Mykoplazma pneumónia zistená z krvi

marietuska
9. mar 2017

Dobrý deň,
máte skúsenosti s mykoplazmou? mne ju zistili z krvi, a lekár mi dal atb na tri dni a o týžden dalsie atb mi vraj da, ze sa to musi preliecit,
ja s tym moc nesuhlasim. ved to sa naslo iba z krvi,nie z vyteru, neposlal ma nikde,ani na plucne,ani nikde, RTG snimok z pluc mam dobry, robili mi aj na ine z krvivysetrenia- chlamky, ine bakterie, pozitivne vyso iba toto...
nemohli sa proste iba zmylit ?ze to vyskocilo???nezda sa mi to,aj lekár povedal, ze mam netypicke priznaky na mykoplazmu, zevraj je to uplne nieco take divne, lebo nemam suchy drazdivy zasudivy kasel( ja vobec nekaslem, malokedy pokasliavam), a iba mam zapaleny nosohltan uz mesiac, a nic na to nezabera, a pocit upchateho nosa,a zvysenu teplotu 37,5.... ale to mavam uz par rokov bolesti v krku, a taketo veci), a robili mi uz parkrat z krvi mykoplazmu, a vzdy bola negatívna, tak teraz nechapem,o co ide..
stretli ste sa s tym ??
AJ vam hned nasadil obvodny atb ???

dakujem

jaja1979
9. mar 2017

@marietuska Mykoplazmy sa zistuju z krvi a nie z vyterov, preto mas vytery negativne.
Aj moje decka mali pozitivny nalez na mykoplazmy z krvi, dostali atb, ktore brali vo viacerych davkach, ale zabralo. Potom sme chodili este rok na krvne testy (kazde cca 3 mesiace), stale mali zvysene hodnoty, ale po roku uz uplny pokoj.
Bez atb. sa ti to moze tahat veeeelmi dlho

marietuska
autor
9. mar 2017

@jaja1979 z krvi iba ?a nie aj z vyterov z krku? vytery su napodiv negativne a dokonca aj krv je v poriadku,ani crp vysie nič...neni vyssie..
a moze sa to aj bez atb vyliecit samo? aj ja mam viacere davky :( ale vrvaim pred par mesiacmi z krvi mi to robili a pozitivne to nebolo,a teraz zrazu je...tak som taka divne na tom psychicky,ze neviem,co si mam mylsiet. ake vam dal na to lieky ?nespomenieš si na nazov ?a ci z nich detom bolo zle ?lebo mne je priserne zle po prvej tabletke, uplne mam krce a hnacky..a to je iba par hodin po tom, mne dal azitomycin doktor

marietuska
autor
9. mar 2017

ja mam akoby iba zvysenu hodnotu...ma to byt dajme tomu do 0,9999 a ja mam len cez 1..1,14...ci tak nejak..a uz hned mi dal lieky :(

marietuska
autor
9. mar 2017

nejde mi to totiž do hlavy, rtg nič neukazal na plucach, nemam kasel,ako mavaju ludia s tymto, nic ine okrem pozitivnych stop v krvi nenasli:(:(:(

valy
9. mar 2017

@marietuska ale nieco Ti asi je, ked Ti robili tie vysetrenia

jeemima
9. mar 2017

ahoj ja aj deti sme to prekonali minuly rok vsetci sme strasne kaslali seba som neriesila ale deti ano tiez z krvi im na to prisli. V krku predsa mykoplazma nebyva ci? preto jedine z krvi alebo rtg snimok vie cosi povedat pri netypickom zapale pluc ktory potom poukazuje na tie mykoplazmy alebo chlamydie ale vo vytere to nevyjde....detom dali atb a potom ked som na plucnej ambulancii (chodime tam pravidelne) povedala o tom doktorke ze sa liecili z mykoplaziem tak sa vyjadrila ze to nie je nic vazne ze kopu ludi ma mykoplazmy bez prejavov ze pravdepodobne aj mne by vysli pozitivne ze to ma vela ludi. Bola som potom aj ja na krv lebo som vybrala 3 atb co mi moj dr daval na slepo a aj mne vysli tie mykoplazmy ale len trochu zvysene co mi vysvetlil ze som prave prekonala mykoplazmy ze to uz klesne samo uz som dalsie atb nedostala a tak to aj bolo ako povedal ze to uz ustalo samo

marietuska
autor
9. mar 2017

@valy ano,samozrjeme je, mi...mam mesiac zvysenu teplotu do 37,5, pobolievaju ma uzliny na krku, a skriabe ma v hrdle, a som slaba a malatna, a trosku sa potim viac ako zvycajne.inak nic mi neni,dokonca ani nekalsem,ani nic.a nezda sa mi to na infekciu mykoplazmou..::/

@jeemima mne ani slovo k tomu lekár nepovedal, iba dal do ruk rcept na tazke atb, ktore ani brat nechcem,aj tak mi je po nich zle.
ja vobec nekaslem, v tom je to ..:D:D ze mi je to az smiešne, ze ja by som mala mat mykoplazmu,ja som clovek,co nekasle,ani ked ma zapal priedusiek, nic,vobec, ziadne kasel, na RTG pluc nic nevidno,ciste krasne, a zda sa mi veeelmi nespecificke, ze v hrdle mam mykoplazmu,ta byva predsa v plucach,preto je tam napisane pneumonia, tak sa bola.
aj mne vysli iba trosku zvysene..iba o par doslova par stupienkov. to akoze clovek ma kazdy v tele ?ze mu to zije ?a da sa toho teda "zbavit " aj bez atb ?prirodzene, alebo ako? leboja ani nekaslem,ani nic, ani v plucach nic zle necitim..a vysli mi pozitivne, neviem,ci tej krvi mozem len tka verit.ako viem,mala by som asi,aale je mi todivne, na nete kukam priznaky,a ja nemam tie najhlavnejšie priznaky, ze kaslat mam, ja nekaslem.ja ani neivem,co je kasel, ten naozaj nikdy nemávam.
To znamena,ale, ze ma sa preliecit aj partner ? aj ked ich nebude mat pozitivne z krvi ?
neviem,ci toto ustane iba tak samo,podla mna,ked sa to neprelieci,vie to napachat mnoho skod, a furt sa to vracia nie ?
ja mam strasne nespecificke priznaky mykoplazmy, teraz kutrem cely internet,kedze sa moj uzasny dr ani neunuval mi to cele vysvetliť,co m ije..a najlepsie je, ze negativnu krv na tieto svine som mala este v lete, kd mi to robili, a teraz ju mam pozitivnu...

jeemima
9. mar 2017

@marietuska mne tu moju hodntu vysvetlil tak ze som to prekonala velmi nedavno (co sedelo lebo ved aj deti to mali ale tak ja som aj kaslala) ale uz kedze je ta hodnota malicko zvysena ze uz to bude ok uz akuttna faza pominula...mozno si bola v kontakte s niekym kto to ma ( v praci nekaslal niekto hrozne?) a ze si tak zareagovala ze to telo zachytilo ale nerozvinulo sa to ...viem ze manzelovi tak na cierny kasel vyslo malicko zvysene hodnoty a kontrolny odber bez uzivania atb uz bol ok...a vysvetlil mu to dr tak ze asi bol len v kontakte s niekym s ciernym kaslom ale ze u neho sa to nerozvinulo

My sme to prekonali aj deti ale nikomu sa nevratilo (klop klop )

A este ma napdlo detom zle z liekov nebolo ale ja som kvoli tomu kaslu (este ked mi testy nerobili) vybrala 3 atb a z jednych normalne po prvej tabletke som myslela ze skoncim v nemocnici strasne bolesti brucha, nad pupkom ako koncia rebra, pocit na vracanie sa striedal s pocitom ako keby hladu, nocne mory ako ma sused vrazdi no hrozne...a potom 2 mesiace sa mi zaludok z toho dostaval ...ak ti je zle nech ti zmeni lieky...ako sa volaju tie tvoje lieky? nepamatam si anzov tych mojich ale to mi dali na pohotovosti a moj dr povedal ze zenam tie lieky ani nepredpisuje ze su strasne silne ....ak povies nazov mozno si spomeniem....

marietuska
autor
9. mar 2017

@jeemima tak ja mozem byt v kontakte s kazdym :D stretavam sa s vela ludmi,ale partner mal zialbohu v januári, z nicoho nic, ho chytil priserny kasel večer, dusivy, a nikde s tym nebol,a kaslal hrozne sucho asi styri dni..ale nic potom mu to po kvapkach od kaslu preslo, bral to iba ako chripku nejaku...takze netusim,či to on mal,ci co :(
azitromycin sa volaju tie atb,ale strasne mi je po nich hrozne zle :( mam to co ty...na zvracanie,aj hnackujem,aj všetko, strasne tazke lieky...24 hodinové :( a to mi dal vlastny obvodny :(

jeemima
9. mar 2017

@marietuska skus zavolat lekarovi ze netolerujes tie lieky musi ti ich zmenit, ja som mala ine ale viem ako vedia atb "nesadnut" nech ti vymeni za ine nebudes sa predsa tak trapit

aristka
9. mar 2017

@marietuska len citaj internet ...googl mudrosti a podla prispevkov je vidiet ,ze si riadne zamochlala ...pri mykoplazme crp nema byt preco zvysene a prej moze byt problem v hrdle ...typycke priznaky uz davno pri chorobach neplatia a pokial ti robia problem ,aj skrabanie v hrdle ,treba preliecit....a mas pocit ,ze dr.ti moze predpisat lieky ,atb hicijake ,suma fuk...smola ,vyber ma velmi obmedzeny a ty ako googl odbornicka by si mala vediet ,ze treba papat aj probiotikum ....a mozno zajtra ist za tym blbym odbornikom ,nech skusi zmenit atb ,ktore nebudu robit take silne nu....alebo nechod...ved je odbornik na prd ...

marietuska
autor
10. mar 2017

@aristka ked tak kritizuješ moju odbornu sposobilost, a nazyvas ma zamochlalou,ty si nastuduj pravidla slov. pravopisu.a dakujem za odpoved!
A nie,nie som google odbornicka,a ani neznevazujem doktora, to sa teda mylis, len sam ON povedal,ze mam netypicke priznaky, a probiotika JEM trikrat do dna a aj tak predstav si mam hnacky velke a bolesti zaludka,

@jeemima zavolala som, hned rano, povedal,ze to nech vydrzim,ze to zial nema za co ine vymenit,lebo treba to liecit makrolidmi, tj tymto,co mi dal a ze asi ich netolerujem,ale ze zial, nema mi co ponuknut ako vymenu a ze to treba vyliecit jednoznacne aspon tymi troma dnami a ze potom uvidime, ci to bude znova v krvi..A mam sa trapit podla jeho slov dalej davat si hylak - vsak ved to aj robim,a jaksi hnackujem stale.

aristka
10. mar 2017

@marietuska cely cas okyda as dr.a ty si vycitsla na googli....mozno ovladas pravopis ,o mykoplazmach moc nevies ...takze sa riad podla svojho svedomia a vedomia ,ale neznevazuj lekara ,ktory sa ti snazi pomoct a v tomto pripade nema ti moc co dat ..co som ti napisala a on ti aj potvrdil ....

zenazaba
29. mar 2017

Podla tejto diskusie si mala mononukleozu tento mesiac... a pri mykoplazmovej infekcii nemusis mat kasel... ale mozu sposobovat chronicku unavu

civoktaz
10. apr 2019

radšej sa liečiť čím skr, ja som si prešla cca 2 rokmi živorenia - cez deň ako tak - hrozná únava, v noci záchvaty suchého kašla, v spojoch katastrofa - to by som aj umrela tam ostať, veľakrát som musela vystúpiť a kašľala ako tuberák. nakoniec som si po cca 7 druhoch rôznych atb našla doktorku, ktorá pomohla - dala sputum na rozbor a prišli 3 klacidy... bohužiaľ bunkovú imunitu mi rozbili teraz ju dávam opakovane dohromady...prírodnou liečbou, pretože na tieto potvory už atb ani nezaberajú. lekári to vedia, lenže to ludom nepovedia, ide o kšeft s farmaceutmi,. môj doktor do mňa pchal ciprofloxacin - ten je hnusný a ovplyvnuje veľa procesov v tele negatívne. odteraz už len prírodnú liečbu

chameleon87
14. aug 2019

@civoktaz ahoj a akú prírodnú liečbu na mykoplazmy máš dakujem

aisha333
27. máj 2020

PM chlamydil extra pouzivam ja na mykoplazmu.

megs3
22. jan 2024

@jaja1979 a to vám stále dokola brali krv a kontrolovali to celý rok? Alebo ako to sledovali?

jaja1979
23. jan 2024

@megs3 hej, zdá sa mi že každé tri mesiace