Tehotenstvo a Addisonova choroba. Je tu niekto taký?

violetka1
3. feb 2010

Ahojte dievčatá,
píšem v mene svojej kamarátky Zuzky, ktorá trpí Addisonovou chorobou. Jedno dieťa už má (12r), ale radi by s manželom ešte jedno, lenže nemá informácie - praktické- o možnosti otehotnenia, resp. či a ako je možné otehotnieť s touto chorobou. Navyše jej diagnostikovali predčasné vyhasnutie funkcie vaječníkov (čo je trošku lepšia variatna ako menopauza), ktoré bolo spôsobené touto chorobou. Lieči sa na endokrinológii 9 rokov, onedlho bude mať prvú návštevu sanatória Helios v MT, bola aj na liečení v Ľubochni. Chcela by vedieť, či je ešte niekto s touto diagnózou a prečítať si vaše skúsenosti a rady, pretože táto choroba je pomerne dosť zriedkavá a lekári sami nemajú postačujúce informácie.
Ďakujeme.

arpasova
5. máj 2010

violetka, aj ja mám addisonovu chorobu, budem rada keď mi Zuzka napíše...... čakám a ďakujem Silvia , moj mail: ivan.arpas@sgnet.sk

filipek333
6. okt 2011

nam ji diagnostikulovali loni a sama ještě tědˇnevím co a jak,dokážete mi někdo poradiz???Máme jít ted´na kontrolni testy,ale ani náš primář s touto chorobou není až tak obeznámen

filipek333
6. nov 2011

@arpasova a co vám poradili???My jsme tedˇbyli skoro týden v horečkách a naše lékařka mi nic neporadila,tak jsem si sama volala bo Brna a tam mi lékařka poradila během takovýchto teplot zdvojnásobit dávku léků

filipek333
6. nov 2011

@violetka1 Violetko,to je mi tvé kamarádky líto a budu jí držet pěsti,aby se jim to podařilo.A máš uplnou pravdu,lékaři sami toho moc o této nemoci nevědí jen ve spocializovaných poradnách a těch,co jsem pochopila,je málo,jak u nás tak u vás.

violetka1
autor
6. nov 2011

ANo, o tych teplotách mi hovorievala, hlavne v noci ju to budievalo. Myslim, mala by som sa zase s nou stretnut a podebatovat, ako sa im dari- dietatko druhe sa nepodarilo a nakoniec myslim po rozhodnuti s manzelom zamietli aj asistovanu reprodukciu a pod. metody, v zaujme zdravia sa rozodhli kvoli tomu neriskovat. Dlho sme spolu neboli- pretoze ja som vytazena s detmi a nedokazem sa uvolnit na dlhsi cas mimo domu, zial 😒

addijankas
10. sep 2012

Dobrý den, ahoj,Violetko 1, Filipku 333
rozhodla jsem se založit webové stránky pro lidi s Addisonovou chorobou, za účelem možnosti sdílení zkušeností a informací.
Ráda bych Vás touto cestou požádala o distribuci a šíření našich webových stránek především mezi lidi s touto nemocí.
Děkuji Jana S.
http addisonici webnode cz

msmutna
27. okt 2015

Ja mam tiez addisonovu chorobu.Po uspesnom umelom oplodneni v MT Heliose som tehotna a zatial dobre.Lieky beriem,lekarka vravi ze sa mam len setrit a poctivo uzivat lieky.Uvidime,zatial sa citim dobre az na nevolnosti z tehu. 🙂