Menstruační kalíšek a protečení. Čím to je?

lilie16
14. čer 2022

Ahoj holky, prosim o radu.
Dnes jsem poprve vyzkousela menstruacni kalisek a po hodine jsem protekla. Kalisek byl naplnen asi do ctvrtky obsahu. Zkusila jsem zavest znovu, ale po pul hodine jsem opet protekla.
Nemuzete mi poradim cim to? Mam maly kalisek nebo spatne zavadim?
Moc dekuji 🙏

leilinka1234
14. čer 2022

Rozvine se? Máš ho přímo "našroubovaný" na čípku? Takhle z popisu by mohl být i malý.

sorboni30
14. čer 2022

@lilie16 Kalisek pouzivam nekolik let. Musi byt hlavne spravna velikost.
Kdyz ho zavadis, musis ho zpetne jakoby potahnout aby se "pricucl" a byl rozevreny. Musis citit na prstech ze je otevreny.
Pokud je skrceny proteces.
Trvalo mi to na zacatku nejaky cas nez to slo spravne..a ted jsem spokojena a menses jako bych nemela. Fakt super vec.
Každopádně na zacatku par dni musis podle menses casteji vyplachovat..menses byvaji silne tak to je tezsi..ale po par dnech uz pohoda 👍
Neboj naucis se a pak budes spokojena

gbp
14. čer 2022

@lilie16 ja znam akorat dve velikosti - mensi a vetsi, podle toho, jestli jsi rodila. bylo vic na vyber? je pravda, ze po porodu uz jsem ten mensi nezkousela a koupila automaticky vetsi. ale je skvely, mam ho hromadu let. jen prvni den ho mit nemuzu, mam hodne silnou menstruaci, ale to bys poznala, protoze by byl plny. bude to v tom zavadeni. zkus se podivat na youtube na nejake video. nekdo ho pri zavadeni prohne a zavede, ja ho jakoby cely "prelozim". jde mi to jen ve drepu. a jeste predtim zkontroluju, kde mam cipek, protoze kdyz ho mam moc nizko, tak mi to nejde a cipek se pak opira o stenu kalisku, misto aby smeroval dovnitr. a to je logicky spatne, protoze krev steka po stene kalisku.
takze zavedu, necham ho rozevrit, za spodek chytnu a zkusim pootocit. kdyz to jde, jeste trochu zatahnu. pripadne to jde zkontrolovat prstem kolem dokola, ze se prilepi ke stene. kdyz bys zatahla a povytahla ho, neni dobre rozvinuty a neni tam podtlak a nebude tesnit.
ja se omlouvam za naturalisticky popis 🤭 ale jinak mi to vysvetlit nejde 🙈 nez jsem se naucila, nosila sem k nemu vlozku nebo menstruacni kalhotky, abych si byla jista.
jinak sem nic lepsiho a ekologictejsi nenasla 👍

lilie16
autor
14. čer 2022

Moc vam holky dekuji za realce. Prostudovala jsem vsechny navody a videa a mela jsem ho spatne zavedeny. Asi to bude chtit vic praxe nez prijdu na ten spravny system 🙂

lilie16
autor
14. čer 2022

@gbp dekuji 🙏 na vyber jsou 3 velikosti, mam ten prostredni, jsem po jednom porodu 🤷 velikost zda se mi, ze sedi, jen jsem spatne zavadela.

hezz17
14. čer 2022

Ja pouzivam stejny jako pred porody 😀 a sedi 🙏🏻

sorboni30
14. čer 2022

@hezz17 ja taky 😉 a dokonce jsem se po porodu stahla.. rodila jsem přirozeně

hezz17
14. čer 2022

@sorboni30 ja taky

katula94
15. čer 2022

@lilie16 když zavedeš, vždycky za něj zatáhni. Pokud vytvořil ten správný podtlak, nebude se chtit jen tak pustit (při vyndávání se pak může prstem z boku lehce odchlípnout, aby se právě pustil a šlo to snadno.)

lilie16
autor
6. zář 2022

Holky jsem zoufala, koupila jsem si vetsi kalisek, ktery zda se byt ok, ale porad protekam i kdyz si jsem jista, ze mam dobre zavedeny. Ale zase se mi nezda, ze kdyz kalisek vytahnu, tak nema kulaty tvar, ale je sisaty, coz bych rekla, ze mam spatne zavedeno.. nechapu, nacetla jsem stovky navodu jak zavadet 😏

galatea_a
6. zář 2022

@lilie16 Jakou značku kalíšku máš? Různé druhy se dost liší...

zelenaesmolda
6. zář 2022

@lilie16
kalisek nemusi byt kulaty po stranach,staci,ze drzi na hornim okraji.Taky mam kalisek vetsinou splacnuty.

lilie16
autor
6. zář 2022

@galatea_a mam selenacup

galatea_a
6. zář 2022

@lilie16
Ten osobně vyzkoušený nemám, ale napadá mě několik možností:
a) Kalíšek je měkčí a je tedy těžší ho správně rozvinout. Nerozvine se sám od sebe jako pevnější kalíšky, je potřeba mu třeba několikrát pomoct.
b) Kalíšek protéká tehdy, když si lehneš a pak vstaneš. Pokud stojíš nebo sedíš, tak neproteče. To je podle mě fyzickými dispozicemi.
c) Kolem kalíšku zůstala (od minulého vyndavání) ještě krev, a proto to vypadá, že protéká, ale jsou to jen zbytky.
Zkus otestovat, jestli nesedí některá z těchto možností. Jinak je možné, že prostě tento typ kalíšku ti nesedí a chtělo by to jiný, ale chápu, že je to drahá sranda.

lilie16
autor
6. zář 2022

@galatea_a kalisek mi prijde docela tvrdy, ale podle me ho proste neumim zavest 😁🤦 proteka i pri chuzi, regulerne citim, ze krvacim na vlozku, takze minula krev to byt nemuze.. no jsem z toho zoufala, uz zkousim 3ti cyklus a porad spatne 😏

galatea_a
6. zář 2022

@lilie16 Tak pak je ještě možnost, že je moc velký a naopak tam nemá místo se otevřít, ale to se mi moc nezdá. Zkoušela jsi ho i v jiných fázích cyklu? Čípek bude v jiné poloze a uvidíš, jestli ucítíš při zavedení rozdíl. Jestli ucítíš, že se třeba líp rozvine.

ondul
6. zář 2022

Jeste me napadl jeden duvod, co jsem o nem cetla, nebyla si po porodu sita uvnitr? Pry nekdy kdyz je jizva, tak se kalisek nemusi dobre pricucnout.

lilie16
autor
6. zář 2022

@galatea_a nezkousela, ale vyzkousim, dekuji 🙂
Je fakt, ze mi jde lehce vytahnout a necitim podtlak

lilie16
autor
6. zář 2022

@ondul nebyla, ale dekuji za poznamku 🙂