Stretli ste sa vo svojej praxi s mamičkou, ktorá bola tehotná po ruptúre maternice?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom môjho problému.

Stretli ste sa vo svojej praxi s mamičkou, ktorá bola tehotná po ruptúre maternice, ku ktorej došlo pri predošlom tehotenstve (pôrode)?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží akého rozsahu bola ruptúra a na akom mieste maternice. V každom prípade by bolo vhodné poradiť sa so svojím gynekológom, ktorý je informovaný o vašom zdravotnom stave, prípadne si vyhľadať aj ďalší odborný názor.

Ďalšie tehotenstvo by malo byť plánované a ak došlo k poškodeniu maternice, tak ako spôsob pôrodu by sa pravdepodobne volil cisársky rez.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com