Chodítka, odkdy používat?

misa845
18. lis 2015

Maminy, kdy ste začaly dávat svoje děti do chodítka? Malá nemá ani půl roku, občas ji do toho dám, je z toho nadšená. Ale vím, že je ještě asi brzo...

kajalka
18. lis 2015

Nikdy, nikdy a ještě jednou nikdy.

kessa
18. lis 2015

zastávám stejný názor jako @kajalka . Dítě do něj nedávat nikdy. Jediné u čeho bych přimhouřila oči je aktivní chodítko, ale i toto považuji za nevhodnou hračku pro dítě, které neumí samo (bez opory) chodit.

no_title
18. lis 2015

nedávej jí chodítka, chodit se musí naučit sama. Dokonce by se ani nemělo vodit za obě ruce. Možná hned ty důsledky nepoznáte, ale v pubertě z toho mívají děti těžkou skoliózu s nutností nošení korzetu.

veri0007
18. lis 2015

rozhodně nikdy😉

kessa
18. lis 2015

@no_title Na svém synovci v porovnání s naší dcerou vidím, jak silně dokázalo vodění za ruce poškodit pohybové vzorce dítěte. Naše dcera chodila i bez vodění za ruce dříve jak on (ale o tom, aby dítě začalo chodit co nejdříve to není), ale co pro mě bylo podstatné, chodila pevá, krásně narovnaná. Malý chodil s vystrčeným břichem, prohnutými zády a hrozně dlouho trvalo, než se začal pohybovat (z mého pohledu) normálně. Co to dá oběma dětem do budoucna uvidíme, nicméně riskovat, že díky chodítku, vodění za ruce apod. má mé dítě problémy nikdy nebudu. pokud bude mít se zády problémy, já si mohu říct udělala jsem vše, aby je neměla.
@misa845

darinka84
18. lis 2015

nikdy

abcd987
18. lis 2015

dávat do chodítka - nikdy. Máme takové "odstrkovátko" od roku, kdy už nějaké krůčky udělal sám a dneska to bere jako zábavu, kdy se může pořádně rozběhnout.

misa845
autor
18. lis 2015

myslím, že odpovědi jsou jednoznačné! Proč to teda sakra vůbec je na trhu?

misa845
autor
18. lis 2015

https://www.modrykonik.cz/motoricky-vyvoj-ditete/
koukám, že tady je to zcela jasně popsaný

no_title
18. lis 2015

@misa845 protože hračkářskému průmyslu jde spíš o peníze než o rozvoj dítěte. A dokud se ta hračka kupuje, tak bude na trhu, bohužel ☹.

misa845
autor
18. lis 2015

@no_title máš pravdu! Vůbec je toho na trhu zbytečně moc, za nás to nebylo a určitě to bylo lepší!

kaciska7
7. pro 2015

@kajalka souhlas a jeste jednou NIKDY mimco na to samo prijde 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
kulatakosticka
7. pro 2015

Holky to řekly i za mě, já bych jen dodala, že ani na minutu. Když posilujeme svaly, také stačí pár cviků a stejně tak pár minut denně v chodítku je zlo.

avantgarda
27. pro 2015

Chodítko bych tak akorát vzala a hodila z okna. Je to naprost děsný vynález. Dítě má začít chodit samo až v době, kdy k tomu dozraje samo.