Kočárek s velkou korbičkou a koly i do terénu

luciedol
7. únor 2016

Ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti a případně rady. Vybíráme kočárek a jsem z toho tak trochu nešťastná. Nechápu, proč kočárky pro malé děti jsou většinou v tmavých barvách a minimum je ve světlých a veselých odstínech. Měla jsem předvybraný kočárek JUNAMA IMPULSE, ale po včerejší návštěvě obchodu s kočárky mi rozmluvili kola (ložiska), tak si nejsem jistá. Jaký byste poradily kočárek, aby měl velkou korbičku (rodím v červenci, ale mimi se určitě bude vozit alespoň částečně i v zimě s fusakem) a kvalitní kola, kterým se nevymlátí ložiska po 3 měsících? Děkuju moc a krásnou neděli všem 🙂 Lucka

aklin
7. únor 2016

@luciedol u x-landeru bych to zvazila. Kamaradka uz v 5 mesicich musela malou dat do sportaku, protoze se tam nevzlezl fusak s ditetem.

luciedol
autor
7. únor 2016

@aklin To mě u něj trochu odrazuje. A barvy taky nic moc ☹

verusinek
7. únor 2016

@luciedol naprosto, jdou zaaretovat, takže v pohodě. Opravdu jsem s ním neměla sebemenší problém kdekoliv. Ve městě, po poli, nikde.... proto jsem si ho nechala i pro druhého syna.

pokoda
7. únor 2016

@luciedol Nám právě nešla, proto ten sporťák Britax B-motion 3 (Britax=Römer). Manžel chtěl za každou cenu autosedačku Römer, já hluboký kočárek Navington a spolu to nefungovalo a ani není žádný adaptér, který by tyto dvě značky spojil. Prvně jsem tvrdila, že nepotřebuju, aby mi vajíčko pasovalo na podvozek, ale po čase jsem zjistila, že by to občas nebylo marný, takže jsme hned ve 3 měsících naší malé kupovali sporťák tak, aby to fungovalo spolu. A taky jsme spokojení, i když už bych asi trvala na čtyřkolce, přece jen je stabilnější. Ale musím říct, že Navington je konstrukčně opravdu pevný, nikde nevrže, projede fakt kde čím a korbička je velká. Dá se zeslíct a vyprat, ale to jsme nepotřebovali, je jak nový a to byl v terénu denně. Jediné co, tak některé kočárky mají u nánožníku (horního deklu) vyšší čelo, což je asi fajn, ale já to bez problému vyřešila plínkou nebo se od Emitexu dá koupit clona, kterou používám i na sporťák, je univerzální a funguje suprově. Tak pevné nervy při výběru, není to jen tak 🙂

sara84
8. únor 2016

Jane slalom, super korba velika, s polystyrenem izolovana a polohovatelna a velky,pohodlny sportak! A hlavne vydrzi, klidne i pouzity. 🙂 Marita ma nepouzitelny sportak. Tako, Firkon atd jsou tezke, male sportaky, a velmi rychle se opotrebuji a spotne dale prodavaji...z nich max hluboky..sportaky jsou neprakticke.

kuliseks
8. únor 2016

@orchidis já se směju, když k nám přijede kamarádka s kočárkem se třemi kolečky a nikam na procházku nemůžeme, protože to nepřejede jediný kamínek 🙂 tak to je podle mě šunt 🙂 moje roan marita tu drandí přes kořeny a pole jak o život a na těch pár měsíců, co je potřeba, ať se klidně lidi smějou, když nevědí, co všechno ten super kočár dokáže přejet 🙂 mají ho u nás minimálně další tři rodiny a všichni si ho chválíme 🙂 ale díky za názor. Vidím, že až s ním pojedu příští týden do města, tak se musím obrnit proti nevědoucím pohledům 🙂

kessa
8. únor 2016

@luciedol My jsme měli Inglesinu Sofii a za mě, raději korbičku a za půl roku kupovat sporťák- jak jsme to udělali my, než se vztekat s jedním nebo druhým, které mi díky kompromisu nevyhovuje na 100%. Navíc v době před porodem (pokud jde o první dítě) opravdu nemáte tušení, co budete požadovat za vlastnosti u sporťáku.

kessa
8. únor 2016

@pe_ma Místo Marity mrkněte na Inglesinu 😉 Kvalita úplně jinde a my ji sehnali v podstatě za cenu Marity (výprodej starší kolekce).

pe_ma
8. únor 2016

@kessa díky za typ, kouknu na něj, je krapet menší a cena teda koukám kolem 12, ale nehledala sem nějak výrazně...podívám se na něj 🙂

kessa
8. únor 2016

@pe_ma Ony kolem těch 12tis. normálně stojí, ale když obejdete obchody, tak se dají sehnat starší kolekce, které mají na prodejně a potřebují je prodat (my jsme takto koupili za cenu srovnatelnou s Maritou, jen tedy bez sporťáku, jen korbu). Každopádně, když si vezmu srovnání sundávání korby z podvozku atd. tak to bylo u Marity děsně složité, oproti Inglesina Sofia a rozměrově jsou téměř stejné, ale přecejen už je to dva roky, co jsme kupovali..

pe_ma
8. únor 2016

@kessa jasně, uvidím...no co sem našla, tak tady uvádí rozměr 74-78 a marita má 80, takže pokud má vážně jen 74, tak to nehrozí...ale po obchodech se podívám, jak to vypadá s cenou 🙂

sarka131
8. únor 2016

Také doporučuji Inglesinu, máme korbu Trilogy a podvozek takový "tank", ale zatím projel všude, i podmítnutým polem 🙂 Je i pěkně prostorný, dítko je ve fusaku a má kolem ještě spoustu místa. Podvozek má drátěný koš, což je super do bahna, stačí pak jen ostříkat hadicí 🙂

radana1992
8. únor 2016

Mame Lonex Retro Classic. Ma nafukovaci kola a je dosti vysoky a hlavne ma velkou korbicku. Rodila jsem 19.6. a maly se stale vesele vozi ve velkem starem hrubem fusaku. Kocarek se dela i v jinem barevnem provedeni. Ale je otazkou,jestli holdujes tomuto stylu. Kdyz vedle nas stoji mamky s modernimi kocarky tak vypadaji ze maji kocarek pro panenky 😀 a kola jsou luxusni. Kazdy teren vyjel a ve snehu parada 🙂 Cena 9tis vc sportovni korbicky.

misulinka44
8. únor 2016

Já pořídila Tako Monodi a teda jsem opravdu spokojená 🙂 Jezdí se s ním luxusně, korba veliká, sporťák taky jde, samozřejmě pak na léto u staršího dítka to chce něco lehčího... ale Tako mi projede všechno, absolutně bez problémů🙂

luciedol
autor
10. únor 2016

@kessa Mě se u Marity líbily designy, ale jinak moc ne. Ani konstrukčně mi nesedla...

luciedol
autor
10. únor 2016

@radana1992 Vypadá moc hezky, ale já bych radši přeci jen flexibilní přední kolečka 🙂

majti
10. únor 2016

Ahoj,pridam tez svuj nazor 🙂 rodila jsem v kvetnu 2015, mame bugaboo buffalo a je uplne uzasny. Prostorny, snadno ovladatelny v kazdem terenu, zatim jsem nenasla chybu.🙂 a barvicky volitelne dle libosti !!

luciedol
autor
11. únor 2016

@majti Děkuju za tip, ale to už je pro mě trochu jiná kategorie a tolik se mi do kočárku investovat nechce už 🙂

tanis
12. bře 2016

Patron podvozek Typo-nove ma jeste vetsi kola, korba FIGO ma uvnitr 84cm..lze zakoupit zvkast podvozek a zvlast korba

prceklucisek
3. dub 2016

Ahojky ja ti mohu jen doporucit jane slalom pro je lehce ovladatelny, lehky ma prostornou korbu a je vhodny i do terenu vsude. Ja teda jeden prodavam v oranzovo modre barve ale jen z financnich duvodu jinak bych nechala i pro druhe dite.

tanis
3. dub 2016

@prceklucisek Akorat Jané korba neni moc velka teda, nejvetsi je Capazo, 73×33...jinak se mi take libi...

berblin
3. dub 2016

My máme polský Tako acoustic. Trojkombinace nás přišla na 10tis, kolem domu je nejrovnější cesta asi makadam, jinak lesy a pole. Vše zvládá perfektně. Malá má 9,5m a stále ji dávám do hlubokého kočárku. Sporťák mě celkem zklamal, nedá se polohovat do vodorovné polohy. Jinak skládání do auta je hodno posilky.

misulinka44
3. dub 2016

@prceklucisek janeslalom pro? Ja teda mensi korbu,nez ma jane nevidela 😀

vozdinka
3. dub 2016

Ja doporucuji inglesinu, syn se narodim v cervenci a jezdil vnem do roku a pul. Opravdu velka korbicka a kola perfektni, byli jsme s nim i na horach.

prceklucisek
3. dub 2016

@tanis no me se docela prostorna zda jsou i mensi a mala mela do pul roku i s fusakem se tam krasne vesla coz jsem cetla ze nektere maminky maji problem s timto nevim s jinym kocarkem zkusenost nemam a jsou asi i vetsi korby ale ja byla s timto spokojena 🙂

cajomilka
3. dub 2016

Jedo Fyn 4DS. Je hodně podobný značce Tako, taky polský, ale má větší úložný prostor a asi ještě větší korbičku. Do terénu ideální, do města je to slabší.

jitahh
3. dub 2016

Inglesina. U baraku nemame ani chodniky,projede vsechno. Byli jsme s nim v lese,ve snehu,piscita puda. Mala je cervencova a je v nem dosud a ma dost mista i s fusakem.

berus1000
3. dub 2016

já teda můžu přidat hlas za Maritu..sice už před šesti lety, ale korba k nezaplacení, suprové houpání třeba jen malíčkem. Ne jak u některých kočárů vidím jak jsou vyverglované do strany, aby maminy s dítkem alespoň trochu pohouply. V korbě až do 9 měsíců ve fusaku a pořád dost prostoru. Kola super..my lítali pořád po lese takže nám to vyhovovalo. Ovšem chápu, že těm, které lítají po nákupních centrech, vyhovovat absolutně nemůže. Je velký, neotočná kola a dost těžký. A sporťák už je nic moc. Zůstal u rodičů, prcek stejně, co začal chodit se už vozit nechtěl.

tanis
3. dub 2016

@prceklucisek Já jsem právě tyhle rozměry korbiček v poslední době hodně studovala - chodila jsem s metrem po prodejnách a zjistila jsem, že většina je jich do 75 cm...málokterý má víc a vždy tak max 78 cm...Nakonec jsem našla ten Patron (84cm)...zase má nevýhodu, že se nedá potah sundat a vyprat, ale ušiju si na vnitřek ochranný potah z bavlny nebo bambusu a bude to super 🙂 Jané korbičku mám zrovna doma, přešila jsem jí potahy...vyndala jsem uvnitř ten polystyren, tím se prostor trošku zvětšil - na 75 cm...takže takový průměr...

cajomilka
3. dub 2016

@orchidis Maminky s černými kočárky taky vůbec nechápu, mně černý hluboký kočárek prostě připomíná rakev a hotovo 😒