Mykoplazma a biorezonancia

zzuunnaa
7. feb 2024

Ahojte, som po covide a zotrval mi kašeľ a iné neduhy tam obvodná urobila test na mykoplazmy pľúcne a vyšli mi pozitívne (akútna infekcia). Je to moja nová doktorka tak ešte nemám skusenosti s ňou nejaké, ale najskôr mi jej zástup predpísal ATB na 7 dni, ona to zrušila a dala rovnaké ATB ale 2 násobnú dávku a na 21 dni. Ale odporučila mi aj jedno centrum, kde robia “prírodnú medicínu”, po preštudovaní ide asi o biorezonanciu (mám mat 2 hodinovú kúru v miestnosti kde je aj ten prístroj a to má asi tie mykoplazmy zničiť, ak som dobre pochopila). Dr povedala, že je na mne či pôjdem cestou ATB alebo skúsim to druhé. Ja som dosť “vedou založená” a teda moc som biorezonancii neverila ale odporúča má na to lekár…. Nemá niekto skusenosti, či to funguje? Pripadne nejaké iné overené prírodne rady na mykoplazmu? Zvažujem že tu biorezonanciu skúsim ale asi aj s ATB 🤔

majlo1234
7. feb 2024

Ja odporucam antibiotika. Neexistuje ze mykoplazmy znicia nejake vymyslene vlny

zzuunnaa
autor
7. feb 2024

@majlo1234 ďakujem za názor… ešte sa opýtam, že čo by si si myslel/a o takom všeobecnom lekárovi? Lebo neviem ako s tým naložiť, že mi to opisovala ako “procedúru založenú na dôkazoch”

majlo1234
7. feb 2024

@zzuunnaa ja by som neverila. Podobne ako ty nie som velmi naklonena alternativam s nedokazatelnym ucinkom. Ja neberiem za napomoc e ani homeopatika, nieto este vymyslenu blbost, ktora nic nerobi. Ale moj muz napriklad chodi k takemu vseobecnemu, pretoze mu to vyhovuje. Aj na biorezonancii bol, ale uz si nepamatam preco. Ale mykoplazmy potvrdene sa musia preliecit antibioticky, to je moj skromny laicky nazor

lily246
7. feb 2024

@zzuunnaa lekár pravdepodobne dostáva finančnú odmenu za odporučenie pacientov na tú šarlatánovinu

viestta
7. feb 2024

Pri lekarovi, ktory by mi tvrdil o biorezonancii ako procedure zalozenej na dokazoch by vo mne zacali hlodat pochybnosti co ho k tomu tvrdeniu vedie. Ak by to bola len provizia, ktoru dostane za kazdeho pacienta, ktory tam pojde tak by to bol len ten lepsi pripad.

zzuunnaa
autor
7. feb 2024

@lily246 tiež mi to napadlo… len je problém, že ja asi teraz tej lekárke moc verit nebudem :/ ach jo… tak som sa nehľadala lekára a zase nič 😀

evitka83
7. feb 2024

@zzuunnaa pozri, ja som onko a ja som alternativne zalozena. Ja ficim na bylinkach, hubach, cbd, cinska medina, biorezonancia…netvrdim, ze mi to vyliecilo chorobu. Ale vyrazne mi to pomohlo s inymi zdravotnymi problemami a ulahcuje mi to zivot. Ja som si vyriesila biorezonanciou iny bordel ako mykoplazmy, lebo ATB nemozem kvoli inym veciam, okrem ineho mi odpalili pecen. Ale bola som na viacerych sedeniach. A co sa tyka onko, tak rok sa to nezvacsilo aj ked je to zhubny bordel a som bez liecby. Cakam na zakrok. Tolko k alternative. Jaj a na cinsku tradicnu medicinu a kranyo chodim k ortopedovi 😂 tolko zas k lekarom 😉

taktotedanie
8. feb 2024

@zzuunnaa odporucam ti ber kartu a utekaj od nej cim skor a co najdalej lebo vacsiu blbost som este nepocula