PCOS a menštruácia

1. okt 2022

Dobrý večer. Mám pcos a menštruáciu tak cca 60 dňové. Tento cyklus som bola pri cca 50dc na vyvolávačku. Už ubehlo asi 10 dni od pichnutie a ms stále nikde. Čakala som že asi bude aj slabšia keďže sliznicu som mala len 4mm. No ide o to že po 5dnoch pichnutie som mala na toaletaku raz viac krvi a potom len trocha ale cely deň a trvalo to takto 3 dni. Na vložke nič ale na toaletaku krv bola. Myslela som si že sa ešte len spúšťajú ale od vtedy nič žiadna krv. Máte niekto podobnú skúsenosť? Že po pichnuti vyvolavacky vám aj tak ms neprišla? Museli ste ísť na vyvolávačku znovu? Ešte dodám či mi to nemohlo celé zblbnuť keďže som schudla cca za 5 mesiacov 15kg. Ďakujem za odpovede

saxana000
1. okt 2022

Ja mavam aj 90 dnove cykly pri pcos cely zivot od 16 rokov.v lete cca 65 lebo slnko a hormony.preco si isla na vyvolavacku?nutne potrebujes menzes k zivotu?

mikadooo
1. okt 2022

Ahoj, áno, mohlo ti to zblbnúť aj tým chudnutím, môže byť, že telo je v nejakom akoby "strachu" a tak sa snaží moc nevypustiť von 🤭. Gynekologičke si nevolala? Možno by aj ona vedela ťa upokojiť, že je to ok, alebo by si ťa zavolala a pre istotu checkla, či nemôže byť problém inde (tehotná nemôžeš byť?).

autor
1. okt 2022

@saxana000 väčšinou beriem dupaston takze cykly sú 28dnove. A mávaš aj ovulaciu? Aj keď sú take dlhé cykly?

autor
1. okt 2022

@mikadooo nemyslím si že by som bola tehotná lebo som nemala ovulácne bolesti ani hlien takze si nemyslím že by ovulacia bola. A dr na sone nevidela že by tam bolo žlté teliesko. Videla len viac malých folikulov. Moja gynekologička robí len dva dni v týždni a ešte som jej nevolala, chcem jej volať budúci týždeň. No asi to moze byť aj tým chudnutím že neprišla ms po vyvolávačke

janetinka27
1. okt 2022

aboj, mala si dost nizku sliznicu, mozno preto slabe krvacanie. ja som dostala od vyvolavacky raz dokonca krvacanie az po 16 dnoch

autor
1. okt 2022

@janetinka27 pri takej nízkej sliznici by mohla byť ms taká slabá? Že takmer žiadna? Teraz teda neviem že či to bola ms a začal nový cyklus alebo čo 😅

saxana000
1. okt 2022

Urcite niekedy prebehne kedze mam 6 rocne dieta uplne prirodzene..len to nejak nesledujem..duphaston som brala naposledy v 17ke a isla som z neho 20 kilov hore odvtedy ho nechcem ani vidiet.po.porode sa cyklus ustalil na cca 80-90 dnoch..keby sme chceli dalsie dieta idem do clostilu

janetinka27
1. okt 2022

4 mm je na ms dost malo. ale za tych 5 dni od podania injekcie mozno este podrastla. ci to bola vtedy ms alebo nie je tazko povedat.

autor
1. okt 2022

@saxana000 ja som tiez pribrala beriem ho asi od 17tich ale pribratie nepripisujem len jemu ale aj životospráve a teraz som veľmi veľa veci zmenila lebo nadváha už bola dosť veľká tak som sa dala na chudnucu cestu. Tiež chcem najprv clostyl skúsiť

saxana000
2. okt 2022

Za mna duphaston uz nie.ako som ho vysadila schudla som s vahou uz odvtedy problem nemam..pred porodom po porode stale rovnaka vaha..akurat trochu mastnejsia plet a redsie vlasy ale to mam odkedy sa pamatam 😃

autor
2. okt 2022

@saxana000 moja dr chce aby som stále brala dupaston 🙈

angelika013
2. okt 2022

Ahoj. Nerozmýšľala si nad liečbou prírodnou cestou ? Ak áno, vedela by som ti pomôcť. Pre viac info mi napíš správu