Strava 110 kg ženy počas tehotenstva

joanina23
22. jún 2017

Ahoj mamičky. .neviete mi poradiť? Mám veľmi dobrú kamarátku, ktorá je tehotná. .Len problém je v tom,ze ma 172cm a 110kg z predchádzajúceho tehotenstva..ako zvládnuť tehotenstvo,resp.co sa týka stravy by ste jej poradili. Vďaka za rady ☺

pininka
22. jún 2017

@joanina23 to je velmi individualnr,kazde tehu je ine. Ja som v prvom pribrala 18kg, syn mal 4650g a skoro vsetko mi ostalo kvoli "super" radam ohladom kojenia. Pri druhom som pribrala 11kg a schudla som hned vsetko. Teraz som pribrala len 8kg a pri ozaj vydatnom dojceni som ich nechala uz v porodnici a za dva mesiace mam minus 10kg oproti povodnej hmotnosti. Takze tazko budes kamoske cokolvek radit. Ale isto by nemala cele tehu presediet vo fastfoode.

deti95060810
22. jún 2017

ak má toľko kg ako píšeš, tak pribrať čo najmenej. určite nejesť sladkosti a moc sa neprejedať - nejesť za dvoch
Pri prvom pôrode som bola na izbe s maminkou, ktorá pribrala počas tehu 1 kg. bola som z toho dosť mimo, pretože ja som pribrala asi 15kg....Dievčatko sa narodilo pekné veľké - bežná pôrodná hmotnosť....maminka bola poriadne pri tele a podĺa lekára nemusela pribrať nič - nebola by to tragédia....

joanina23
autor
22. jún 2017

ono je to skor geneticke.. nejedla vela, hybala sa ale nie 3 hodiny denne, ale mala pohyb... sladkosti minimum jedla..

bienennest
26. jún 2017

@joanina23 Ahoj, strava v tehotenstve musi byt zamerana hlavne na prijmanie vsetkych potrebnych latok pre vyvoj dietatka, ale ma to aj viacere obmedzenia, nakolko mnohe aj zdrave veci mozu vyvolat v tehotenstve ochorenia nebezpecne pre plod (napriklad kupovany nakrajany salat moze sposobit listeriozu a pod). Skus si pozriet toto - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/jedlo-ako-liek-jed-pred-a-pocas-tehotens-2ghehj/

bona_dea
26. jún 2017

@joanina23 genetická tučnota neexistuje, to sú len výhovorky.
Musela robiť nejaké dietne chyby, inak by nemala toľko kg

siska53
26. jún 2017

@joanina23 tak nech si da vysetrit,ci nie je na nieco alergicka, intolerantna.napr..aj napr.problem.s. Lepkom.sa.moze prejavit aj priberanim,hoci jedava primerane..

Rovnako ci ma.ok stitnu zlazu,aj ta sposobuje byd nemoznost pribrat alebo priberanie aj zo vzduchu..

Vacsinou je to vsak chyba jedalnicka, hlavne mnohi robia velku chybu,ze jedavaju len raz-dvakrat denne. Treba castejsie a mensie porcie.