Ceny u zubaře Praha. Jaká je cena za bílou plombu?

kampakkampak
21. dub 2020

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdo chodíte v Praze k zubaři. Jaká je průměrná cena za fotokompozitní (bílou) plombu, kterou platíte?
Byla jsem na vyšetření a mám 5 kazů - za jednu plombu a související materiály je cena cca 2200, takže celkem 11000. Přijde mi to strašné. Zubař totiž používá kofferdam za 350 Kč - takovou blánu, která izoluje okolní zuby od vrtaného zubu. Když by dělal víc kazů naráz mohl by použít jeden kofferdam a bylo by levnější, ale kalkulaci mám 2200 na jednu plombu.
Kazy jsou převážně mezizubní střední velikosti - nezasahují do kanálku zubu.
U své dřívější zubařky jsem platila za bílou plombu max 1300 Kč. Je to šílené. Je to normální? Bez toho kofferdamu by to stálo 1850, jenže zubař ho prostě používá a nejde z toho slevit.
Jako levnější variantu nabízí sklocement do 1700 ceny, ale prý méně vydrží a amalgám neposkytuje.
Máte někdo zkušenost i s tím sklocementem? Má to opravdu tak špatnou trvanlivost?
Díky moc.
Pěkný den.

janedv
21. dub 2020

@kampakkampak 2200kc je dost. Nase byvala to delala za 1300kc, ale vdala se a odstehovala mimo Prahu. Ted chodime jinam a platim 1700kc za to, co pises.

klea81
21. dub 2020

Na Moravě malá bílá za 400, větší 800. Každopádně pak zainvestuj i do mezizubních kartáčků, jinak se nedoplatis.

jjasmina
21. dub 2020

V Brně za bílou 800-1000, už si to nepamatuji přesně, ale měla jsem tu i takovou vykutálenou zubařku, která i za běžnou plombu chtěla 600, zubaře jsem hlavně proto změnila..

cuuza
21. dub 2020

Podle velikosti 1100 až 1400 ale bez kofferdamu.

karla2015
21. dub 2020

Ja chodim ke stejne zubarce od skolky (strida se s ni ted jeji dcera), je hodne rychla a moc se s tim nepare, ale pred 2 roky jsem platila asi 970 za bilou plombu (mrtvy zub, takze sem tam byla asi 5x, davala mi tu umrtvovaci vlozku, pak cisteni kanalku, vyplneni atd. bylo zdarma, platila sem jen za tu plombu).

malenka3
21. dub 2020

Platím podle velikosti kazu, stolička, kdy musí vyvrtat velkou část zubu, mě vyjde na cca 2000 jen ta výplň, malý kaz na předním zubu je kolem tisícovky. To vše bez kofrdamu, ten mě stojí taky asi 300, ale používá ho doktorka jen někdy, podle toho, v jakých místech je kaz a jak ten kaz vypadá.

amazonkajanik
21. dub 2020

@karla2015 čištění kanálků zdarma? Po mě chtěla zubařka 1000,- za jeden kanálek,tzn min 4tis za jeden zub 😟

jjasmina
21. dub 2020

@amazonkajanik To je dobrej masakr

klaari
21. dub 2020

dle mne platíš tolik kvuli kofferdamu, je to top technologie a zubar ktery to dela, to dela proto ze si chce byt jisty ze to dela uplne ciste, zubar ktery najede na koferdam uz ti bez nej kaz nevyvrtá. je to top technologie, ale taky se za to plati. já s kofferdam menší tak 1800, větší tak 2300. a nejsem v Pze.

puhelin
21. dub 2020

Na malomeste v podhuri platim za jeden zub vc. kanalku 2.400,- :/ Bohuzel maji vsichni zubari plno, tak prestoupit nemuzu. Uz takhle za nim jezdime 40 km.

amazonkajanik
21. dub 2020

@jjasmina a to u našich v sotva 9tis městě chce mddr za kanálek 1250,-
Jako je to mazec ,jsem to odmítla, tak že mi odvrtá a opraví starou plombu,to dělala bez umrtvení(v září) a od té doby na ten zub nemůžu pořád kousat

karla2015
21. dub 2020

@amazonkajanik asi posledni slusna v Praze😃

amazonkajanik
21. dub 2020

@karla2015 jenže to nebylo v Praze,ale v Písku 😟

karla2015
21. dub 2020

@amazonkajanik ja myslela tu svoji😃

amazonkajanik
21. dub 2020

@karla2015 jo tak,no to jo no. Ono celkově je dneska dobrých a slušných zubařů málo. Mě odešla do důchodu a 5let jsem nemohla nikoho sehnat a když už,tak z toho máme s přítelem následky. Mě vyhnala na dent.hygienu,ze mam zánět dásní a já měla pri tom špatně plombu,pod kterou se rozšiřoval kaz a zánět. To trvalo rok a v 7měsíci jsem musela na pohotovost. Ona to pak bez umrtvení dodelavala,malej sebou v břiše sil a mě bylo zle. Přítel díky ní přišel o dva zuby,s hubou nateklou jsme hnali taky na pohotovost a tam se chytali za hlavu. Měl dren a troje atb

astyna88
22. dub 2020

Ono i zalezi,jak velka plomba. Zda jen ctvrtka,nebo pul ci komplet zub. Bohuzel jsi v Praze,tady je vse drazsi nez na Morave....ja davam od 1300 do 1800 kc za bilou plombu a ta blana se vzdy dava na zub zvlast. Ale je fakt,ze kdyz jsem byla v nouzi v Olmiku na pohotovosti,tak se me ptali,kde mi delali zuby,ze tak precizni praci jeste nevideli. Manzelovi porad vypadavala jedna plomba,pry neosetritelny zub, no a moje zubajda mu udelala takovou plombu,ktera mu uz proste nevypadla a navic to vypada daleko lepe....

jjasmina
22. dub 2020

@amazonkajanik no mazec, mě čistil můj zubař kanalky asi dvakrát, ale nic jsem neplatila teda. Ale to může být už i tři roky teda.Ale chodila jsem i k zubarce , která si uctovala snad všechno

kampakkampak
autor
22. dub 2020

Díky za komentáře 🙂. Tak teď vidím, že to na Prahu a zubařské centrum není až tak neobvyklé. @karla2015 To mě překvapuje, že ty kanálky čistila zubařka zadarmo. Já právě byla nedávno na čištění kanálku kvůli hlubokému kazu kdy mi upadl kus zubu a všechny 3 návštěvy vyšly celkem na 6000 Kč cca :(. Nejdřív čištění zubu 970 + zase kofferdam 350, provizorní výplň 260. Pak výplň kanálku 1980 a zase ten kofferdam a provizorní výplň, pak foto výplň a zase kofferdam. Plomba samotná 1800 Kč. @amazonkajanik To je hrozné, co se u některých zubařů teda děje :O. U toho špatného zubu, co praskl jsem si vůbec nevšimla, že se něco děje až když upadl, asi byl kaz nějak zespod. Ani nebolel. Ale ten zánět dásní mi taky vytýkala už dřívejší zubařka a hygienistka. Mezizubní kartáčky používám tak 3 roky a občas ústní vodu. Vidím, že bude potřeba i nit a lépe čistit a hlavně chodit k zubaři fakt po 6 měsících s touto kazivostí :(.

amazonkajanik
22. dub 2020

@kampakkampak mě se paradoxně udělaly nejvíc kazy po návštěvě hygienistky. Brala mi mezizubni prostory takovým smirglem a odlamala se sklovina 😣

kampakkampak
autor
22. dub 2020

@amazonkajanik mě právě napadlo, jestli jsem si ty mezizubní prostory nečištila moc brutálně - občas mi tekla krev - ale je to prý tím zánětem dásní. Mě vždy během nachlazení ty dásně otečou, ale jinak je mám na můj vkus dobré, ale ta hygienička tam ten zánět viděla, že začíná. Zvláštní je, že 2 z těch kazů jsou prý podkažené zubní plomby, tak těžko říct, jestli to dřívejší zubařka málo odvrtala, nebo tam byla nějaká spára a tou se dostalo. Je fakt, že mi nikdy nic nedělala s tím kofferdamem a ten je prý pro fotokompozit plomby vhodný, že pak plomby déle vydrží jsem si četla.
Mě s tou hygienistkou přišlo tenkrát divné, že chtěla, abych mezizub.kartáček protáhla každou mezernou, přitom někde mám zuby tak u sebe, že ani nejmenší velikost se nevleze, takže beru nití. Při kartáčku tekla krev a poranila jsem si to tam akorát.

amazonkajanik
22. dub 2020

@kampakkampak což krvácení dásní u zánětu je běžné. Mě to jako teoreticky vysvětlila hezky, ale pak provedla ošetření ne moc vhodné ke stavu zubů a kvalitě lékařky,která měla dělat následnou péči. Pod plombou se může udělat kaz,když není zub dobře odvrtany,nebo plomba špatně doléhá. Právě na to jsem upozorňovala,že se mi tam drží jídlo a ona mě poslala na hygienu. Nyní mám kazy mezi všemi zuby,krom spodních řezáků 😣 hygienistka mi odbrousila i krycí vrstvu,aby se 7 nekazila od krčku,kdy došlo k poškození při trhání 8😟 už jsem smirena s tím, že min dvě 7 nechám vytrhnout,aby byl čas a prostor na opravu těch zbylých. A to jsem dostala první plombu až v 23letech (nešlo mi vyndat slupku od popcornu,tak jsem vzala debil jehlu 🤦) chodila jsem na pravidelné prohlídky,dokud má super zubařka nešla do důchodu a pak to šlo do kelu