Menštruačný kalíšok je super vec

hsjdudhdbd
21. feb 2024

Ahojte baby mozno je to zvlastne sle ja chcem zanechat recenziu na menstruacny kalisok. Ak niektora zvazuje ho pouzivat a je voci tomu skepticka sko som bola ja tak nech sa vobec toho neboji je to najlepsia vec na svete aku mohli vymysliet . Moje prve slova boli fuj to si nikdy tam nedam preboha ako to vytiahnem boze to sa vo mne vyleje a bla bla… predsudky predsudky. Prosim vyskusajte ani nevahajte dajte tomu sancu aspon tri cykly kym sa naucite si ho vkladst. Ak vsm preteka treba vecsiu velkost kaliska ja mam od T.O.C. z Dm drogerie. A uz mam tri roky vlozky v srini co ich nemam ako minut a tamponoch plny sufel lebo ich uz nepouzivam s nemam sa toho ako zbavit . Uz by som sa nikdy nikdy nevratila k tamponom a ku vlozkam to ani nehovorim . Nikdy

zuzana76
21. feb 2024

@simsalabim ja mam citlivy vtedy cely spodok a zavadzat si tam nieco neviem predstavit, ja som rada, ze prve dva tri dni nejako prezijem. Pocit na vracanie, zle od zaludka

zuzana76
21. feb 2024

@simsalabim ja dokonca ani tampon som este nikdy nepouzila

simsalabim
21. feb 2024

@zuzana76 takze v podstate nevies, ci by ti vadil… mozno by ti praveze ulahcil zivot 🤷‍♀️ Kto vie…

iwesska
21. feb 2024

Za mna totalna blbost. Vsade take wau recenzie,reku,ze vyskusam. Velky je dost - poloprazdny,ale zmemin polohu a pretekam. Takze stale kontrola na wc a pre istotu vlozka🤦‍♀️Zavadzanie na inych miestach ako doma - komplikovane, vyberanie/zavadzanie bolestive. Ja som si v tom veru pozitok nenasla

zuzana76
21. feb 2024

@simsalabim vadi mi uz len pomyslenie, ze si tam v tej bolesti mam nieco strcit, takze nie, neulahcil

feb13
21. feb 2024

@martyzpp Jedine vyskusat. Ano, je to investicia a pouzity kalisok sa nepredava, ale ina cesta asi nie je. Stane sa, ze zeny po viacerych porodoch ho nedokazu pouzivat, lebo sa zmenia anatomicke pomery (pokles maternice) a proste sa ten kalisok vysuva von. To ale zistis jedine ze si nejaky kupis a vyskusas, ci ti sadne. 😔

simsalabim
21. feb 2024

@iwesska zavadzanie nema byt bolestive, treba skusit iny sklad, alebo to mozno nerobis spravne…. Velkosti poharikov su rozne - rozni vyrobcovia maju rozne velkosti, nie vzdy je jednoduche najst vyhovujuci (ja napr pouzivam jeden z tych kratsich), su aj rozne sirky. Niektori vyrobcovia maju v ponuke aj rozne tvrdosti materialu, co moze pomoct citlivym zenam.
@zuzana76 nebudem ta presviedcat, sama som mavala bolestivu menstruaciu, no ta bolest je v maternici a spravne zavedeny poharik nemas preco citit. Skor je to pocit, ze menzes nemas.

zuzana76
21. feb 2024

@simsalabim mna boli aj vagina, pisala som, ze ma vtedy boli aj cely spodok, kto nezazil, nevie si predstavit, v minulosti mi proti vracaniu pomahali len injekcie, inak som dva dni prevracala na zachode

belllinka
21. feb 2024

@iwesska ak ti pretekal, tak si si mala kupit vacsi alebo mas uvolnene svaly

wanduska327
21. feb 2024

@hsjdudhdbd a nezasekne sa ti tam? Alebo čo keď vojde tak hlboko že ho nevytiahnem?

nivea777
21. feb 2024

@eva1990 ja mam dva keďže v práci nemáme umývadlo na WC vo vnútri priamo , ale musim z WC tak to nemám kde opláchnut. Jeden vyberiem,druhy dám dnu,prvý vylejem, utriem servitkou a tak idem von..teda teraz som tehotná

nivea777
21. feb 2024

@wanduska327 vojde tak hlboko ako si ho sama vopchas,sam sa môžu pohnúť len v prípade keď je plný úplne a to sa mi nestalo..kalisok musíš občas trochu uvoľniť a tak vytiahnuť keďže je prisaty

nivea777
21. feb 2024

@zuzana76 ja som mávala od pôrodu také bolesti pri MS,že som nevedela chodiť,zospodu akokeby ma nakopali. Kalisku som vôbec neverila,dokonca prve pokusy neboli príjemné,ale keď som sa ho naučila používať tak dobre. Skrátila sa mi MS

zuzana76
21. feb 2024

@nivea777 ja som už stará, takže zvykať si nebudem. Reagujem len, že su zeny, ktoré to nevyskúšajú, lebo jednoducho nechcú. Nechápem ako môže biologicky kalisok skrátiť menštruáciu.

martyzpp
21. feb 2024

@feb13 mam dva ale nemam odvahu vyskusat. Bojim sa, ze mi cosi urobi s tym mechurom alebo co 🫤.

feb13
21. feb 2024

@martyzpp To hadam nie. Ale keby bolo neprijemne, urcite budes citit a ked nic necitis, je to v pohode.

wanduska327
21. feb 2024

@nivea777 Ďakujem za odpoveď asi vyskúšam

hsjdudhdbd
autor
21. feb 2024

@iwesska tak wc byva vecsinou s umyvadlom neviem mne to taky problem nepride zvykla som si nato na wc si to vylievat ale tak ˇˇˇ za mna vobec komplikovsne vyberanie mozno treba vyskusat vaic cyklov ako ja sz po tretom cykle som si ho oblubila a veru nemenila by som ale tak kazda sme ina

hsjdudhdbd
autor
21. feb 2024

@wanduska327 nevojde tak hlboko tiez som sa toho bala je tam na konci taka stopka a je sa rozkrocia das si tam dva prsty lahko vytiahnes ked sa uvolnis ˇˇˇ cez krcom ti to neprejde nemusis sa bat treba zahodit predsudk a vyskusat

hsjdudhdbd
autor
21. feb 2024

@martyzpp nemyslism si ze by sa vam nieco stalo s mechurom pretoze ked budete druhy krat tehotna budete mat omnoho vecsie teleso v bruchu ako maly kalisok takze urcite vyskusajte

hsjdudhdbd
autor
21. feb 2024

@nivea777 ano treba tomu dat sancu nie po prvom cykle vyhodit