Mohli sa mi objaviť žily na nohách z Visanne?

Zodpovedané
18. jún 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, tento rok mi náhodne pri laparke zistili endometriózu 3. stupňa. Boli mi predpísané tabletky Visanne, avšak po mesiaci užívania mi vyskočili na nohách strašné žily, je ich každým dňom viac. Gynekológ tvrdí, že dôvodom nie sú tieto lieky, lenže mne sa to nezdá.

Prosím Vás, mám ich vysadiť, alebo to skutočne nie je z nich?

Ďakujem.

Dobrý deň,

výstup kŕčových žíl nie je popisovaný v nežiadúcich účinkoch liečby a ani ja som sa s tým ešte nestretla.

Doporučila by som pokračovať v užívaní a prípadne vyhľadať angiológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník