Opakované zápaly močových ciest a krv v moči

ivka1103
17. dec 2020

Ahojte, je tu prosim niekto, kto ma opakovane zapaly mocovych ciest? A ma opakovane krv v moci?

pucastle
17. dec 2020

@ivka1103 ano mam.. od jakziva.. chronicka hematuria aj zapaly .. napis ak chces

nikpa
17. dec 2020

@ivka1103 napodobne

ivka1103
autor
17. dec 2020

@pucastle ako sa Ti to prejavuje? Co Ti nato davaju? Este som nebola na cystoskopii, bojim sa toho, aby som vacsiu infekciu nedostala...zajtra musim k urologovi...v nedelu este moc cisty, ale uz som citila, ze je zle...v pondelok uz krv na 2x...a vraj bakterie 10 na 3...este nedali citlivost na atb...no ja som si uz dala monural...avsak krv stale v moci a bakterie ojedinele...cikanie vkuse, docikavam...najhorsie cez den, vecer a v noci lepsie...mna uz za tych 10 rokov tohto isto porazi!

ivka1103
autor
17. dec 2020

@nikpa och...plakat sa mi chce...ako sa chranis, co si davas? Ako to mas s pohlavnym stykom? Lebo mne sa to vzdy takto rozbehne...a teraz prvykrat len tak...
Uz mam pocit, ze ani voda studena na mna nemoze pozriet, lebo ja hned citim dole, ze zle je! Ved to je na porazenie!!!

nikpa
17. dec 2020

@ivka1103 odkedy si pamätam, esta ani na základnú školu som nechodila, opakovane zápaly, nemocnica, cievkovanie, ATB, urolog, nefrolog a takto to bolo asi do 23 rokov, potom akoby utlo a za poslednych 10 rokov som sice mala asi 2 zápaly ale okrem toho ze mam opakovane krv v moči, inak žiadny problem. Tiež mam zníženu funkcie jednej obličky, zrejme to s tym súvisí ale nikto mi k tomu nic viac nepovedal. Co sa týkalo sexu mala som často problém, po styku na druhý den začalo palenie a diskomfort. A tiež som vzdy mala problém s novym partnerom akoby som si na neho najprv musela zvyknúť alebo co, proste prvy cca polrok po kazdom styku problém. Ale za tie roky som neprišla na nic extra, vypila som vedrá urologickeho čaju a užívala sirupy z brusnic. Inak vzdy mi najlepšie a najdlhšie zabrali ATB Ciplox. A co je horšie, zda sa ze to po mne zdedil aj syn 😏

ivka1103
autor
17. dec 2020

@nikpa nemozem chinolony...su take tazke pre mna...mam ich uz zakazane
Aj citis nejake nutkanie na mocenie, v mocovej rure steklenie, palenie zdola v oblasti mocovej rury?
Ako to uzavreli? Co to prepanajana je?
Nechcela si si dat urobit autovakcinu?
Ake bakterie Ti najviac sposobovali zapaly?
Stihli ste kultivovat?
Viem, ze to ide velmi rychlo...ze sa ani cakat neda a tak strielaju atb, ake im pridu..a potom pomaly nic nezabera

nikpa
17. dec 2020

@ivka1103 hej nutkanie na mocenie, palenie, rezanie a teplota boli pravidelne. Mavala som krv a hnis najviac, konkrétne baktérie neviem, hovorím je to uz cca 10rokov co mam relativne pokoj, v karte mam napisane nešpecifikovana choroba moč.mechúra. Dodnes musim na malej akoby dotlacat aby zo mna všetko vyšlo, to je jediný problém ktorý mi zostal.

ivka1103
autor
17. dec 2020

@nikpa tak to velmi zavidim 🙏🏻Ja som do porodu nevedela, co je to zapal mocovych ciest...uz 10 rokov sa trapim...strasne
Hadzu si ma, raz gynekolog, raz urolog a takto dookola...ja uz proste viem, ze mam krv v moci, ja to citim hned...aj naznak...a uz ocikam papierik a vidim...
To je kolotoc a vkuse dookola, vyskusane hadam vsetko a sustavne sa to vrati. Chranim sa najlepsie ako viem a aj tak...

nikpa
17. dec 2020

@ivka1103 a skúšala si vymenit lekarov? Ja som menila nefrologa aj urologa. V podstate som sa nic moc nedozvedela ale az posledny nefrolog kde chodim dodnes ma poposielal poriadne po vyšetreniach

ivka1103
autor
17. dec 2020

@nikpa uz mam pocit, ze ich mam 3 naraz... a pridem si hrozne...velmi ma to uz obmedzuje a hneva...zajtra ma caka urcite cievkovanie 😩
Nestastna som z toho velmi uz...cystoskopii sa ja uz nevyhnem...😞

tatinka
18. dec 2020

@ivka1103 ahoj,mna len tak napadlo,ci nemozes mat v moci namnozenu bakteriu e coli,na tu dobre zaberaju atb macmiror, oblicky ta nebolievaju?

nikanikk
18. dec 2020

Ja som to mala rovnako, od svojich 16tich som mala niekedy aj kazdy mesiac zapal, raz dokonca 2x za mesiac. Bola som aj u urologa, vzdy mi brali vzorku mocu, krv, nikdy sa nic nenaslo. Len siel okolo mna studensi vanok a na druhy den uz bolesti neskutocne. Zacala som potom davat pozor na pitny rezim, hygienu pred aj po sexe (ziadna romantika, ale proste idem na zachod pred aj po, po sa idem osprchovat). Toto trosku pomohlo, ale naozaj mi zabrala len akupunktura. Po prvej kure som vyse roka nemala zapal, ani som tomu verit nechcela. Chodila som cca 3 roky po sebe, zapaly skoro uplne zmizli. Minuly rok som uz vynechala, ale zacala som s otuzovanim (Wim Hof) a bola som zdrava ako buk celu zimu - sama som nechapala, ze po pobyte v 3 stupnovej vode som nenachladla ... treba posilnit imunitu podla mna...

adkamladka
18. dec 2020

Suhlasim s posilnovanim imunity. Od leta sportovat von, postupne predlzovat do zimnych mesiacov. Aby ani ten chladnejsi vanok neublizil ako pises. Po dlhodobom otuzovani by ti ani plavanie v studenej vode nemalo ublizit, ale chce to dlhsi cas mozno aj roky.

pucastle
19. dec 2020

@ivka1103 ja mam krv stale 3+ a bakteri skoro 2 tisic.. beriem stale antibiotika.. ked ich doberiem-jedna bakteria zmizne a druha nova.. prejavuje sa mi to tak, ze ma picha v boku, stipanie pri cikani a obcas bolest pri sexe. Na urologii mi moc nepomohli, ja chodim na Farmakologiu. Nastavuju liecbu a sleduju ti moc.. nakolko to mam uz chronicke, rozmysla doktorka ze mi urobia vysterenie mechura-to je zakrok aby zistili preco su tam tak vela bakterii a non stop zapal lebo oblicky mam ok. Drz sa a davaj pozor nech neprechladnes a dovysetrit partnera