Neschopnosť donosiť dieťatko a opakované potraty

kattyy3
8. apr 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat ci je niekto v rovnakej situacii ako ja a zistili mu pricinu, mam za sebou 2 zamlcane potraty v 7 tyzdni a jedno prerusene tehotenstvo v 16 tyzdni zo zdravotnych dovodov takze som v kategorii neschopnosti donosit dietatko. Prosim Vas zistili niekomu priciny a mal nasledne zdrave babatko? My sme presli vsetky mozne vysetrenia pred tretou stratou a nepomohlo tak teraz jedinu nadej vkladam do genetiky plodovej vody na ktorej vysledky cakame snat nieco odhali...ake su vase skusenosti?

margarita
15. jan 2016

@katrin21
jasne, ved viem, ze vies, necitam Ta prvy krat 😉 uz sme sa kdesi v inej teme videli nedavno....
ja len aby sa nahodou nedomahala zahadneho vysetrenia a nebola za blbu v nejakej hematologickej ambulancii 🙂

severanka90
15. jan 2016

@margarita mam 40. A ked si tu tuto podla teba zrelu osobnost zastavas, tak si sa zabudla vyjadrit k pojmu "vyskrab" ktory pouziva len tak medzi recou. Tym myslela asi to tvoje: ze "prisla o babatko".

margarita
15. jan 2016

@severanka90
budes sa mozno divit, ja som nepisala, ze je zrela, len tolko, ze podla mna o zrelosti mat dieta nerozhoduje, ci ovlada bezchybne pravopis alebo nie. dam ruku do ohna za to, ze kvoli blbemu pravopisu alebo vyrazom nasich starych mam asi ze nepotratila.
ked neviem napisat nic k teme, tak ju zavriem a snazim sa neosocovat.
inak som mimochodom ucitelka, tiez mi to "kole oci" 😀 no myslim, ze ona ma momentalne omnoho vacsi problem ako par chyb v texte.
ale mozem sa aj mylit 🙂

vydrnik
15. jan 2016

Ja som mala 2x samovolny,v ,8 tt,12tt to boli dvojicky a potom v 16tt po utoku opiteho priatela som o babetko ptisla,dlho som potom bola sama,ked mi bolo 36 sa mi narodila dcera,a z muzom sa vytesujeme z naseho 18 mesacneho synka

severanka90
15. jan 2016

@margarita pozri, ja som ju neosocovala. Na konci prispevku napisala ci by sme jej nevedeli "neako" poradit. Tak som jej neako poradila a to tak, aby sa vratila do skoly. A to ze ma pockat s dietatom jej poradilo ako sama pise aj okolie. A nechcem sa ta dotknut,ale zbytocne jej tu pisete o trombofilnych faktoroch, endokronologii,genetike a pod. Ona tieto pojmy nepochopi ani po desiatom "vyskrabe". Ako sorry, z tohoto vyrazu je mi na grc, mysli si o mojom EQ co chces.

margarita
16. jan 2016

@severanka90
ok, tak uz sme z Tvojich prispevkov zistili, ako dokonale a bezchybne ovladas pravopis, ale skus vo vlastnom zaujme este popracovat na schopnosti citania s porozumenim, lebo tam este zjavne mas trochu co zdokonalovat.

nazov temy je Neschopnosť donosiť dieťatko a opakované potraty , a preto sa tu bavime aj o trombofilnych faktoroch, endokronologii,genetike a pod.

mne je tiez "na grc",napr. vzdy ked tu dve tretiny MK pisu ako si "urobili, zamiesili" babetko 😝 😝 😝
ale povazujem to za svoj osobny problem, ktory pri svojom veku, IQ aj EQ dokazem riesit bez urazania ostatnych.

katrin21
16. jan 2016

@margarita niekedy rozmyslam rychlejsie, ako stiham pisať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

waleria25
20. jan 2016

prajem pekný deň, mám za sebou 2x potrat a po dlhom zbieraní odvahy pozrieť sa na nejakého lekára som si konečne našla veľmi dobrého gynekológa, ktorý ma teraz poslal na hematologiu.. budem tam musieť cestovať a keďže vôbec neviem čo konkrétne tam robia a ako dlho sa zdržím chcem sa vás na to opýtať.. budú tam vlastne brať krv a mám ísť nalačno? a mám budúci týždeň dostať aj menzes tak že či môžem ísť aj vtedy alebo si mám dať termín neskôr?

margarita
20. jan 2016

@waleria25
s menzesom to nijako nesuvisi, ist mozes, akurat sa po tom odbere snaz este viac pit, nech im tam neskolabujes 😉
myslim ze urcite chod radsej nalacno, lebo pravdepodobne urobia anamnezu ze kedy a v ktorom tt si potratila, aby podla toho vedeli, ktore vsetky potencialne problemy Ti maju dat vysetrit.

priprav sa na to, ze Ti mozno vezmu aj tak zo 3, 4 alebo 5 skumaviek krvi, mne tak brali na vsetky mozne faktory zrazania a ine geneticke chutovky.
a vysledky vsetkych vysetreni cakaj tak najskor o mesiac, az 6 tyzdnov.
ved uz Ti povedia.
neboj, nic ine okrem krvi od Teba nepotrebuju 😎

zuzka2388
20. jan 2016

@waleria25 ja som bola minuly tyzden na hemato a mala som menzes, to vobec nevadi, mas byt nalacno ale vodu cistu mas pit troska pred odberom ja som si dala dva pohariky.

nicoll375
23. jan 2016

Výsledky už prišli.. zistili my poruchu zrazanlivosti krvi .pri ďalšom tehu si mam pichať injekcie do brucha na riedenie krvi .. Margarita. Ty si tiež pichas injekcie ? A žiadne problémy si nemala nemôže to nejako ublížiť bábätku? ? . Ďakujem za odpoveď

margarita
24. jan 2016

@nicoll375
ano, picham si uz cele 4.tehotenstvo a este to ziadnemu mojmu dietatu neublizilo 🙂
su zdrave, stastne a v poriadku, aspon sa zda, uvidime, co este z nich vyrastie 😀 😀 😀 ale to uz nesuvisi s injekciami.
az budes tehu, prejdi sem, baby si tam radia aj ako pichat, ked su modriny a pod.
https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/injekcie-fraxiparine-v-tehotenstve/

kikakoka
13. aug 2016

Ahojte ja som potratila 2krat prvý krat pred dvoma rokmi v 8 týždni a teraz pred dvoma dnami mala som.v sebe mŕtvi plod a muselala som.ist na missed hned ako sme zistili ze som tehu tsk mi doktorka dala duphostan poslala ma u Hematologicky a ona mi dala fragmin injekcie a kyselinu listovu ale aj tsk to nepomohlo zistila som ze som v 6 týždni tehotenstva a v 7 týždni vo.mne zomrelo a bohužiaľ som o tom nevedela a isla som po dvoch týždňoch u lekárky arano som zacala trošku krvácať tak som rýchlo utekala u gynekológicky a povedala ze mam v sebe mŕtvi plod uz dva týždne bola som v 9 týždni a myslela som si že je vsetko v poriadku ale bohužiaľ to nedopadlo dobre a ešte som stoho veľmi smutna a povedali mi ze sa mi nevytvára sliznica v ktorej sa ten plod vyvíja a chcem sa spýtať mam stym dakto skúsenosti?

zdravotnica
15. aug 2016

severanka90 @nicoll375
boze zenska, mas 19 rokov, ty sa vrat radsej do skoly a uc sa pravopis! To sa neda citat, min. 10 otrasnych chyb v par vetach.

A vyraz "vyskrab" sam o sebe s v a d c i /a toto má čo znamenať ?/ o tom, ze si absolutne nezrela mat dieta!

druhých kritizuje a sama robí chyby - dospeláčka

spagetti2016
22. aug 2016

odporucam pit aloe vera gel posilni sa celkovo zdravotny stav

andrejka0402
23. aug 2016

Ahoj, ak môžem, pridám sa.... Ja som po treťom MA. Vždy sa to stalo v ôsmom t.t. Po druhom sme absolvovali kopec vyšetrení, genetika- Ok, hematologia- Ok. Na reprodukčnej imunologii v Nitre nám zistili, že sa mi tvoria embyotoxické cytokíny voči spermiám partnera stredného stupňa, takže sme sa aj potešili, že zistili príčinu.... Nemám problém otehotnieť, takže asi po ôsmich mesiacoch od druhého MA sme si povedali, že to skúsime.... tehotná som zostala ihned. Bola mi nasadená liečba- na imunonlogii- Privigen- infúzie, pichala som si každý deň clexan, brala som progesteron a prišiel ôsmi t.t. a stalo sa to opäť. Napriek všetkému.... teraz som dva týždne po zákroku. Neviem čo dalej, partnera to teraz zložilo, tak sme verili..... Máte niektorá podobnú skúsenosť....? A ak áno, ako ste to následne riešili..... Budem vdačná za každú radu....

tatulienka
4. okt 2016

@margarita ahoj.prosim ta,to vysetrenie sa robi z krvi?urobi .i to moj gyn?lebi ja som bola uz 4x tehotna,z toho som 2x potratila a mam 2 dievcata..tiez mam taky pocit ze nemlzme mat spolu chlapca..

margarita
4. okt 2016

@tatulienka
hej, z krvi, ale nam to robili na reprodukcnej genetike, myslim ze je to specializovane vysetrenie, podla mna gyn. to nerobi...

andrejka0402
6. okt 2016

@tatulienka
Ahoj, gynekolog ti to neurobí. Robí sa to na reprodukčnej imunologii. My sme boli v Dzurila centre, v Nitre. Sú na Slovensku asi najlepší a myslím, že tak kompletne vybaní jediní... Majú vlastné labáky, takže robia hned s materiálom. Chodia k nim z celého Slovenska. Mne brali myslím 9 skúmaviek krvi, a partnerovi žubrienky. Výsledky o 6 týždňov a treba si nachystať zopár stoviek .

margarita
6. okt 2016

@tatulienka
my sme boli tu v Ba, Odd.klinickej genetiky na Zeleznicnej poliklinike na Trnavskom myte, sice uz asi pred 5 rokmi, ale s vymennym listkom od gynekologa, ze som uz 3x potratila a to sme mali vtedy uz jedno dievcatko...a neplatili sme nic.

tatulienka
7. okt 2016

@margarita ahoj a co vam zistili?

margarita
7. okt 2016

@tatulienka
no ja som vtedy mala uz diagnozu trombofilie a nejake endokrino lieky, ale to, ze by som potracala muzske pohlavie sa nepotvrdilo, a aj som po tej dcere a 3 potratoch naslednych este mala syna, dalsiu dceru a dalsieho syna 😉

takze toto nemam.
a moje potraty boli sposobene kombinaciou viacerych faktorov, kedze raz som nebrala lieky az do 9tt a nepotratila som, inokedy s anopyrinom hned pomaly od ovulacie, potratila som v 6tt, a rovnako s injekciami od zaciatku MA v 9tt.