Panenská blana mi robí problémy

9. apr 2021

Ahojte, mám veľmi chúlostivý problém a chcela by som sa spýtať, či tu je niekto kto by mi vedel poradiť. Mám 25 rokov a problém s panenskou blanou. Ide o to, že napriek používaniu tampónov, pohlavnému styku ju tam stále mám a robí mi problémy pri sexe ale aj pri používaní tampónov kedy sa mi šnúrka z tampóna "zamotá" o ňu a potom pri vyťahovaní to bolí. Taktiež aj pri sexe s manželom sa občas stane že ako keby o ňu "narazí" a zabolí to, dokonca raz to už trochu krvácalo po sexe keď takto o ňu zavadil. S gynekológom som to riešila už dávno, ten mi povedal že to sa pôrodom ešte zmení, avšak ja sa obávam či to nepomôže spôsobiť problémy pri pôrode. Je tu niektorá z Vás ktorá mala podobný problém ? Ako je možné to riešiť ? Jednodňová chirurgia ? Ďakujem za odpovede

anjelicek26
9. apr 2021

Podla toho co pises, tak jednodnova chirurgia ideal, ved to je minimalny zakrok. Porod urcite ten problem vyriesi, ale to je este daleko a tie problemy intimne mas teraz.

karpina
9. apr 2021

Budeš druhá na svete po panne Márii, ktorá počne ako panna.

pribinak
9. apr 2021

Ja si neviem celkom predstaviť ako sa ti šnúrka z tampónu zamotá do panenskej blany 🤣🤣🤣

simsalabim
9. apr 2021

Daj si ju chirurgicky odstranit, tu nic ine nevymyslis.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
9. apr 2021

Moze to byt pravda, minule som citala jeden clanok, kde zene ostala cast blany este aj po porode. Ze jej lekar jej to iste hovoril, ze porodila akoze ako panna a je nou aj po porode.

A pritom o panenstve nerozhoduje to, ci zena ma alebo nema blanu, ale to, ci uz mala alebo nemala styk.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
9. apr 2021

Panenskú blanu môže mať kľudne aj žena, ktorá ide rodiť. Tá blana pred stykom u dievčat nie je úplná. Je v nej priechod, inak by napríklad krv pri menzese nemala kadiaľ ísť. A sú prípady, kedy ani pravidelným stykom sa úplne neodstráni. To na margo múdreho komentu o panne Márii.

A autorke. Môžeš mať tú blanu zhrubnutú, preto to aj bolí niekedy či pri sexe alebo pri používaní tampónov. Jednodňová chirurgia na gynekológii to vyrieši.

autor
9. apr 2021

Velmi blbo sa to vysvetľuje keď nemáte takýto problém. Takže sprosté reči o panenke Márii si nechajte. A tým dievčatám co normálne odpovedali, ďakujem. Budem to riešiť s gynekológom pri najbližšej prehliadke pretože mi to robí problémy v poslednej dobe často

vevesh
9. apr 2021

Znama sa takto trapila do 35- ale tam mali problem, ze ani muz poriadne nemohol dnu. Chirurgia a par hodin a problemy boli prec....

autor
9. apr 2021

@vevesh prosím ťa nevieš mi povedať ako to mala známa po tom zákroku ? bolelo to, štípalo ? Blbo sa pýtam ale chcem sa aspoň pripraviť lebo sa toho desím

deedol
9. apr 2021

kamoska to mala, isla na operaciu. neviem presne, ako sa to vola, ale je to normalne diagnoza, nieco ako "tvrda panenska blana". zial, velmi sa o tom nehovori :(

vevesh
9. apr 2021

Vobec ju nic nebolelo (robili jej to v narkoze) a na prvy styk odporucil lekar lubrikator.

berta555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. apr 2021

@vevesh v úplnej narkoze ? myslela som že sa to dá vyriešiť lokálnou anestézou

autor
9. apr 2021

@deedol hej, nič poriadne som o tom nenašla. A tu niektoré múdre dámy si robia srandu že budem druhú po panenke Márii ktorá počne ako panna. Tie čo nevedia poradiť, by radšej ani písať nemali.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrao2
9. apr 2021

Spoluziacke na strednej ju gynekolog "pretrhol"
Chvilkova zalezitost

anjelicek26
9. apr 2021

To je len kratka narkoza a taketo zakroky su neprijemne proste to radsej prespat. Ved len plyn a 30 minut off, trosku ta bude boliet hlava mozno po tom, treba vela pit. Neviem o tom, ze by to niekto robil lokalne.

vevesh
9. apr 2021

Lokalna anesteza znamena spinal v tomto pripade- klasicka anesteza je jednoduchsia a rychlejsie po...

maminkadeticiek
9. apr 2021

@karpina Davno ma noc tak nerozosmialo 🤣🤣🤣🤣🤣 ale pan doktor to ocividne za nezvycajne nepovazuje ked uz teraz vidi riesenie v porode 🤣🤣

autor
9. apr 2021

@taskataska nechcem tu zachádzať do uplnych detajlov ale zamotanie šnúrky neber doslova. Je mi to blbé vysvetlovať takto ale proste a mám tú vagínu ako keby predelenú na dva otvory a teda, ked jedným otvorom dám dovnútra tampón, a on po čase napučí kvôli krvi, a idem ho potom zatiahnuť tak sa tam o tú blanu zasekne a nejde von, teda aj tá šnúrka je tam "zamotaná"

autor
9. apr 2021

Baby chcela by som mať váš zmysel pre humor v mojej situácii. Fakt neviem či by ste sa smiali na mojom mieste, keby chcete mať sex s manželom a on keď do vás ide dať tak to zabolí ako keby sme to robili prvý krát

autor
9. apr 2021

@anjelicek26 ja už som raz bola v celkovej narkoze takže viem ako to funguje, len som bola v tom že je možné to nejako lokálne umrtviť. No ale v podstate je asi aj lepšie keď o sebe nebudem vedieť lebo som dosť z toho vydesená už teraz

anjelicek26
9. apr 2021

Drzim palce, nech to rychlo vyriesia, chapem, ze roky mat bolestivy styk s milovanou osobou je vsetko, len nie smiesne.

samantha32
9. apr 2021

Viem presne čo myslíš, tiež som mala takú blanu. Bolo to nepríjemné a občas bolestivé- ako vravíš, keď som si vyberala tampón, alebo keď priateľ pri sexe "zle trafil".
Ja hanblivá 19tka som nechcela ísť s tým k doktorovi a tak som jedného dňa zobrala nožnice, dezinfikovala a šmyk... Štíplo to riadne teda, aj krv bola, ale iba pár hodín. Potom už nič. Samozrejme tento postup určite neodporúčam, len vravím, že ťa chápem. Určite bude fajn keď pôjdeš na chirurgické odstránenie. Mimochodom, panenské blany môžu byť rôzne, takže nech sa páči pre tie ktoré nevedia pochopiť. Predpokladám že tvoj a môj prípad je obrázok druhý rad prvý zľava.

martinkatinka
9. apr 2021

Ale toto si mala riesit uz davno so svojim gynekologom. Ved to musel vidiet pri prehliadke aj pri vnutornom sone. Zmen ho a ries to s novym.

pribinak
9. apr 2021

Ja sa ospravedlňujem, myslela som si, že je to vymyslená téma.
A teraz k reálnemu riešeniu, fakt jednodňová chirurgia bude asi najlepšie riešenie
A porozmýšľali by som nad iným gynekológom

littlebubble
9. apr 2021

Určite si ju daj odstrániť.Pokiaľ som bola panna tak som tampóny používať nemohla a prvý sex bol strašne bolestivý a krvácala som asi ešte mesiac po každom styku.Prežívať toto stále musí byť hrozné.

cukina13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz