Plánovali ste tehotenstvo po prekonanej trombóze?

nely459
26. okt 2013

Ahojte baby, potrebovala by som od Vas radu. Je tu nejaka z Vas co planovala tehotenstvo s tym, ze prekonala trombozu? Momentalne uz lieky neberiem ziadne akurat ma cievny varoval, ze ked otehotniem tak si budem musiet pichat fraxiparine injekcie. Vy ste to riesili ako? Dopredu ste gyne povedali ze planujete tehotenstvo a uz ste si pichali pred pocatim? Som z toho schaosena, lebo na druhej strane vravia ze musim aj babo ochranit ale tak to, ze som tehotna sa aj tak dozviem nanajvys tri tyzdne od styku a nebude to vadit ze som si doposial nepichala? Planujem navstivit gynu ale najprv sa chcem popytat Vas na skusenosti 🙂 A este jedna otazka, ak ste mali trombozu alebo mate a planujete/planovali ste otehotniet tak ste brali aj nieco na podporu? diky za info 🙂

marlene
27. okt 2013

ja som ostala tehotna po dvoch trombozach ,lekar vedel,ze chcem este dieta ,akonahle som zistila ze som tehotna zacala som si pichat lovenox a od druheho trimestra som nosila antithromboticke pancuchy .

lencika
28. okt 2013

Ahoj aj ja som prekonala trombozu a teraz mam uz jednu skoro trojrocnu dcerku, lekar ma viac sledoval, viac vysetreni, ale inak v pohode a hlavne som ja vobec nestresovala a bola som v psychickej pohode, takze sa neboj

adrianai
28. okt 2013

ja som nemala potvrdenú trombofíliu, takže som si nemusela nakoniec nič pichať - v tehu, ale bola som vždy hneď na začiatku na kontrole u cievnej a bolo to ok...plánované boli obidve tehu a keďže sa nám teraz dlhšie nedarilo,brala som lieky na podporu ovu, to som si musela pichať fraxiparine preventívne...a samozrejme treba nosiť pančuchy 😉

verrramkonik
25. nov 2013

Ahoj.tiez sa pridam do diskusie.mam 4ročnu dcerku,pri korej som pocas tehotenstva v 36.t.t.dostala vysoku trombozu.lieky beriem doteraz.ale len detralex.pancuchy nosim stale.teraz som neplanovane otehotnela.som v prvom mesiaci.budem chodit na rizikovu poradnu.a asi pichat fraxiparin.ale rozmyslala som ci v teh.pokracovat,kedze lekari hovoria,ze je to pre mna velke riziko-embolie.babo chcem velmi,ale bojim sa zdrav.komplikacii.

nellka21
2. dec 2020

@verrramkonik ahoj ako ti dopadlo to tehotenstvo? S odstupom času samozrejme 😉

verrramkonik
2. dec 2020

@nellka21 ahoj.vsetko v poriadku.odvtedy mam 3 detičky 😁

nellka21
4. dec 2020

@verrramkonik waw gratulujem. Ja to mám teraz podobne. Rozmýšľam či do toho ísť. Pichala si si injekcie celé tehu či? Ako si to prežívala? Ja nie som tehotná, ale možno by som ešte chcela, len tie obavy ...🤔