Veľmi bolestivá ovulácia

viki44
16. máj 2017

Ahojte, chcem sa opýtať či sa medzi vami nenájde niekto s podobným problémom. Už 2 roky trpím silnými ovulačnými bolesťami začalo to po prekonanom zápale maternice. Ale myslím ozaj silnými každá ovulácia skončí s neprasknutým folikulom spraví sa mi cysta až do menštruácie (väčšinou do 6cm) potom zanikne a takto stále dookola raz na jednom a inokedy na druhom vaječníku..Bolesti v tom čase ma vyradujú úplne zo života neviem fungovať. v podstate aj keď menštruácia nie je nič moc pre mňa vtedy prichádza úľava takže 2 týždne z cyklu pretrpím. Mám za sebou 2 laparoskopie kvôli zrastom na maternici a vaječníkoch po spomínanom zápale .Mám 24 rokov. Lekár pre mňa iné riešenie ako HAK nevidí tomu sa chcem vyhnúť lebo pomaly plánujeme tehotenstvo. Skúsila som od babských rád cez lieky a nič. Cysta po každej ovulácií a veľmi to bolí.
Za podobnú skúsenosť alebo radu budem veľmi vďačná.

luciannka83
16. máj 2017

Cona to lekari? Ja mavam tiez bolestivu ovulaciu. Bolest je totozna s bolestou pri menstruacii, ale da sa to vydrzat. Aspon viem kedy nesexovat 😉 ale o inom probleme neviem.

viki44
autor
16. máj 2017

Že mi S tým pomôcť nevedia iba že by mi nasadili antikoncepciu ktorá nie je momentálne pre mňa riešenie. Vtedy sa snažiť O bábo je pre mňa pri bolestiach dosť nemožné 😢

ecko80
16. máj 2017

@viki44 Ahoj, sice Ti nepomozem, i ked by som velmi rada. Ovulacne bolesti mi zacali po porode, strasne bolesti, pocity na odpadnutie, pocity na vracanie, studeny pot, busenie srdca a silne bolesti v oblasti vajecnika. Bola som s tym u dr, ale vyjadril sa, ze bohuzial, to su funkcne bolesti, jedine riesenie by bola antikoncepcia. Tu ale brat nesmiem, takze jedinym riesenim u mna su lieky od bolesti. Zaujimave je, ze pred otehotnenim som mavala taketo silne menstruacne bolesti (rovnako bolestive ako kontrakcie pri porode - a to vobec neprehanam) a o ovulacii som ani nevedela a po porode sa to vymenilo.

viki44
autor
17. máj 2017

@ecko80 Ahoj, presne takto podobne ako to opisuješ to mám teraz aj ja. Od ovulácie do menštruácie je to katastrofa :( ...Mne to ako vravím začalo po zápale následne po operácií zrejme keď to tam prečistili tak začali vaječníky fungovať poriadne! Dovtedy som tiež o ovulácií ani netušila. Snáď to budem mať naopak a po pôrode sa mi to upraví 🙂

ecko80
17. máj 2017

@viki44 Tak drzim palce, aby sa Ti to upravilo (mozno prave tym porodom), lebo dva tyzdne bolesti kazdy mesiac je ozaj nic moc...

viki44
autor
18. máj 2017

@ecko80 Ďakujem pekne 🙂

silica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilia8654
5. feb 2018

Ahojte. Chcela by som sa poradiť. Som momentálne cca v strede cyklu a od včera mám nafúknuté brucho, bolestivé podbruško a dnes sa k tomu pridalo aj nutkanie na močenie. Neviem či to má nejaký súvis s tým, že sme mali s priateľom sex plus mínus po mesiaci, pretože som sa liečila zo zápalu močových ciest a následne mi lekárka predpísala Macmiror pretože v priebehu užívania antibiotík som začala mať "štípavé pocity" v pošve. Ster mi zobrala až teraz po MS. Tú bolesť by som prirovnala k takej slabej menštruačnej bolesti, nemám pocit, že by bola viac na ľavo alebo napravo.
Len mi zase nejde do hlavy, že by sa zápal vaječníkov objavil tak zmosta doprosta.
Za akékoľvek postrehy vopred ďakujem.