička, má tiež 17 rokov a myslím, že pred synom partnera nemala, tak si teda kladiem otázku, či mal syn aj nejakú inú partnerku okrem jej?

vendulka98
13. dec 2017

Zdravím
Dnes mi doktorka oznámila ze mam hpv virus pozitivny, kontrola o pol roka ze budeme to sledovať nic ine mi k tomu nepovedala. Ma stym niekto skúsenosti?

sulky
22. jan 2020

@sisaklenkova toto je velmi zaujimava uvaha. Ako to nakoniec dopadlo?