Fibróm na vaječníku

zuzonik
17. jan 2016

Moj gynekog mi pri pravidelnej preventivnej prehliadke diagnostikoval na pravom vajecniku fibrom vo velkosti 14 mm x 15 mm. Je guloviteho tvaru a hyperechogenny. Povedal, ze to budeme len sledovat co pol roka, takze v marci idem opat na sono. Doktor mi povedal, ze kludne mozem otehotniet, nie je problem, ze by ten vajecnik neovuloval. Jedno dieta uz mam, mozno casom by sme chceli aj druhe. Ked sa rozhodneme uz nemat deti, potom je lepsie robit zasah na vajecniku, pripadne jeho odobratie, pretoze by sa znizila moznost otehotniet. Trosku sa bojim, ci tento fibrom je fakt fibrom ..... Mali ste podobnu skusenost?

stepanka274
17. jan 2016

Neviem presne co je fibrom, ale ked dr povedal ze treba sledovat tak sleduj, a aj keby si v najhorsom pripade aj musela jeden vajecnik ozeliet tak mas este jeden, ja som s jednym vajecnikom celkom v pohode aj otehotnela aj porodila 4x

stepanka274
17. jan 2016

Neviem presne co je fibrom, ale ked dr povedal ze treba sledovat tak sleduj, a aj keby si v najhorsom pripade aj musela jeden vajecnik ozeliet tak mas este jeden, ja som s jednym vajecnikom celkom v pohode aj otehotnela aj porodila 4x, neboj sa 🙂

latvia
17. jan 2016

@zuzonik predpokladam, ze ti doktor odobral krv na onkomarkery a boli negativne....

zuzonik
autor
17. jan 2016

@latvia ano, onkomarker CA 125-S bol negativny.

latvia
17. jan 2016

@zuzonik ak chces dieta, tak si ho "urob" co najskor, na co cakas? ja osobne by som s niecim na vajecniku necakala , ak by som chcela dalsie dieta. a hned po porode by slo vajco von.