Ryeqo na liečbu myómov

0sjuzi0
13. jan 2023

Ahojte zeny, máte niekto skúsenosť s liekom Ryeqo na liečbu myómov? Máte nejaké vedľajšie účinky? lekár mi ich predpísal, ale bojím sa ich brať. Ďakujem za každú info 🙂

annak104
23. máj 2023

Ahoj, ja ho zatiaľ užívam 1 mesiac, mám návaly horúčavy a potím sa... tak uvidím, čo ďalej...

enuliek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enuliek
5. jún 2023

Ahojte,aj mne ho dnes dal Dr...Mam krvacanie aj myom..Snad to bude ok s nimi...Prekvapilo ma akurat,ze sa beru bez prestavky....Akonsa citite pri nich?

0sjuzi0
autor
5. jún 2023

Ja ich užívam už 5 mesiacov, a cítim sa dobre, nemám návaly, nepribrala som, krvácanie z dôvodu myómu už nemám, myóm sa stabilizoval, čiže žiadny nárast za posledných 6 mesiacov. Jedine, čo ma kus vystrašilo bolo, že nemám žiadnu menštruáciu, neskôr po asi 3 mesiacoch mám miesto menštruácie špinenie, ale pravidelne v cykle. Snáď niekomu moja recenzia pomôže pri rozhodovaní, lebo za mňa teda bez problemov 🙂

enuliek
5. jún 2023

@0sjuzi0 mne urcite pomoze Tvoja recenzia ☺️ ďakujeeeem ☺️...a beries ich vkuse ano?bez prestavky?,...ja son taky bojko liekov tak ci som ok pochopila.

enuliek
5. jún 2023

@0sjuzi0 tal som vzala prvu...inak dalsi sok bolo balenie..neslo to otvorit a to vysusadlo😄

0sjuzi0
autor
6. jún 2023

ano, uplne ta chapem, tiez som bola velmi opatrna, co sa tyka tohto lieku, lebo je novy a nevedela som najst ziadnu uzitocnu recenziu. Ale kedze mi myomy po poslednej kontrole narastli, tak som to povazovala za spravne vyskusat.
Ano, beriem ich nepretrzite, ak ti vynecha menstruacia, tak by to tiez malo byt v poriadku, nakoniec som nasla na nete, ze sa to pocas prvych 2 mesiacoch stava. Ja som bola kus vystrasena, ci nahodou nemozem byt tehotna alebo podobne, takze som si urobila radsej test 🙂 proste cista paranoja...
Balenie klasicky otvaram nozom :D nie je to uplne jednoduche :D
Nechcem samozrejme nikoho nahovarat na hormonalnu liecbu, aby to tu niekto nahodou nepochopil zle, je to cisto len moj subjektivny nazor a ak som ja nemala ziadny problem, niekto iny moze mat, este stale je to novy liek...

enuliek
6. jún 2023

@0sjuzi0 ano je to menej stresujuce ked ma niekto skusenost.Jasne,ze priznaky su individualne a aj to tak beriem,ze je to u kazdeho inak..Ja k nemu musim aj aspirin protect,koli vrodenej trombofilii.No tiez som si povedala,ze to asi stoji za risk,lebo zas mesiac krvacat tiez nieje uplne ok.Ja som sa tak smiala nad tym vysusovadlom 🙂 to som prvy krat take pocula,videla.
Dakujem za info o vynechani aspon nebudem hned panikarit.
Fakt si vazim,ze si zareagovala 🙂

anketkarka
13. aug 2023

@0sjuzi0
@annak104
@enuliek
Ahojte baby, prosím aké máte výsledky a ako sa máte? Doktor mi ho predpísal tiež, ale ja sa ho bojím brať. Myómy mi nerobia taký problém, aby som riskovala ďalšie problémy. Vy ste na tom ako? Má niekto z vás aj tráviace problémy?

0sjuzi0
autor
14. aug 2023

Ahoj @anketkarka, ja som sa cítila celý čas v poriadku, nemala som žiadne vedľajšie účinky, o ktorých by som vedela 🙂 po polroku mal myóm rovnakú veľkosť, čiže sa nezväčšoval, krvácanie som taktiež nemala, čiže za mňa všetko v poriadku. Tabletky som teraz vysadila, lebo sa chceme snažiť o bábätko 🙂

anketkarka
14. aug 2023

@0sjuzi0 ďakujem, veľmi želám bábätko. Mne pri prvom tehotenstve myóm zmyzol. Veľmi prajem, aby sa aj Tebe pošťastilo dva v jednom ☺️

enuliek
14. aug 2023

@anketkarka beriem 3balenie,mam k nim aj aspirin protect koli hematologii a som uplne ok.Nemam ale vobec krvacanie,ale to mi uz haprovalo aj pred...mam len jeden vajecnik uz a mam skoro 41 takze tak.Ale bala som sa aj ja zacat,ale ja som musela,lebo som skoro 2mes krvacala tak som do toho sla..ale tiez ma upokojila
@0sjuzi0 🙂 ze je s nimi ok

enuliek
14. aug 2023

@0sjuzi0 jeej..drzim palce nech su cim skor // 🙂

0sjuzi0
autor
15. aug 2023

@anketkarka dakujem krasne 🙂

0sjuzi0
autor
15. aug 2023

@enuliek dakujem a tesim sa, ze moja recenzia pomohla 🙂

enuliek
15. aug 2023

@0sjuzi0 jj dnes po kontrole,cysta nieje a myom sa nezvacsil este vyzera o 1mm chudsi 🙂 este dalsoe 3mes ma cakaju a uvidime co nastane. 🙂

0sjuzi0
autor
16. aug 2023

@enuliek Teším sa a držím palce 🙂 ja som inak ani nevedela, že myóm sa môže zmenšiť. Mne moja lekárka povedala, že sa môže len zväčšovať/ alebo ostať taký aký bol...

enuliek
16. aug 2023

@0sjuzi0 neviem..mozno len inak ho bolo vidiet..hlavne,ze nieje vacsi a ze nieje tam nic ine navyse 🙂 to su u mna celkom ze super spravy

annak104
17. aug 2023

@enuliek Ahojte...aj ja uživam Ryeqo už piaty mesiac, nekrvácam a tiež sa mi myom zmenšil...😘

enuliek
17. aug 2023

@annak104 super,,dufam,ze sa nam vsetkym da vsetko doporiadku...

gabkazabka12
23. aug 2023

@annak104 mne to v pondelok lekár predpísal, ale ked som videla všetky tie vedľajšie účinky tak mam stres z toho. Vďaka za tieto recenzie 🙂

marka221
24. aug 2023

Ryeqo beriem druhý mesiac. Špinenie vždy v období ovulácie, približne 5 dní. Čo sa týka pozorovaných rozdielov, nezadržiavam vodu, častejšie slabšia bolesť hlavy, väčšia chuť do jedla, ale nie je to nejaký extrém, skôr mi to pripomína slabšie PMS a troška vyšší tlak ako som mávala (do 140/90). A pri cvičení sa rýchlo zapotím aj pri nižšej frekvencii. Ale iné rozdiely som nezaznamenala, žiadne návaly, zmeny nálad, padanie vlasov.

gabkazabka12
24. aug 2023

@marka221 veľmi ďakujem 🙂

marka221
24. aug 2023

@gabkazabka12 úplne v pohode, hlavne ber do úvahy, že ak to ma stabilizovať myómy a nemáš potom problém s tehotenstvom, je výhra brať tabletky bez rizika ako podstúpiť nejaký invazívny zákrok a mať riziko, že sa maternica poškodí. Za mňa to bola jasná voľba, aj keď v minulosti som pribrala po hormónoch cez 20 kg. Toto je úplná lahoda-jahoda-pohoda, farma priemysel sa očividne dostal do produkcie veľmi priateľných liekov, čo sa vedľajších účinkov týka ☺️

gabkazabka12
28. sep 2023

@enuliek ahoj, nebola si z nich zduta? Ja mam brucho ako svet, mám pocit že ma z toho aj pri lopatke pichá. :(

gabkazabka12
28. sep 2023

@marka221 ahoj, nebola si z nich zduta? Ja mam brucho ako svet, mám pocit že ma z toho aj pri lopatke pichá. :(

enuliek
4. okt 2023

@gabkazabka12 ahoj,nie nemam taky problem,skus precitat neziaduce a opytat sa dr,ked si si ista,ze je to z nich

zubik222
12. okt 2023

ahojte, aj ja som zacala liecbu Ryeqom, nakolko mam myomy + silnu menstruaciu. Kedy ste zbadali ucinky liecby? Ja som zacala liecbu 1. den menstruacie, teraz som zobrala 4 tabletku a menstruacia je stale velmi silna. Liecba sa prejavi az v dalsej menstruacii? Vy ste kedy videli prve zlepsenia? Dakujem za vsetky vase skusenosti.

0sjuzi0
autor
12. okt 2023

@zubik222 ahoj, osobne si nepamatam, ako liecba už začala, či je povinnosť začať prvy deň menštruácie, pamatam si však, že keď som tabletky brala, tak pri ďalšej menštruácii som mala úplne minimálne krvácanie (skôr také špinenie), až som chvíľu váhala, či nemôžem byť tehotná 🙂

zubik222
12. okt 2023

@0sjuzi0 dakujem za odpoved..logika mi hovori, ze prvy mesiac sa este musi vycistit, co sa tam pripravovalo po ovulacii..mne gynekolog povedal, ze mam zacat uzivat v 1. den kracania. Verim, ze to ok a postupne aj mne prestane ta silna menstruacia.