Aké bylinky a čaje mám užívať pri zápale močových ciest?

Zodpovedané
19. okt 2019

Dobrý deň,

trápi ma opakovaný zápal močových ciest. Často močím. Nesedávam na studených podlahách, riadne sa obliekam.

Aké bylinky a čaje mám užívať pri zápale močových ciest?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opakované zápaly močových ciest vznikajú aj v dôsledku zníženej obranyschopnosti močového traktu. Na močové cesty blahodarne pôsobia bylinky ako zľatobyl obyčajný, praslička, brezový list a žihľava.

Spomenuté bylinky majú močopudný účinok,protizápalový účinok a pôsobia ako antioxidanty.

Vhodné je v akútnej fáze popri urologickom čaji podporiť imunitný systém dolných močových ciest aj prípravkami na báze brusníc, vitamínmi a zvýšiť príjem nesladených a neperlivých tekutín.

Prajem Vám krásny deň,
MUDr. Petra Vinceová