Péče o menstruační kalíšek

28. črc 2021

Prosím pěkně o radu. Jak pečujete o menstruační kalíšek? Kalíšek vždy před MS a po MS vyvařím, ale stejně je kalíšek zabarven. Používáte nějaké sterilizační tablety nebo jinou dezinfekci, která udrží kalíšek stále "fresh"?

zelenaesmolda
28. črc 2021

muzes koupit v lekarne peroxid

j.a.n.i
28. črc 2021

používám tablety Milton

littlebee124
28. črc 2021

Přesně tak staci koupit obyčejný kysličník a na noc ho v něm nechat a kalisek bude jako nový 🙂

hafika
29. črc 2021

To zabarvení ale ničemu nevadí, nedrží se v tom infekce. Je to jen estetický problém a zrovna tuto pomůcku člověk obvykle nikde neukazuje.

autor
29. črc 2021

@hafika Vím, že to ničemu nevadí a že se jedná pouze o estetiku, nicméně mě to i přesto vadí a pro můj dobrý pocit, bych chtěla udržet kalíšek ve stavu - jako nový.

masotri
30. črc 2021

Já vždycky dám trošku prekarbonátu, zaliju vroucí vodu a zabarvení zmizí během chvilky. A to mám průhledný kalíšek. 😊 Jinak sterilizuju v mikrovlnce nebo Milton tablety.

eviicka
30. črc 2021

Díky za diskuzi, taky už jsem přemýšlela se zeptat. Jinak vyvářím v mikrovlnce před a po. Vyplachuju vždy teplou-horkou vodou.

evapelclova
31. črc 2021

A jak se vůbec používá kalíšek? Slyším o něm prvně.

littlebee124
31. črc 2021

@evapelclova Je to tato sikovna vec, která se používá místo tamponu, vlozek. Doporučuji se kouknout na video od ShopaholicNicol.
Pro používání je lepší mít za sebou už pohlavní styk. Zavádí se do pochvy a drží tam pomoci podtlaku, vydrzi i 12 hodin, pak jen staci vylit, umýt a zase zavést. Před každou MS a po je dobre ho vyvarit ve vodě.
Super je v tom, ze se na něm nedrží bakterii, tudíž není žena cítit, je ekonomicky- zaplatíš za nej cca 500-600 korun a nemusis řešit kupovani vlozek a tamponu, takže se ti peníze vrati za dva roky. Životnost kalisku je x let jelikož je z lékařského silikonu. Další věc je ekologie, nezanechavas tunu odpadu. Vložky a tampony jsou belene chlorem a není to úplně dobre. Po tamponecj sem měla vzdy mykozu a s kaliskem je vse pryc. 🙂
Ale jak rikam koukni na to video. 💪🏻

littlebee124
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
31. črc 2021

@evapelclova mrkni i na stránku www.kalisek.cz
Já ho můžu jen doporučit, koupila jsem si ho poprvé před víc jak 8 lety.

evapelclova
31. črc 2021

@andelka děkuji

evapelclova
31. črc 2021

@littlebee124 to video je na YouTube?

evapelclova
2. srp 2021

@littlebee124 děkuji