Tehotenstvo ženy s celiakiou

zblnka7
3. okt 2014

Ahojte žienky 🙂
Pred dvomi rokmi mi zistili celiakiu, odvtedy som na diéte, veľmi túžim po dieťatku, avšak veľa som počula, že tehotenstvo žien, ktoré majú celiakiu býva komplikované.
Veľmi sa bojím. ☹ Nemáte niektorá skúsenosť?
Ďakujem. 🙂

misicka101
3. okt 2014

@zblnka7 Ahoj, ja som tehotna - 23 tyzden. Nastastie nemame nijake problemy, len som od zaciatku rizikova a trosku viac sledovana. Dufam, ze nic zleho sa nestane a vsetko dopadne dobre. Problem bol u nas s otehotnenim - "makali" 😉 sme na tom viac ako rok a pol... Drzim palce aj tebe 🙂

janulka_v
3. okt 2014

Ahoj Zblnka, ja som tiež cieliatik, pred 3 rokmi mi to zistili, fungujem normálne, paradoxne som otehotnela skoro ihneď a teraz sme v 20tt, stravujeme sa tak ako doteraz, ja mám ešte aj bezlaktózovú diétu a ide to 🙂 neboj sa, bude to v poriadku, len pekne papaj, ja som chudla až doteraz, ale už máme tak 3kg navyše 🙂

kiki68
3. okt 2014

neni komplikovane,iba musis drzat dietu aj v tehu. A hlavne aspon rok predtym nez si tehu mas drzat dietu,aby si mala dobre testy keby cosi. Inak to nic nerobi, bavila som sa o tom s jednou skusenou zdravotackou,co robi na neonatologii a ona sama ma celiakiu. Ved ked normalne jes a drzis poctivo dietu,tak nemas ako ohrozit seba ani plod. A telo si hlavne nema preco vytvarat nejake protilatky,ked mu nedavas lepok.

martinagu
3. okt 2014

Mne zistili celiakiu až po pôrode, a dieťatko je zdravé, tehotenstvo v pohode, len železa bolo málo, tak ma ku koncu napichávali, ale inak v poriadku. Myslím si že na tom vôbec nezáleží že si celiatička, netreba na to myslieť, treba si užiť tehotenstvo. Poznám prípady keď zravé maminy prevracajú 3 - 4 mesiace a mne nebolo nič.

danieli
5. okt 2014

ja mam celiakiu zistenu uz 10 rokov, pri prvom som otehotnela hned po vysadeni antiky a druhykrat tiez na prvy pokus, prve tehu bola katastrofa, ale nie v suvislosti s celiakiou, len ako kocky pisu treba drzat dietu a sledovat zelezo, teraz som v 15 tt a vyzera to tiez na katastrofu, tiez to nesuvisi s celiakiou, takze drzim palce

domikav
5. okt 2014

Ahoj. Ja mám celiakiu sedem rokov. Otehotnela som na prvý pokus. Tehotenstvo bolo bez komplikácii, ani som nebola nejako špeciálne sledovaná. A mám kamarátku, ktorá má tiež celiakiu a má dvoch krásnych zdravých synov, tiež bez problémov. Takže žiaden stres 🙂 Ako píšu baby - dodržovať diétu. A ja by som ešte odporučila začať užívať kyselinu listovú 2-3 mesiace pred plánovaným otehotnením. Držím palce, nech sa zadarí 😉

petrikam
5. okt 2014

Ja som bez problémov absolvovala 2 tehotenstvá a vtedy som ešte ani netušila, že mám celiakiu vo vysokom štádiu, predposledný stupeň poškodenia čreva. Prišli mi na to až po 2. pôrode, takže cez tehotenstvá som diétu vôbec nedržala a obidve boli absolútne bez problémov, pôrodná hmotnosť obidvoch bola 4,30 kg a 3,85 kg, dokonca pri druhom som mala ukážkové železo. Keďže som o celiakii nevedela, tým pádom som sa kvôli tomu nestresovala, takže to malo aj výhodu. Nestresuj sa ani ty, všetko bude v absolútnom poriadku.

leus10
5. okt 2014

Ahoj celiakiu som mala ako dieta v troch rokoch mi zrušili diétu v tridsiatich som si dala zopakovať testy lebo som bola neustále chorá a znova mi ju potvrdili črevo v katastrofálnom stave.Som na diéte 5 rokov istá pani doktorka mi cca pred 3 rokmi povedala že mozem byť rada že z mojím zdravotnym stavom mam aspon jedno dieta podotýkam nebola to gynekologicka ani gastro...,môj gynekológ ma upokojil,že pokial som rapídne neschudla nevidí v tom problém a ani nebol celé tehu uplne v pohode bývalo mi zle ale nic zvláštne dokonca som vracala menej ako pri prvom tehu jediný problém bol že malá bola trochu drobnejšia 2460 g a 47 cm dala som obom deťom spraviť testy ani jedna zatial celiakiu nema