Progestanelle - skúsenosti

iwuskapoh
8. aug 2021

Ahojte brali ste už progestanelle ja som brala duphaston aj utrogestan no stále mám hnedé Výtoky chcem sa opýtať či progestanelle je lepší? Ďakujem

ikonica
8. aug 2021

@iwuskapoh brala... ale brala som ho do posvy, nie ustne...

miskamicha
8. aug 2021

@iwuskapoh beriem uz od januara, vaginalne. T.c. som tehu. Mne pomohol 🙂 ale je to to iste aoo utrogestan. Ak mas spinenie dlho pred menstruaciou tak vysetrit hladinu progesteronu.

iwuskapoh
autor
8. aug 2021

@miskamicha však práve preto beriem lebo mám nízku hladinu progesteronu :/

iwuskapoh
autor
8. aug 2021

@ikonica však aj ja si dávam do pošvy

iwuskapoh
autor
8. aug 2021

Náhodou nezvysili sa vám tabletky progestanelle

dejna_
8. aug 2021

@iwuskapoh a aj keď máš progestanalle spinis stále ? Dobre som pochopila?

miskamicha
8. aug 2021

@iwuskapoh ja som mala hladinu prigesteronu ok a i tak som mala spinenie. Hm...neviem ako si uzivala utrogestan, ale prigestanelle 200mg 2x denne aspon, vaginalne. Pokial sa nesnazite o mimi neriesila by som...avsak ak ano,obratila by som sa na CAR.

iwuskapoh
autor
8. aug 2021

@dejna_ brala som najprv duphaston skoro 4 mesiace bolo všetko fajn menštruácia bola pravidelná a potom sa zmenilo ties som mala špinenie gynekológ mi dal utrogestan vraj duphaston je slabý brala som do terás utrogestan a zase sa objavilo špinenie od18den cyklu AS do menštruácie chcela by som vyskúšať progestanelle je to to iste akor utrogestan terás doktor má dovolenku a má zvýšiť dávku na 3tb denne

1mata
8. aug 2021

@iwuskapoh ahoj, ja som od 6tt brala duphaston, v 8tt som mala spinenie tak mi Dr.nasadila 2x denne progesteron vaginalne. Po cca 2 mesiacoch znizila na 1x denne a beriem to stale, som 24tt.

iwuskapoh
autor
8. aug 2021

@miskamicha uzivala som vagynalne 16den cyklu 10 dní po 2tb ...práve že sa snažíme u babo už 4 rok a práve sme sa rozhodli ísť na ifv v piatok sme už objednaný na kordinarsky pohor a partner na halosperm....strašne sa bojím :/

miskamicha
8. aug 2021

@iwuskapoh oki. Ak mas stale spinenie...navys davku progeatanelle 200mg 3x denne, nemoze dto uskodit, ja som tak brala / som lekar/. Neviem aky nate este problem, ale na uspesne uhniezdenie embrya je potrebny aj progesteron,pripravuje vyatelku maternice. Ak Vam doporucili ivf tak dotoho, pri IVF cykloch vacsinou podavaju progesteron injekcne a sleduju hladiny v krvi...mozno doporucia az KET, po vhodnej priprave sliznice.nBudem.drzat palce nech mate vas pokladik co najskor!❤

iwuskapoh
autor
8. aug 2021

@1mata tak to určite budem brať aj ja počas tehu keď sa nám podarí na ivf strašne sa bojím že sa nám nepodarí keď že mám nízku hladinu progesteronu :/ stačí aby som nebrala jeden mesiac utrogestan alebo progestanele a ms už meska a stále špinenie.... Keď som ešte neuzivala duphaston ani iní liek nevedela som že mám nízku hladinu prog...tak menštruáciu som mala raz za 5mesiace ...a 3 mesiace v kuse každý deň spinenie začala som to riešiť bola som na laparaskopiu kde mi zistili že mám na pravom vajcovose saktosalpinx tekutina vajcovode nechali mi to tam mislela som si že to spôsobuje ..chceli sme ísť ešte skôr na ivf ale doktor nesúhlasil kvôli tej tekutine zase ma poslal na laparaskopiu vybrať to , no predstav si išla som hneď a žiadny saktosalpinx tam nebol vraj doktori neverí že tam nič neje keď že to bolo chronicky zápal nevyliečiteľny a ako to mohlo zmiznúť to len Boh rozhodli sme sa ísť na ivf už viac čakať nebudeme

iwuskapoh
autor
8. aug 2021

@miskamicha Ďakujem veľmy pekne vážim si to 🙂 tak dúfajme že sa to podarí po tak dlhej dobe 🙏

1mata
9. aug 2021

@iwuskapoh drzim palce ✊✊

dejna_
9. aug 2021

@iwuskapoh ja mám presne tento istý problém akurát teda spinenie od 20 dňa cyklu a tento mesiac som brala 1 x 100 mg progestanalle vaginálne večer a nepomohlo potom mi zvýšila na 2 tabletky ale mám aj 30 mg anopyrin a možno to mi spôsobuje to spinenie..už som dva dni pred menzesom a aj tak stále spinim tak už som sa na to vykašľala a nedala ten progesterón dám si od ďalšieho cyklu od ovulácie a tu vyššiu dávku a bez anopyrinu to vyskúšam 🙈 veď u mňa to nebaví ...furt dokola intimka alebo vložka ..ale ja mám spinenie čerstvou krvou ale málinko len po utreti ..vložka čistá ..inak hormonálny profil v poriadku robený v júni ...

iwuskapoh
autor
9. aug 2021

@dejna_ mne tiež ešte dávnejšie robila gynekológ hormonálnu profil a hovoril že všetko je v poriadku AS keď som išla do centra Helios vtedy mi zistili že mám nízku hladinu progesteronu že ja vôbec ovuláciu nemávam ...

miskamicha
9. aug 2021

@iwuskapoh a neskusali ovulacou vyvolat? Pretoze niekedy sa stava ze ovulacia prebehne ale cinnoat zlteho teleiska je nedostatocna tomu sa hovori lutealna insuficiencia....cize ak nienje ovu...nie je ani zlte teliesko ktore produkuje progesteron 🙂

dejna_
9. aug 2021

@iwuskapoh ja si osobne myslím že ovulaciu mám 🤔 lebo ovulacne testy pozitívne a do 48 hodín sa zdvihne aj bazalna teplota ..plus som bola na 15 DC u gynekologicky na preventívnej a videla že už je po ovulacii a otehotnela som 3 krat prirodzene keď som sledovala ovulaciu ( len teda ja som dva krát potratila ) a od vtedy mám taketo problémy všelijaké že spinenie 🙈

nellynkaa
20. aug 2021

@iwuskapoh ahoj ja mám na predaj

nikky1511
20. sep 2021

@nellynkaa nemate este nahodou na predaj ?🙂

maguska
5. okt 2021

A ja oddam zdarma progestanelle, práve celé balené exp22/03/31

iwuskapoh
autor
5. okt 2021

@maguska ahoj máš ešte tie balenie progestanelle?

1212katka1212
18. nov 2021

Ahojte mam na predaj Progestanelle 200 za polovicnu cenu ak by niekto chcel. Mám celé 3 balenia

lenka_210
10. dec 2021

Ahojte, mám 1 balenie Progestanelle 200mg - chýba iba jedna kapsula. Dôvodom je, že mám na liek bohužiaľ alergiu. Na výhodnej cene sa vieme dohodnúť, viem poslať poštou. EXP: 24/04/30.

tanchen
21. dec 2021

Ahojte, nespôsobuje vám nespavosť? Ja odkedy ho beriem, tak po 3- 4 hodinách spánku sa zobudím a potom zíram do plafónu. Aspoň si myslím, že je to tým progesterónom i keď v príbalovom letáku nespavosť nie je uvedená. Cez deň som potom úplne k.o.

radi_t
30. dec 2021

Ahojte, ja mám tiež na predaj 1 balenie Progestanelle, EXP je 24/04/30. Ak máte záujem napíšte mi, pošlem aj foto.

livi
14. jan 2022

Mám dve úplne nové balenia na predaj, edp.01/24

havefaith
6. feb 2022

@1212katka1212 zdravím, nie je to náhodou ešte aktuálne?

havefaith
6. feb 2022

@lenka_210
@radi_t
@livi
Dievčatá, prosim, nemáte ešte náhodou niektorá na predaj, aj takto po dlhšom čase?

livi
6. feb 2022

@havefaith áno,ja mam