Vyšetrenie moču a vaginálny progesterón

gabika4
7. nov 2021

Dobrý večer, opäť mam asi zápal močových ciest (6 tt), zajtra idem dat moč na vyšetrenie. Beriem však vaginálny progesteron 2x denne. Mam vynechať tu jednu dávku? Totiž ja keď si ju dám ráno, tak ju cikam i večer. Neviem ci ten moc nebude "kontaminovany" tým progesteronom.... Ďakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika4
autor
7. nov 2021

@viestta ale beriem 2x denne.... Teraz večer a ráno... Ak si sám teraz večer, tak ráno ho budem mat hojne v moči...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika4
autor
7. nov 2021

@viestta veď jasné, že rannú dám až po odbere... Len neviem co s tou večernou... Určite ju vycikam ráno, vždy ju mam v záchode 😔... Inak v oribalovom letáku je, že sa ma brat orálne... No lekár mi ju dal vaginálne...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobo2433
7. nov 2021

@gabika4 ráno pred cikanim sa umy , tým pádom budeš čistá a potom odober moč a nebude ti v ňom nič plávať neboj .😉

gabika4
autor
7. nov 2021

@bobo2433 to by som urobila i tak, ale bojím sa i tak... Hádam tam plávať nič nebude... Už som z tej bolesti celá vystresovaná...

chelsey987
7. nov 2021

@gabika4 robím v laboratóriu. Kľudne si daj progesterón na vyšetrenie moču nemá žiaden vplyv.

gabika4
autor
7. nov 2021

@chelsey987 ďakujem, že ste mi napísali... Už tretí mesiac nič nerobím, len nosím moč na vyšetrenie... Zatiaľ na rozbor šiel len raz a vtedy bol vraj sterilný... A 2x robili len ten rýchly test a už tam im vyšiel zápal... Ale neviem prečo mi tie 2 antibiotika nepomohli 😥

chelsey987
7. nov 2021

@gabika4 zápal močových ciest môže byť ťažšie liečiteľný aj po dobratí atb. Netreba vešať hlavu. Často za zápalom močových ciest sú e.coli. Sú to červené baktérie, ktoré sa veľmi rýchlo vedia dostať do močovej rúry a vyvolávajú zápal. Čo sa týka hnisu v moči sú to len leukocyty, ktoré vyfiltrovali obličky, lebo telo sa bráni zápalu. Odporúčam po každej ,, veľkej,, potrebe sa osprchovať, ak je možnosť užívať probiotiká, aby sa e.coli nemnožili, pitný režim a najmä v zime sa chrániť pred chladom, nesadať do vymrznutého auta a nepoužívať vyhrievanie sedadiel. Doma sa zabaliť do tepla dať niečo teplé na kríže a na oblasť močového mechúra tiež. Napr. tremofor, ak nemáte tak fľašu s teplou vodou.

gabika4
autor
9. nov 2021

@chelsey987 dobrý deň, prepáčte, že vás otravujem znova...ale písali ste, že robíte v laboratóriu...viete mi vysvetliť toto: v pondelok som dala moč doktore, v rýchlom teste vyšla pozitivita na zápal. No, dali sme urobiť aj kultiváciu. Výsledky mali byť v stredu, teda zajtra. No, dnes som volala, keďže som v noci mala také ukrutné bolesti močových ciest, že som nemohla vydržať, chcela som len algifen kvapky (pre istotu). No, sestrička mi povedala, že prišli výsledky testov, vraj moč je v poriadku. Hovorím, ako je to možné? V pondelok bol tam zápal (rýchly test), bolesti som mala od soboty a vyvrcholilo to túto noc. Tak ma prepojila na lekárku a tá mi povedala, že našli v moči malú koncentráciu baktérie e-coli, ale keďže to bolo tak maličké množstvo, tak ďalšiu kultiváciu nerobili, rovno poslali výsledky lekárke. Lekárka mi povedala aj pomer, ale zabudla som, ale že pri takom množstve je to na hrane, že môže sa ale nemusia brať antibiotika. Pýtala sa ma ako sa cítim, tak som jej povedala, že som včera v noci zomierala od bolesti. Tak mi dala Zinnat 1 tbl -12 hodín a probiotiká 3x denne po 2 ks. Že vraj, keby som nemala bolesti, tak mi ich nedá, ale že takto sa bojí, aby som potom nemala krv v moči. Následne mi povedala, že ak mi nezaberú, tak mi budú musieť dávať antibiotiká do žily....som z toho zmätená

chelsey987
9. nov 2021

@gabika4 Lekári neradi dávajú atb. Zinnat by mal pomôcť. Tie Algifen kvapky vám mohla tiež dať, aspoň by ste nemali nutkanie močiť a uľavilo by sa vám od bolesti. Ak by vám zápal pretrvával, skúste zájsť na urologickú ambulanciu. Tam to poriešia bez atb. do žily a urobia aj USG obličiek a močového mechúra, či je všetko ok.

gabika4
autor
9. nov 2021

@chelsey987 jasné, už manžel volal urológovi, vraj by ma vzali i budúci pondelok, ale teraz neviem či tam mám ísť, keď to bude len pár dní po dobratí antibiotík či čakať čo bude?...ja už sa len modlím, aby bolo konečne dobre 😢

chelsey987
9. nov 2021

@gabika4 pokojne tam zájdite. Poviete lekárovi,. aké užívate atb. a že je to opakovaný problém. Určite vám urobia ďalšie vyšetrenia a poprípade nasadia liečbu, aby zabránili opakovanému zápalu.

gabika4
autor
9. nov 2021

@chelsey987 ok, pôjdem, lebo to nie je normálne...mala som problémy s močovými cestami v minulosti, ale nikdy som nemala opakujúce zápaly...naposledy som mala problém s močovými cestami pred 3,5 rokmi, keď som bola tehotná prvýkrát, ani neviem či som mala normálne antibiotiká, ale viem, že už sa to neopakovalo...