Zlé výsledky z cytológie po šestonedelí

lolinka2701
26. okt 2020

Ahojte boli ste na tom niektorá podobne prosím vás? Od pôrodu syna takmer 6r.som nemala bohvie aké výsledky z cytologie ale vždy v norme bola som sledovaná každého pol roka a stále tak isto. No ako sa narodila dcérka čoskoro 1rok po šestonedeli som mala zle výsledky, Dr mi robil podrobnejšiu cytologiu poisťovňa pre platila. Aj tam výsledky neboli dobre poslal ma do nemocnice na kolkoskopiu a biopsiu. Bola som, dnes som mala volať na výsledky aj som volala ale nič mi nepovedali že nie cez telefón objednali ma teraz do indikacnej ambulancie. Viete mi povedať čo má čaká? Ako som čítala tak tam sa riešia operácie... Ďakujem mám strach strašný

lolinka2701
autor
21. dec 2020

@lienocka2808 ďakujem no som dnes nesvoja veru ... Potom tam prišla tá s ktorou som predtým volala a že to bolo tak že dr bol na dovolenke a ona si myslela že stačí keď pošlú môjmu dr len keď prišiel Višňovský tak mu ukázala výsledky a ten povedal že nie že mám prísť tam .... Tak nechápem či tá sestra sa hrala na múdru alebo čo a mňa ide teraz drbnut a ešte ma boli aj zub nech mi není malo

lienocka2808
22. dec 2020

@lolinka2701 ahoj lolinka, vsetko ok? Ako si dopadla?

lolinka2701
autor
26. dec 2020

@lienocka2808 ahoj takto ...vo februári znova cyto a zrejme operácia zasa

lienocka2808
26. dec 2020

@lolinka2701 ahojky, ale co citam nie je az take zle, ziadna rakovina. Asi bude pravdepodobne nutna este reoperacia, lebo ti zobrali malo z krcka a zasahuje to hlbsie, aby sa to dalej nesirilo, ale vysledok CIN 2 nie je najhorsi. Skor tam mas vsade zapal, ci na krcku alebo v maternici. Ale rozhodne nie rakovinu. Co je dobre.

lolinka2701
autor
26. dec 2020

@lienocka2808 áno to je hlavne že to je len na 2. No len vôbec sa necítim na ďalšiu operáciu m..no len na zápal mi nič nedali ani nijako nerieši nikto ...

lienocka2808
26. dec 2020

@lolinka2701 ta operacia bude preto, lebo ti to neodstranili cele. Bohuzial za to nemoze ani ten operater, lebo oni to volnym okom tiez nevidia, kolko maju odrezat. Deje sa to celkom casto, co citam, ze baby chodia na reoperacie z tohto dovodu. Ale hlavne je, ze nemas rakovinu, dokonca to vyzera este lepsie ako povodne co ti zistili z biopsie, co je dobre. Drzim palce, aby sa ti to nezhorsovalo. Ja ide vo februari na cytologiu, tak uvidime aky bude vysledok uz teraz mam z toho hrozu. Ved tu napisem, co a ako. Celkom mi tato diskusia pomaha tu, ked vidim, ze nie som sama, co ma takyto problem.

lolinka2701
autor
27. dec 2020

@lienocka2808 bohužiaľ áno len mám trochu problém s cikanim tak dúfam že to prejde preto sa bojím ísť aj znova . No keď to ostane na dvojke bude dobré veru tak aj tebe budem držať vo februári palce veľmi . Ty máš kolkatku ? Mňa znepokojuje ten zápal nikto mi nepovedal či to bol len v tom čo vzali alebo čo ..

lienocka2808
27. dec 2020

@lolinka2701 ja sim mala vo februari LSIL potom v maju sa mi to zlepsilo na ASCUS a teraz v oktobri som mala opat LSIL. V maji som bola na biopsii tam mi nic nenasli. Twraz beriem taku mast a kes to doveriem vo februari, tak uvidime ci to pomohlo. A tebe co povedal ten doktor?to kvoli tomuto vysledku si to prehadzovali a nechali ta tyzden cakat, na zblaznenie? A je baozaj divne, ze ten zapal neriesia.

lolinka2701
autor
10. feb 2021

@lienocka2808 ako si dopadla

lienocka2808
10. feb 2021

@lolinka2701 ahojky, ja som bola v piatok na gynde na preventivke, zobrali mi stery, kukli krcok a cakam na vysledky 23.2. Budu uvidime. A ty ako? Bola si na tej reoperacii?

lolinka2701
autor
11. feb 2021

@lienocka2808 ahoj držím palce aby boli dobre . Ja som bola na začiatku týždňa na cyto.u môjho dr a mali prísť výsledky až ku koncu mesiaca ale prišli po týždni včera mi volal bola som po ne a dnes som objednaná do nemocky s výsledkami tak neviem čo ma čaká ...

lolinka2701
autor
11. feb 2021

@lienocka2808 tie výsledky sú úplne tie isté ako som mala aj prvé výsledky len tam pribudlo atypicka parakeratoza tak neviem

lienocka2808
11. feb 2021

@lolinka2701 myslim, ze ta budu iba aledovat. Pojdes na stery o 6mesiacov pravdepodobne. Ved uvidis, co ti povedia, ale ten nalez nie je taky zly. Niekto operuje, niekto sleduje, telo si s tym moze samo poradit.

lolinka2701
autor
11. feb 2021

@lienocka2808 ahoj áno akurát idem z nemocky . Dr mi odporučil aby sme racej počkali pop roka a potom na reoperaciu že ešte som mladá a keď mi zas vezme s krčku tak už nemusím donosit dieťatko . Ako dieťa už neplánujem ale som rada že ideme počkať vôbec nemám chuť zas na ten kolotoč . Krcok je pekne zahojeny ešte to tam ostalo ale nevadí cin je stále 2

lienocka2808
11. feb 2021

@lolinka2701 ano, uz som videla pripady, ze pri operacii nezobrali vsetko a baby nesli na reoperaciu a imunita si s tym poradila. Takze drzim palce. Skus nejake liecivo, regresil, alebo deflagyn tieto lieciva eliminuju hpv virus. Dam ti vediet, ci to u mna zabralo. Stoji to 130 eur, tak aby si zbytocne nevyhadzovala peniaze.

lolinka2701
autor
12. feb 2021

@lienocka2808 och ďakujem daj info potom jasné . Momentálne by som si také drahé lieky nemohla dovoliť veru . Držím palce 🍀

lienocka2808
23. feb 2021

@lolinka2701 ahoj lolinka, takbozyvam sa ti po poslednej cytologii, uz mam vysledky. Tak mne sa to uplne zlepsilo na negativny vysledok NILM. Hpv vsak stale mam v tele (robili mi LBC) cytologiu. Ale prakticky normalny nalez mam. Takze tu mast regresil mozem len odporucat. Jedna tuba stoji 27eur, je to drahe, ja som mala 5 tub dokopy za cca 130 eur. Skus si kupit aspon dve ak je to mozne. Lekarka mi vravela, ze s tym maju velmi dobre vysledky, sama ze je prekvapena. Teraz mam cytologiu az o pol roka. Tak sa dnes celkom tesim, odlahlo mi, pretoze, keby som aj mala zhorsenie, tak ma zevraj teraz ani neodoperuju kvoli situacii aka tu teraz je.

lolinka2701
autor
21. mar 2021

@lienocka2808 ahoj prepáč že teraz píšem ale som myslela že mi odoslalo správu a pozerám že nič ...
Som rada že sa ti zlepšilo super správa 🍀 ďakujem uvidím ešte ako bude lebo neviem či nebude náhodou 👶

lienocka2808
21. mar 2021

@lolinka2701 fiha, cakas dalsie babatko? Daj vediet, tesim sa s tebou
💓💓💓

lolinka2701
autor
21. mar 2021

@lienocka2808 netuším ešte nečakane je tam duch tak je to 50-50 🤷

lienocka2808
22. mar 2021

@lolinka2701 no fiha, vidim to, je tam duch, tak to uz neni 50/50 ale 90/10 🙂 že si v tom

lolinka2701
autor
22. mar 2021

@lienocka2808 ďakujem mysleli sme si všetci ale dnes už test neukázal nič ... Síce som nerobila ráno ale nič

lienocka2808
22. mar 2021

@lolinka2701 možno aj dobre,ked ste to neplanovali, si spomínala tušim, že už dalsie neplanujes. A kedy ides opat na kontrolu na cytologiu?

lolinka2701
autor
22. mar 2021

@lienocka2808 veru bolo by to neplánované , idem v auguste tak som zvedavá čo ako .