Užívanie Visanne a tehotenstvo.

bale1rinka
23. feb 2020

Ahojte,som po dvoch laparoskopiach,povedali mi, že mám endometriózu,teraz beriem na to visanne,je tu daka mamička, čo otehotnela po dobrati visanne?? Vraj by sa to už malo podariť, 4 a pol roka sme bez úspechu... ďakujem 🎀

janulka257
23. feb 2020

@bale1rinka ahoj my po IVF...

zuzu1232
25. feb 2020

Ahoj ja som otehotnela presne po dvoch mesiacoch od vysadenia prirodzenou cestou

bale1rinka
autor
25. feb 2020

@zuzu1232 waw, menzes si nemala počas brania visanne? ja ešte len začínam a menzes som dostala, predpokladám, že na budúci týždeň už nebudem mať...dávali ste si pozor alebo nie pri styku? lebo v letáku sa píše, že je možné otehotnieť, ale hrozí mimomaternicové tehotenstvo..

zuzu1232
26. feb 2020

@bale1rinka mala som menzes ale totálne nepravidelný jeden mesiac nic potom ten dalsi aj dvakrát. Áno dávali sme si pozor ja som sa bála aj toho, že je tam napísané že keď otehotnieš tak máš okamžite prestať brať tabletky ale pri tom nepravidelnom menzese by som musela každý mesiac testovať či som tehotná. A mne teda tie tabletky dosť pomohli po ultrazvuku vypadalo že sa mi cysta, ktorá sa mi tam zase vytvorila stratila, takže po pol roku mi to kázal vysadiť a akosi sa nám hneď zadarilo aj gynekológ bol milo prekvapený.

bale1rinka
autor
26. feb 2020

@zuzu1232 no tak to uvidím, pozor pri styku si dávame aj my, len u mňa je to horšie lebo endometriozu mi diagnostikovali okrem cysty pred 4rokmi, cysta praskla samovoľne,ale ložiská endometria sa mi vytvárali furt v panvovej časti...tak díky za odpoveď, hádam sa aj ja dožijem ešte dieťaťa 🙂

zuzu1232
26. feb 2020

@bale1rinka mne pred dvomi a mala som problémy s onkomarkermi kde mi hodnoty stúpali veľmi vysoko, našťastie sa po milióne vyšetrení žiadny nádor nenašiel akurat sa mi vytvorila ďalšia endometrická cysta ale po tých liekoch a asi aj tehotenstvom to zatiaľ vypadá super, ale doktor ma upozornil, že je to diagnóza na celý život tak uvidime čo bude zas po pôrode

bale1rinka
autor
27. feb 2020

@zuzu1232 veru mne povedali, že s endometriózou budem mať problém do prechodu 🙂

helenky11
4. mar 2020

Ahojte, ja som tyzden po laparoskopii a moja gyn. mi nasadila Endovelle, je to to iste ako Visanne, aj pribalovy letak je uplne rovnaky. Neviem, ci to mam zacat uzivat alebo nie, lebo chceme babatko. Ach mam velku dilemu

7rebeka11
4. mar 2020

Ja som otehotnela na tretí mesiac po dobrati Visanne. Mala som ho nasadený na 3mesiace po laparke.

bibione2
28. apr 2020

@helenky11 ak chceš byť tehu,tak to neuzivaj ,pôsobí to ako antikoncepcia. Som po 2 laparo ,ďalšia na ceste ,a vždy som po laparo na prvý šup otehotnela .

helenky11
28. apr 2020

@bibione2 aj dr. Bielik mi povedal, ze neuzivat, takze skusame a dufame, ze sa podari. Aj sa nepodari, uz konzultujeme IVF

janame
9. máj 2020

@bale1rinka ahoj, prosim Ta, ja uzivam dva tyzdne endovelle a tyzden mam zvysene teploty 37.2-37.5, mimo toho ziadne problemy. Nemas nahodou tiez od tych liekov zvysenu teplotu? Ci je to bezny vedl.ucinok,no v letaku sa nic take nepise. Vdaka

bale1rinka
autor
2. jún 2020

@janame ja sa cítim úplne v pohode, nemám prehľad o teplote, nemeriam ju, nemám pocit, že je zvýšená, bez menzesu sa mi žije parádne!!!

nikiki29
2. jún 2020

@bale1rinka ahoj, Visanne som brala 1 rok otehotnela som 1 rok a 3 mesiace po dobratí, prirodzene.

bale1rinka
autor
7. okt 2020

ahojte, znova...už som vissane vysadila a je to 17sty deň a menzes neprišiel..dokedy by mal prísť cca? doktor mi kázal brať ho do novembra,že potom zapracovať treba, ale my sme sa rozhodli,že popracujeme skôr na bábätku...

soffia711
22. jan 2021

Ahojte.. Mate skúsenosti s ENDOVELLE?? Za aký čas ste prestali krvácať?

tinnna1
2. feb 2021

ahojte, ja uzivam endovelle 3 mesiac a neskutocne ma bolia prsia a su vacsie. Mrchu som mala len pri zacati, potom len spinenie, no stale mam pocit ako pred menstruaciou, nonstop! krce v bruchu, bolia prsia, velka chut na jedlo, ako to mate vy? dik

soffia711
2. feb 2021

@tinnna1 Mam to tak iste ako vy.. Prsia mam o dve čísla väčšie a strašne ma bolia😢😢😢Krvácanie už nemám zatiaľ.. Kŕče v bruchu nemám, ale chuť do jedla áno.. Aj v pribalovom letáku bolo, že sa z nich pribera😏😏😏😭😭😭

tinnna1
2. feb 2021

@soffia711 a este ma bolia krize. Ale s tym jedlom... uz nech to doberiem, lebo budem mat o 10 kg viac 😩

soffia711
3. feb 2021

@tinnna1 Tak ty ich berieš dlhšie ako ja, ale ja ich mam na 6mesiacov 😭😭😭Je to brutálne, kríze bolia aj mňa, ale je to z toho, že sa prsia zväčšili a tým trpí aj chrbát.. Ja som ešte len začala, takže to bude ešte dlho.. Najviac sa bojím toho priberania, konečne som schudla a vymenila šatník z XXL na M.. 😭😭😭Tebe ich Dr.na koľko dala?

tinnna1
3. feb 2021

@soffia711 ahoj, na 3 mesiace, teraz uz beriem posledny mesiac. Co sa tyka toho priberania, tak sa priprav, ze sa znova dostanes na namenej XL ☹ teda aspon ja som pribrala najmenej o 2 cisla ☹

soffia711
3. feb 2021

@tinnna1 cozeeeee😭😭😭😭😭Tak to je brutálne, ty máš 3mesiace a ja 6mesiacov, to priberiem ešte viac.. 😭😭😭

tinnna1
3. feb 2021

@soffia711 ale kym to doberiem, tak mi vybuchnu prsia a zlomim sa v krizoch 😀

soffia711
11. feb 2021

@tinnna1 Ahoj, prosím ta aj si krvacala počas užívania, alebo mala špinenie???

tinnna1
11. feb 2021

ahoj, doktor mi povedal ze krvacat nebudem, ze mizem iba spinit, no hned prve kramy pocas uzivania lieku som dostala, tak ako mala, a neskor spinila a aj znova krvacala, a to uz hocikedy, dokonca aj teraz krvacam

soffia711
12. feb 2021

@tinnna1 Mne Dr povedala, že by som nemala krvácať počas užívania tých liekov, tak neviem.. Aj spodok brucha ma bolí ako pri kramoch.. A to som si myslela, že bude mať 6mesiacov pokoj.. 😏😏😣😣

tinnna1
12. feb 2021

to povedal aj mne, ale cely cas to mam tak, ako ked dostanes prvy den kramy, brucho boli, krce, krize .... a spinim a krvacam (slabo) kedy sa mi zachce 😀

soffia711
12. feb 2021

@tinnna1 Tak isto mam aj ja, ale doteraz som nekrvacala, začala som až včera večer... Aaach jaaj.. Som myslela ze bude ok a zas problémy s tým...

soffia711
12. feb 2021

@tinnna1 Dúfam, že nebudem mesiac spinit...sa neteším keď doužívam lieky a ten masaker co ma čaká.. Jaaaj.. Mohli mi to operovať všetko a bol by pokoj, asi..

adelsa
6. jún 2022

@helenky11 dobry den chcem sa Vas opytat ci ste brali endovelle? A ako dlho pomohlo vam to?