Mám veľkú cystu a musia mi vyoperovať vaječník. Je šanca ešte otehotnieť?

28. feb 2020

Ahojte baby.

Včera som bola a gynekológa keďže som mala bolesti v podbrušku, a zistil že mám dosť veľkú cystu. Povedal mi že čím skôr ma musia operovať, a kvôli tej cyste mi musia vyoperovať aj vaječníka. Podarila sa Vám potom aj s jedým vaječníkom otehotniet, a koľko dní ste museli byť v nemocnici? Ďakujem za odpovede.

monro
28. feb 2020

Čo to znamená, dosť veľká cysta? Ja mám už dlhodobo takú do 5cm a teraz mi prvýkrát povedal, že by mala ísť von.

autor
28. feb 2020

@monro 10 cm

autor
28. feb 2020

@monro ja som s tymi cystami mala problem aj predtym. Ale vraj ze tie boli take vodove. A teraz je to naplnena s krvou.

saskia_98
28. feb 2020

Ja som mala cystu 7 cm velku ale pukla sama. Alebo vstrebala sa ci co. Ale dr nechcel aby sla von operaciou, ze musim vydrzat, ona sa vstrebe. No ked konecne pukla, taka bolest ze som sla na gyn pohotovost, tam si ma nechali lebo som krvacala, tyzden na pozorovani a potom som sla domov v poriadku.

sandrusa777
28. feb 2020

Ja som mala cystu a robili mi laparoskopiu vajecniky mam obydva a povedal mi ze ked chcem otehotniet tak hned po operacii by bola sanca ja som ale nechcela a teraz ked by som chcela sa nedari uz velmi dlho....

autor
28. feb 2020

@saskia_98 ja som mala už aj predtým 3x cystu, tiež tak 8-9 cm, ale tie puklisami, mne to bolelo tiez, ale doktor mi vravel že tie boli take vodove, ale teraz je totake krvave, a mam velmi narastenu na vajecnika, preto mi musia vyoperovat aj vajecnika.

saskia_98
28. feb 2020

Tak chod nech ti vyoperuju ale viem ze po tom sa treba snazit cim skor mat babo.

katkabg
28. feb 2020

Treba posluchnut doktira z ist cim skor.Ked uz to je taka cysta plna krvy neni dobre aby praskla v bruchu.

kiki68
28. feb 2020

Ja teda 7cm cystu endometrialnu, operoval dr mikolasik na onk ust sv alzbety ( odporucam na totalku) a vajecnik sa mu podarilo komplet zachranit, iba ho tak lizol ako to musel dat von tu cystu. Teraz som v 23tt tehu, na prvy sup otehotnela. Takze mozno aj vajecnik zachovaju alebo jeho cast.

88koalka88
28. feb 2020

V rodine sme mali presne tento pripad. 10cm cysta, muselo to ist operacne a vajecnik isiel tiez prec. 3roky potom tehotenstvo 😊 Zienka mala 26rokov vtedy a tehotenstvo v 29r sa podarilo.

neluska21
28. feb 2020

Ahoj ja som mala tiez velikansku cystu okolo 13cm a podarilo sa im ju vybrat bez toho aby poskodili vajecnik takze je sanca,ze ti vajecnik nechaju ak je plne funkcny alebo ti zoberu iba cast z neho 🙂 drzim palce

autor
28. feb 2020

Velmi pekne dakujem za odpovede😊

eliska13
28. feb 2020

Ak to je endometrióza môže sa stať, že pri aparke nájdu aj iné ložiská na sone nie je všetko vidieť.Urcite sa dá otehotnieť aj s jednym.ale odporúča sa neodkladat to endo je zákerná a zvykne sa vratit

erikapiloxing
13. sep 2020

Ja som mala 8,73 a nešla som pila som 4x denne alchemilku a čaj na vnútorné organy a pekne sa stiahla