Pitie alchemilkového čajú - skúsenosti

molly9991
12. feb 2014

ahojte mate tu niketo skusenosti s pitim alchemilkoveho caju?? ktori je najlepsi a tak,citala som uz vela krat ze niektorym pomohol rychlejsie otehotniet ,dokonca po nom zmizla cysta..pijem ho uz asi dva tyzdne ale len vecer pred spanim 😅 dakujeeem

matulinuska
12. feb 2014

@molly9991 ja som alchemilkovy caj pila cca. 1-2 mesiace,potom som ostala tehotna. Pila som ho 2x denne cize rano vecer po 2dcl. Moje mame zase ten caj pomohol na upravu cyklu.

molly9991
autor
12. feb 2014

dakujem za odpoved 🙂 to som sa potesila len ked ja mam aj zdravotne problemy da sa povedat ale pevne verim ze mi cajik pomoze aaa este ak sa mozem spytat cajik bol sackovi ci sypani?

paskolinka
12. feb 2014

@molly9991 ja som skusala pit alchemilku 2 mesiace ale vobec sa mi nezdalo, ze by mala na mna pozitivne ucinky, bolest pri ms sa vobec nezmiernila. dokonca v obdobi, ked som ju pila, mi vznikol polyp na krcku maternice. nevravim, ze alchemilka za to moze, ale pre mna to nebude to prave 😉 tiez som citala, ze vela dievcatam pomohla upravit cyklus a tak... 🙂

petra16
12. feb 2014

Alchemilka sa nesmie pit nepretrzite! Staci ju zacat pit cca 10 dni pred ocakavanym menzesom. Alchemilka totiz moc prekrvuje. A hlavne sa nesmie pit v tehotenstve. Moze sposobit potrat, nakolko prekrvuje maternicu

paskolinka
12. feb 2014

@petra16 a to ja som zase pocula, ze sa ma pit od zaciatku cyklu do ovulacie, teda prave pred ms sa pit nema, aby nesposobila pripadny potrat ak doslo k oplodneniu. inde som zase pocula, ze je to jedno a moze sa pit cely cyklus, alebo ze skor zavisi, ci to je alchemilka zltozelena (ta sa pije hocikedy) alebo obycajna (ta sa pije po ovulaciu). v tomto je inak riadny chaos... kazdy radi inak 😉 ... a este som pocula, ze zeny, co maju endometriozu, by ju pit vobec nemali, lebo narobi viac skody ako osohu. tak babo rad 😠

petra16
12. feb 2014

@paskolinka No ja som myslela, ze pred menzesom sa ma pit vtedy ak ho ma zena bolestivy. Ze vraj pomaha, aby potom uz ked pride menzes neboli bolesti. Asi sa to nevztahuje na zeny, ktore planuju otehotniet. S tou endometriozou to moze byt pravda - nakolko alchemilka naozaj prekrvuje. Tym padom asi prekrvuje aj endometriozne loziska a tie mozu viac krvacat

magdus999
12. feb 2014

@molly9991 aj ja som ju začala od včera piť, tak som zvedavá 🙂

titulienka
12. feb 2014

pila som ho a urcite mi cyklus upravil 🙂 . . . teraz som ho zacala pit znova nakolko moje cykly sa rozhodli byt 55 dnove a verim ze mi urcite pomoze , nakolko som s nim mala dobre skusenosti 😉
http://lieky24.sk/787-herbex-alchemilka-zltozel... a pijem ho 2x denne

matulinuska
12. feb 2014

@molly9991 ja si kupujem porciovany(sackovy). Ja som pocula ze najlepsie je ked sa pije od 1DC po ovulaciu...v tehotenstve sa nemoze pit.

molly9991
autor
12. feb 2014

dakujem za odpovede len teraz mam naozaj chaos...dufam ze ju budem pit spravne a vsetko dopadne dobre :D