Meškajúca menštruácia, špinenie - môže to mať na svedomí cysta?

5. nov 2023

Ahojte, idem sa s vami poradiť. V čase, kedy som očakávala menštruáciu, som začala mať bolesti podbruška a krížov ako pri menštruácii a v ten deň som mala večer aj jednorázovo teplotu 37.6, cítila som sa veľmi slabo. Tieto "menštruačné" bolesti mi trvali tri dni, z toho dva dni som mala aj špinenie, a potom mi prestali aj bolesti, aj špinenie, no menštruácia doteraz neprišla (mešká už cca 5 dní). Tehotná nie som. Bazálne teploty mi celý tento cyklus lietajú, podľa teplôt ani neviem zhodnotiť, či som vôbec mala ovuláciu. Išla som preto k dokrorke, tá na sone nič zvláštne nevidela (sliznica bola vraj nižšie) a spomínala mi, že sa takto niekedy zvyke chovať cysta, ktorá keď praskne, spôsobuje bolesti, meškanie MS, eventuálne aj teplotu. Je to však len jej teória, nevie, čo môže byť za mojimi problémami. Mali ste niekto cystu, ktorá keď praskla, spôsobila vám takéto problémy - bolesti, teplotu, meškanie MS? Vraj ak mi do 10 dní nepríde MS, mám prísť k doktorke znova. Ešte sa mi nič podobné nestalo, máte niekto podobnú skúsenosť? Prišla vám potom menštruácia, alebo ste museli ísť na vyvolávačku?

hipuska
5. nov 2023

Áno, ako povedala doktorka, môže to byť cysta. Alebo aj niečo úplne iné. Treba si uvedomiť, že medicína nemá veštecku guľu. Veľa diagnóz sa stanovuje na základe príznakov a potvrdzujú sa konkrétnym typom vyšetrení. Niekedy sa ani na nič nepríde. Takže sa treba riadiť pokynmi lekára. Prípadne vyhľadať iného, ak doktorka.nebude ďalej pátrať po príčine. (Keďže na sone.nic nebolo vidno)

autor
5. nov 2023

@hipuska áno to samozrejme chápem, tému som založila preto, lebo ma zaujíma, či má niekto podobnú skúsenosť