Môžem pri opakovanom zápale močových ciest a súčasne vaginálnej mykóze brať vaginálne probiotiká?

Zodpovedané
9. nov 2021

Dobrý deň,

som v 6. týždni a momentálne užívam aj vaginálny progesterón Progestanelle 200 g (2x denne do pošvy). Jednoznačne potrebujem užívať nejaké probiotiká, keďže mávam často aj riedku stolicu (niekedy až hnačku). Čítala som, že probiotiká nie je dobré brať vtedy, ak je v moči baktéria E.coli

Môžem pri opakovanom zápale močových ciest a súčasne vaginálnej mykóze brať vaginálne probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

brať ich môžete. Ale vzhľadom na to, že uvádzate aj vaginálne Progestanelle, tak budú pre vás vhodnejšie perorálne probiotiká.

Existujú také, ktoré majú dvojaký účinok. Obsahujú aj črevné aj vaginálne kmene. Volajú sa Gynimun Dual protect. Z črevných baktérií obsahuje Bifidobacterium longum a Lactobacillus rhamnosus, ktoré vám pomôžu s hnačkou, ktorá však v tomto prípade môže byť spôsobená aj zmenou hormónov v tehotenstve.
Z vaginálnych kmeňov je zastúpený Lactobacillus rhamnosus. Ten je prospešný pri opakovaných mykózach.

Condrosulf 400 mg

Condrosulf 400 mg obsahuje liečivo sodnú soľ chondroitínsulfátu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut