Nepravidelný menzes a hnedé špinenie

monika191019
5. sep 2021

Ahojte zaregistrovala som sa lebo potrebujem pomoc ..celý život mám nepravidelný menzes nikdy som to neriešila ani ja ani doktori ale to čo sa deje posledné mesiace..menzes mi začal vynechávať vždy prišiel každý druhý mesiac ale teraz som ho mala naposledy v máji odvtedy len hnedé spinenie v utorok idem na gyn ale mám hrozný strach.. tehotná nie som a netuším čo to môže.byt stalo sa vam niekedy že.vam.ms.vynechala.a nebolo to nič vážne? Lebo ja sa idem od strachu zblázniť ani neviem riadne v noci spať len googlim..blbne mi to odkedy začala pandémia..za každú reakcií vopred ďakujem 🙏

tncka
5. sep 2021

@monika191019 kvoli tomu by som sa velmi nestresovala a hlavne ked mas nepravidelny "pravidelne" 😉 Je mozne ze si prezila nejaky stres alebo nieco a menzes proste meska. Dobre je vsak chodit pravidelne na preventivky aby si sa nemusela takto zozierat.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sssss123
5. sep 2021

neberieš nejaké lieky ktoré by to mohli ovplyvniť? napr. antidepresíva?

monika191019
autor
5. sep 2021

Je pravda že posledné mesiace som mala veľa stresov prerabka bytu+ s dcérkou sme chodili po lekároch do toho som dostala brutal chrípku ale neviem či to mám tomu pripisovať teraz som zas nachladnuta a navyše stres v práci

monika191019
autor
5. sep 2021

Moja mama mi vravela.ze to môže byť prechod začínajúci mám 32 ona išla do prechodu keď mala 35 a jej mama ..moja babka keď mala 34

monika191019
autor
5. sep 2021

@sssss123 nie ale.bola.som teraz chorá aj v júni aj teraz koncom augusta.. nachladnutie a zápal hrdla

monika191019
autor
5. sep 2021

@bambulienka25 neviem ani z čoho už na nete čítam všetko možné 😭

july0
5. sep 2021

Na endokrinológiu, môže byť zvýšený prolaktín.

monika191019
autor
5. sep 2021

Je pravda že hormonálny profil mi ešte doktor nerobil

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
6. sep 2021

@monika191019 to tazko zistit z opisu situacie, treba vysetrit 🙂 nepravidelna MS moze mat svoje konkretne priciny. treba zistit hormony, naucit sa pozorovat cyklus. mozno anovulacne cykly. treba kontrolovat sliznicu, aby ti "neprerastla". drzim palce 🙂