Chodítka, jaká jsou teď nejlepší?

annabolla
16. čer 2015

Chci poridit synkovi choditko ale nevim kde v Praze sezenu nejlepsi?
Nevite kde maji krasna a dobra choditka?🙂

anetpierowska
17. čer 2015

My meli chicco. Ted mame od fischer price na tlaceni pred sebou. Je to kazdeho vec, jestli bude mit choditko a jake. Neni to jen choditkem, ale tim, jak clovek sedi schrbene, jak drzi celkove telo. Je vice faktoru, na to aby bylo nejake postizeni. Ja byla v choditku jako dite i my sourozenci a nic jim neni(je jim pres 30let). Tak hodne stesti ve vyberu🙂

annabolla
autor
17. čer 2015

Presne tak naprosto souhlasim anetpierowska..🙂

berenika39
17. čer 2015

@annabolla Nechceš to od těch nás všech vzít jako pomoc? Z mé strany rozhodně dobře míněnou....?

kajalka
17. čer 2015

@anetpierowska S lidským tělem je to jako s domem. Pokud dům postavíš na špatných základech, jednoho dne nevydrží a zbortí se. Stejně tak tělo. Dlouho si vytváří kompenzační mechanismy, než to jednou vzdá. Ve 30 soudit je ještě brzo, tělo má vysokou schopnost regenerace. Ale až tu schopnost začne ztrácet, projeví se to všechno. A věř, že není o co stát. To, že chodítko objektivně škodí, je dokázaný fakt. A nepochopím, že někdo chce dítěti cíleně škodit.

terkaz
17. čer 2015

Nooo, ja do ted nepochopila, k cemu to choditko vlastne je??? 😀D

filajka1
17. čer 2015

@annabolla choditka jsou spatna. Na vyvoj motoriky deti maji spatny vliv - uci se spatne stereotypy, navic jejich dusledky jsou i nekolikalete - ne nadarmo jsou pricinou skoliozy a ostatnich problemu pohyboveho aparatu. Doporucuji si o tomto neco precist - pro zacatek napriklad zde http://www.vanickovani.cz/detske-skoditko-pardo... Navic tva reakce je nesmyslna, argumentovat tim, ze jsi vychovala 3 deti a skodliva jsou i Ecka - zaprve ne vsechna Ecka jsou skodliva (jsou to defakto zkratky, aby se nektere latky nemusely vypisovat), ,za druhe, jak jsem psala, se skodlivost projevuje i za nekolik let (viz odkaz na clanek). Nicmene je to tvoje svedomi a ty (a bohuzel i tvoje deti) si poneses nasledky.

ilonkaseda
17. čer 2015

@annabolla Pokud tam dítě budeš mít jen malinko a budeš je tam dávat až v době kdy už se samo postavilo no tak to mu snad až tolik neublíží.Já mám ale kamarádku co tam dítě cpala už cca v půl roce a měla je tam dost čato.Dítě pak chodilo po špičkách a absolvovaly spoustu rehabilitací,po této zkušenosti u mě chodítko do domu nesmí. U kamarádky se tedy špatnost chodítka projevila hned,u jiných třeba déle..

terkaz
17. čer 2015

Myslim to ve smyslu, dalsi kram do domacnosti 😲 😉

bunny123
17. čer 2015

Nechapu, jak muze mit matka tri deti takovy debilni dotaz. Tak snad uz mam pri tolika detech neco nacteno, do prkynka, ne? Pokud ne, tak je to opravdu smutne, nechci domyslet ceho vseho je jeste zastancem. Dyt jooo, za nas taky bylo tohle a tamto 😒

gepe
17. čer 2015

Z dvou stranek odpovedi pouze jedina, ktera tazatelce konkretne k otazce odpovida, druha odpoved tak z casti 1/2. Respektujte tazatelku i s jeji opakovanou zadosti, ze nechce slyset o nevhodnosti atd. Ve vysledku je z ni delana spatna matka, kterou nezajima zdravi deti a je souzena i jinym smerem nez je otazka. Na to se ona ale prece neptala 🙂
Plno zenskych tady na mk resi respekt, ale ten mi treba tady uplne chybi.

filajka1
17. čer 2015

@gepe nektere odpovedi jsou ostre, ale nektere odkazuji na fakta a poskytuji tazatelce vicero informaci, ktere treba sama nemela dohledane, nevidim na tom nic spatneho.

leniczka23
17. čer 2015

@gepe Nóó..hlavně, že ty si jí odpověděla..😀

gepe
17. čer 2015

@filajka1 chapu 🙂, proti dobre podanym informacim nic nemam. Ona vsak nestoji ani o ty.. @leniczka23 neodpovedela, protoze nemam zkusenost s choditky, my nic takoveho nemeli pro malou, a to ani i zminovanou drevenou ci plastic ohradku.

leniczka23
17. čer 2015

@gepe V pořádku, mně to jen přišlo vtipné..Nemyslela jsem to ani nějak zle..Já to taky neměla, Maxim má plnou volnost pohybu od narození..Přizpůsobovala jsem byt dítěti, né dítě bytu..🙂

anetpierowska
17. čer 2015

Jak nekdo muze psat urazlive zpravy,kdyz tu pani nezna, je to jeji vec, ptala se na neco, kde presne napsala o co ji jde, tak nevim, proc ji vsichni hned vnucuji jake koliv jejich presvedceni,informace... Kdyz se vam to tema nelibi,tak se nezapojujte. Ja taky na druhe uz nemam to klasicke choditko, ale to jak pred sebou tlaci a pani to nijak nevyvracim a nepoucuji, je to jen JEJI VEC!!! Kazdy at si dite vychovava podle sveho.Kazda ma jine naroky a je jinak vychovana. Ted trochu odbocim, rikaji jak je uzasne noseni deti, moje sestra nosila sve dite od narozeni cele dny v manduce a i tak ji uspavala, kdyz usla nechala ji na sobe, postylku nepouzivala....mala ma hrozne nohy do O, ale take nic na to nerikam, je to jeji dite, i kdyz mam jiny nazor!!!!

filajka1
17. čer 2015

Clovek aby se bal napsat (odlisny) nazor.. myslela jsem, ze diskuze je od toho, aby zaznely obe strany :-O

annabolla
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
annabolla
autor
17. čer 2015

Omlouvam se za preklepy ale jsem tak rozcilena z reakci tech ktere v teto diskuzi nejsou zadane!

filajka1
17. čer 2015

@annabolla byly ti poskytnuty rady, vetsinou ve vsi slusnosti, nevidim duvod pro tak vulgarni projev..

leniczka23
17. čer 2015

@annabolla Nó tak teď ses opravdu předvedla..🙂 Jestli ti to za to stálo, takhle se ponížit..

infokonik
17. čer 2015

@annabolla Ahoj, ráda bych Tě poprosila, abys stejně jako většina maminek v této diskusi vyjádřila svůj názor slušně, děkuji za pochopení.

annabolla
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
filajka1
17. čer 2015

@annabolla prosim, vuci tobe nebyly pouzity invektivy, naopak ti poskytly maminky rady, tak neni duvod pouzivat urazliva a hanliva vyjadreni..

leniczka23
17. čer 2015

@annabolla No tak ty máš dost 😀 😀 měj se..

missveru
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ninive211
17. čer 2015

@annabolla Nechápu, proč hned zakomplexované matky? 😕 Že chtějí v dobré víře poradit? No nic, ono jde o to, že ty chceš poradit s výběrem DOBRÉHO chodítka, ale když takové dobré chodítko prostě objektivně žádné není, tak ti těžko poradí, no. A ty se hned rozčiluješ a utrhuješ se. No já jsem (i na rozdíl od ostatních) ti nějakou tu radu dala, takže za mě prostě si dělej, co uznáš sama za vhodné, jsi-li přesvědčená o chodítku, tak jdi prostě do obchodu s dětskýma věcma a tam nějaké vyber (podle vlastních kritérií - cena, velikost, funkce, já nevím), ale ať vybereš co vybereš, určitě to nebude "to nejlepší", no.

gepe
17. čer 2015

@leniczka23 🙂 tusim jak si to myslela a bohuzel zrovna jsi narazila, ze my nic takoveho doma nemeli a ani nechteli 😉 to pobavilo me 😅 nase mlada od zacatku co se zacala hybat, nemela zadne opory ani fyzicke podpory od nas, pocinaje prevalovanim na brisko ci zada, pasivni sed, tahani za ruce atd. Byt jsme my napr prizpusobili a to tak, ze jsme dali zabrany mezi dvere do kuchyne a predsine, tot vse. 😉
@filajka1 souhlas ze diskuse je o vymene nazoru 🙂 tady vsak bylo zakladatelkou diskuse nejednou jasne napsano, ze chce pouze relevantni informace tykajici se otazky. A dle me ma na to jako zakladetel pravo, ktere lze jedine s odlisnym nazorem respektovat 🙂
Jo a nevim co napsala v tom smazanem prispevku, pekla jsem bagetky. 😀 i tak chapu, ze ji mohl nerespekt a souzeni jeji osoby i jako matky rozcilit.

leniczka23
17. čer 2015

@gepe Řekla že matky které nosí děti v šátku jsou ty zvířátka co dělají bů..😀 No byla už dost v amoku zřejmě, celé to bylo takové divoké..🙂

andrrriiik
17. čer 2015

@annabolla Proto jsem se ptala,jaké chodítko myslíš.Zarazilo mě,když jsi napsala,že máš na mysli to klasické chodítko,a ještě víc,že nemáš důvěru k tomu tlačícímu.Ono nejlepší chodítko je právě to,které dítě tlačí před sebou.Odpověděla jsem na tvou otázku 🙂