Snaha o bábätko po mimomaternicovom tehotenstve

mucha11
17. dec 2011

Ahoj, nájde sa niekto, kto absolvoval mimomaternicové a potom otehotnel. Nám sa nejako nedarí, neviem, ako si pomôcť. Napíšte, ak máte potobné skúsenosti. Ďakujem. Zuzana

petka015
9. feb 2012

@mucha11 aha no tak skusim len ten vit E. a preco mozno si tehotna mne povedali ze mozem otehotniet aj z tej strany ze druhy vajcovod sa lubi natiahnut ze pracuje aj za druhy a vela clankou som citala ze tak otehotneli a mysleli si ze nemozu prave byt na tej strane.
juj no najvyssi cas na surodenca moj maly bude mat 4 ale nechcela som taky vekovy rozdiel ale co uz. Daj vediet ako si dopadla ci menzes prisiel ci nie dufam ze nepride. 🙂

mucha11
autor
10. feb 2012

@petka015 ahoj petka, prišiel ☹ takže začnem užívať v nedeľu tie tablety a o 9 dní sa môžme začať znažiť, tak kázala lekárka. ale my sa vždy snažíme skoro celý mesiac, že keby náhodou 🙂 ďakujem za povzbudenie, aj tebe prajem rýchlo malé miminenko.

ladybirdie
14. feb 2012

@petka015 ahoj, aj ja mam uz len 1 vajcovod a snazime sa otehotniet 🙂 Vedela by si mi dat linky na tie clanky o com pises? Lebo ja som hladala clanky ohladom toho a nic som nenasla. Niekde tu vo fore som citala aj nieco take, ze nemusi zena ovulovat jeden mesiac z jedneho druhy mesiac z druheho vajecnika (no neviem najst, kto to pisala).
dakujem.

petka015
14. feb 2012

@ladybirdie https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zkusenos... som to myslim citala ale je tam toho strasne vela tak musis pohladat.
a odkedy sa snazite??
My sme chceli od buduceho mesiaca ale uz tento mesiac sme troska zacali aj ked sa este bojim. ale citim sa fajn akurat ze ma jazva stale svrbi. ale to sa asi stale hoji 🙂

ladybirdie
14. feb 2012

My sa snazime 2. mesiac, takze to este nie je vela. No dufam, ze sa nam to cim skor podari.

mucha11
autor
14. feb 2012

@petka015 petka, ja som čítala aj na www.najmama.sk, www.livedoctor.sk myslím, www.mamaaja.sk je toho strašne veľa, keď dáš do googlu skúsenosti a otehotneneie po mimomaternicovom, určite niečo nájdeš 🙂

mucha11
autor
14. feb 2012

baby, my sa snažíme už pol roka. začala som užívať clostilbegyt, ktorý simuluje ovuláciu. tento mesiac ovulujem z vaječníka, kde je vajíčkovod, tak by to mohlo výjsť. ak nie ďalšie dva mesiace čakania. už ma to začína veľmi ničiť. v podstate je to už rok a čosi čo sa snažíme. prekonala som mimomaternicové a teraz nič. nechcem byť pesimista, verím, že sa nám to všetkým podarí 🙂

katarina1984
14. feb 2012

Babenky aj ja sa pripajam,mala som mimomaternicove tehot. 30.1.2011 a na ten den nikdy nezabudnem,konecne sa mi na teste objavili // a potom to...vybrali mi to no nastastie vajecnik ostal,bolo to v pravej chvili.No miesto kde som to mala a kde mi bol robeny zakrok ma vie este pobolievat.Mala som polrocnu prestavku ,na tabletkach a od vtedy cize od jula sa snazime a este stale nic.Uz som z toho zufala...teraz chodim na endokrinologiu na odbery krvi ci je po hormonalnej stranke secko ok tak uvidime....ale uz som z toho nestastna ☹

mucha11
autor
15. feb 2012

@katarina1984 Ahoj Katka, úplne ťa chápem. Som na tom rovnako. Len nesmieme vešať hlavu, verím že bude dobre. Ja som napríklad veľa pribrala a bojím sa, či to nebude aj tým. Tak ak v tomto mesiaci neotehotniem, ide sa na riadnu diétu. Adpoň sa budem sústrediť na niečo iné 🙂 Už skúšam všeličo, aj včeliu kašičku... Držím palce. Raz to vyjde 🙂

petka015
15. feb 2012

Boze baby to je hrozne co sa to deje nikdy by som neverila ze sa mi to stane. Je toho viac a viac ja ked som chodila v roku 2007 k bylinkarke vdety tam chodilo par zen co bud potratili alebo nemohli otehotniet. A teraz tam tiez chodim, ale chodia tam take baby co uz absolvovali aj umele oplodnenie niekolko krat a nic.
Ja som rada ze mam aspon kedno dieta. 🙂
Ale baby nevzdame sa tento rok nam to vsetkym víde. Uz rozmyslam nad tym mikroskopom co si pozeras ovulaciu myslim ze sa vola lady Q. stoji nejak Do 10eur. nemate ho niektora???

katarina1984
16. feb 2012

@petka015 o akom mikroskope pises???? JA BY SOM TO TIEZ SKUSILA ,NEPOCULA SOM O TOM ESTE.

mucha11
autor
20. feb 2012

Ahojte baby, tak ja som dobrala Clostilbegyt a čakám na ovuláciu, akosi mi to všetko blbne. Prosím držte mi palce, lebo už som z toho na nervy. Nech to vyjde.

petka015
21. feb 2012

@katarina1984 pozri si ho na nete lady Q a tam ti vyhodi ovulacny test ja na nim rozmyslam lebo fakt neviem kedy mam ovulaciu.

@mucha11 drzime palce nech sa ti to podari tento mesiac. 🙂

mucha11
autor
21. feb 2012

@petka015 ďakujem. Dnes mi test na ovuláciu neukázal opäť nič, je to 14 deň od prvého dňa menštruácie. Uvidíme. Včera tiež nič. Uvidím ako zajtra a apozajtra, ak nič, tak .... 😢

petka015
23. feb 2012

@mucha11 ahoj ako??? a to si ovulku sledujes testom ci ako?? mozno pride ku koncu ja som tiez mala ku koncu.
nezufaj ale dufaj 🙂

mucha11
autor
23. feb 2012

@petka015 hm, testom. na 15 deň mi ukázal, že ovulujem a na 16 už nič. neviem, či je to normálne. no som zo všetkého taká deprimovaná, že neviem neviem. ďakujem za podporu 🙂

ivveettaa
23. feb 2012

Tak aj ja patrím bohužiaľ 😒 do tejto vašej témy dievčatá. Na teste //, ale radosť netrvala dlho a 21.08.2010 som skončila s obrovskými bolesťami na operačnom stole. Vaječník sa zachrániť nedal. No či veríte, alebo nie, ja mám ovuláciu každý mesiac. Testujem z moču, mikroskopom, hlienom a pravidelne koľajnice ako hrom a na mikroskope papradie ako nakreslené. Myslela som si, že by v mojom prípade mala byť ovu len každý druhý mesiac, ale bolo mi vysvetlené, že druhý vaječník preberá funkciu aj za ten chýbajúci a pokiaľ je zdravý, vôbec to neovplyvňuje ovuláciu ani bazálnu teplotu. Takže snažilkujme bez prestania 😀

petka015
23. feb 2012

@ivveettaa to mi je luto. A mas aky ten mikroskop si snim spokojna??? daj tip aky si kupila.
A odkedy sa snazite? Baby my sme tento mesiac tak z lahka snazilkovali tak som zvedava ako dopadnem nejaka som vyhadzana ale menzes bol pred 2 tyzdnami tak nechapem co sa deje.

a @ivveettaa tebe zobrali vajecnik ci vajcovod? 😕

@mucha11 ved tie testy ta musia vyjst majland nemala by si lepsi ten mikroskop??

ivveettaa
23. feb 2012

@petka015 vajíčkovod 🙂 až teraz som si všimla že som to zle napísala 😉 no snažíme sa dosť dlhlo, asi aj niečo cez dva roky, ale s prestávkami, lebo ja otehotnieť môžem, len sa to nechce udržať ☹ ale ja som optimista, raz sa to určite podarí 😉 mikroskop mám taký aj so svetielkom, a som maximálne spokojná, aj keď to teraz kombinujem aj s testami ale vždy mi ukáže ovuláciu, dokonca aj také dva, tri dni skorej viem, že to začína, lebo to papradíčko sa tak postupne ukazuje a v deň ovu je už riadne. Ale treba mať trpezlivosť a naučiť sa s tým robiť. Ja som ho tiež zo začiatku drisla do šuflíka, lebo som mala pocit že to je škoda peňazí, a postupne som to toľko olizovala 😀 že som tomu aj pochopila 😀

petka015
23. feb 2012

@ivveettaa a ako vies ze sa to nemoze udrzat??

ivveettaa
23. feb 2012

@petka015 lebo už tri krát som bola tehu, ale max do 8 týždňa, a za každým čistenie 😢

petka015
23. feb 2012

@ivveettaa uf to mi je luto ja som to mala pred malym 2x cistenie v 7 tyzdni.
A uz mas dieta ci este nie???

ivveettaa
23. feb 2012

Nie zatiaľ nemáme, ale raz budem mať, verím tomu 🙂 Tebe sa to tiež podarilo až na tretí krát? Hm, tak aspoň vieš aká je psychika dôležitá! Hlavné je nevzdávať sa! 😒

mucha11
autor
24. feb 2012

baby, no vidím, že sa tu rozrástla diskusia. len ja neviem, čo ten ovulačný test vôbec ukázal, keď bol len jeden deň pozitívny. snažili sme sa o sto šesť. hrozne ma bolia vaječníky, ale to bude asi z toho clostilu. uvidíme o dva týždne, či prídu moje červené dni. všetkým nám držím palce, že to vyjde. sme predsa bojovníčky 🙂

petka015
24. feb 2012

@ivveettaa ano na treti krat to vyslo, ale s pomocou bylinkarky, a teraz druhe bolo mimomaternicove.

@mucha11 a vies ze aj mna nejako dnes bolia?

mucha11
autor
25. feb 2012

no u mňa bolesť sa stupňuje na tej strane, z ktorej mi zobrali vajíčkovod. mám pocit, že ten clostil tomu dopomohol. neviem, po akej dobe si môžem urobiť test, či to vyšlo, alebo nie. niekto píše, že test mu ukázal // už na 7 DPO. bojím sa sklamania a toho, čo príde, ak sa to nepodarí. snažím sa byť optimista, lebo už aj manžel sa začína trápiť, prečo to tak dlho trvá. baby, tak veľmi po tom túžim, ale to my všetky 🙂

anuska30
25. feb 2012

@petka015 ahoj,ja mam mikroskop na sledovanie ovul.doma ale neni som moc s nim spokojna.Ja chodim na folikulometriu a mam to 100 percentne.

anuska30
25. feb 2012

ahojte.Ja som mala MMt v aprili 2011.Nemam pravy vajcovod.V auguste som otehotnea 2011 a v 8tt missed.Babatku nebilo srdiecko.Teraz som po 4 mrche a snazime sa.Dufam,ze do tretice vsetko dobre.Drzim vsetkym oalce. Je tu niekto,kto mal MMt 2x?

petka015
28. feb 2012

@mucha11 daj vediet ako si dopadla dufam ze pozitivne. Baby ja som mala vcera dpku som myslela ze mam MMT uplne taka bolest v krizoch a vajecnikov. Aj som vracala z toho neviem ci to mohla byt ovulacia alebo co ale dnes som spravila test a negativny. Ja sa normalne bojim otehotniet jak sa budem bat.

@anuska30 to si skoro otehotnela by som sa bala tak skoro mozno maternica nebola pripravena.

mucha11
autor
29. feb 2012

@petka015 ahoj petka, budem sa testovať v piatok. menštruáciu by som mala dostať až v utorok, takže neviem či aj to nebude skoro. tak veľmi by som chcela vidieť //. myslím, že keď to tak nebude, veľmi to oplačem. ale trošku sa nádejam, v kútiku duše dúfam 🙂 musím, inak by som mala hrozné depky. je mi strašne zle, boleli ma kríže a teplotu mám 36,7 čo je u mňa dosť. tak nehádžem flintu do žita 🙂
držím nám obom palce mooooočisko