Z čoho sa mi vytvoril opuch pod pazuchou?

Zodpovedané
25. feb 2023

Dobrý deň,

približne pred mesiacom som si všimla, že ľavú stranu pazuchy mám opuchnutú. Nemala som tam žiadnu zdureninu ani bolesti, tak som na to zabudla. Dnes som si však všimla, že opuch sa o dosť veľa zväčšil. Približne pred 2 rokmi som bola na konizácii krčka maternice a som sledovaná každého pol roka. Poslednú dobu krvácam po sexe a dnes som si všimla aj slaboružový výtok. Vo štvrtok idem na kontrolu do nemocnice.

Mám sa obávať?

Môže opuchnutá pazucha súvisieť s mojím gynekologickým problémom?

Ďakujem

Dobrý deň,

opuchnutá pazucha by nemala súvisieť s gynekologickým problémom, kvôli opuchu je najvhodnejšie doplniť sonografické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková