Opuch podpazušia

lolinka2701
14. feb 2023

Ahojte ,asi pred mesiacom som si všimla ze jednu stranu pazuchy mam mierne opuchnutu . Myslela som si prvej ze to je z podprsenky alebo co ,žiadna hrčka ani bolesti nič,tak že som na to aj pozabudla.
Dnes som sa však pri tom pozastavila a je viac opuchnuta ako bola . Vidno to aj na oko ale hlavne na dotyk ju mam aspoň 2xvacsiu ako druhú. No necítim vôbec žiadnu hrčku ani bolest ani červené No proste nič. Stretli ste sa už s tým?
Vo štvrtok idem na kontrolu na onkogynekologiu kvôli krčku bola som v minulosti na konizacii . Posledne obdobie krvacam po sexe a dnes aj ruzovkasty vytok No nemyslím si ze pazucha by s tým mala niečo spoločné. Určite to Dr spomeniem a v piatok idem k obvodnej lekárke. Len ci ste sa už s tým stretli . Ďakujem pekne za odpovede .

anavixy
14. feb 2023

Podla mna to moze mat s tym vela spolocne. Kedy si bola naposledy u gynekologa?
V podpazusi su lymfaticke uzliny, nemusis priamo hmatat uzlinu, ale opuch moze byt sposobeny nou. Moze to byt aj odpoved na beznu infekciu, nebola si chora teraz?

kristinka92
14. feb 2023

už by som bola min u gynekológa!! bola si na preventivke kde pozreli aj prsníky? sono/mamograf

lolinka2701
autor
14. feb 2023

@anavixy pred pol rokom chodím pravidelne každého pol roka . Nie chorá som nebola akurát mávam večer sem tam teplotu 37.2 a zimnicu ale inak mi nie je nič.

lolinka2701
autor
14. feb 2023

@kristinka92 idem vo štvrtok na onkogynekologiu jasne som to napísala tak tie vykricniky sú od veci 🤦‍♀️
Nie to som bohužiaľ nebola. Mala som ísť min rok ale dostala som presne vtedy covid tak že som tam nebola . Ale nemám ani hrčku v prsníkoch kontrolujem si ich doma .

anavixy
14. feb 2023

Tak to je super, ze si dosledna 🙂 no zrejme s tou zvysenou teplotou a zimnicou (najvyssia teplota je az ked zimnica pominie, merias si vtedy?) by to mohlo suvisiet, ked ides k obvodnej, mozno ti spravi odbery a budete vediet, ci nejaky zapal… drzim palce nech to rychlo doriesis🍀

lolinka2701
autor
14. feb 2023

@anavixy áno musím byť v tej nemocnici lebo raz je to dobre a raz horšie tak radšej nech sa hneď vie ... už teraz mam z toho stres a strach ...
Áno meram si až keď odznie zimnica skôr mam aj pocit vnútornej horúčky. Ale to nie každý deň tak asi 2x do týždňa. A ďakujem veľmi pekne ❤️

danielahamar
14. feb 2023

Uzlina?

lolinka2701
autor
14. feb 2023

@danielahamar vôbec nič necítim len opuch je

kimina21
9. nov 2023

@lolinka2701 prosim,zistili ti,z coho si mala opuch pod pazuchou?

lolinka2701
autor
22. nov 2023

@kimina21 nie ,bola som na Sone ale to bolo v poriadku .