Plomby v těhotenství. Jak to je, platím já? Jakou dostanu?

majena39
10. dub 2021

Ahoj, ráda bych se zeptala jak je to s plombami v těhotenství?
Hradím ji já nebo pojišťovna? Případně jakou dostanu?
Obvykle platím 800 Kč za klasickou amalgamovou. Ale známá mi říkala, že v těhotenství se amalgam dávat nemá. Nevíte?
Na stránkách pojišťovny jsem nic nenašla (zpmvcr)...

tynka9
Autor odpověď smazal
Zobraz
tynka9
10. dub 2021

Vše se hradí stejně, jako kdybys těhotná nebyla. Jen máš nárok na 2 prevence během tehotenstvi pokud se nic nezměnilo

tynule123
10. dub 2021

@majena39 máš nárok na bílé plomby a zdarma. Jsem těhotná a měla jsem opravu 2 kazu a bílá plomba a zdarma.

majena39
autor
10. dub 2021

@tynule123 taky jsem to tak slyšela. Ale přijde mi divný, že by mi někdo chtěl dát něco zadarmo 🤭 Uvidím co na to tedy moje zubarka 🤔
@tynka9 právě, že to tak nejspíš není poslední dobou....

tynule123
10. dub 2021

@majena39 no ono jim v těhotenství nic jiného nezbývá. Já si normálně bílé nedávám, když to mám vzadu nebo nahoře a není to vidět. A teď mě sama dala bílé a řekla že to tak v těhotenství je a že jsem na tom vyhrála a opravdu to tak je. Mají to vsichni okolo mě.

jjasmina
10. dub 2021

V těhotenství se dávají bílé plomby zdarma 🙂

jjasmina
10. dub 2021

@tynka9 bílé plomby jsou v těhotenství zdarma, amalgam se nedává, kde ste na tom byla?

aniea
10. dub 2021

Jj přesně tak, v těhotenství se za plomby neplatí. A jsou možné 2 návštěvy zubaře.

pampeliska1313
10. dub 2021

V těhotenství je “bílá” náhrada proplácená normálně pojišťovnou.

tynka9
10. dub 2021

@jjasmina dobrá, tak je to pro mě novinka... dělali mi během 3 tehotenstvi v puse hodně oprav, mám se zuby potíže a vždy jsem si vše platila úplně klasicky...

alilali
10. dub 2021

@tynka9 i já 🤔

jjasmina
10. dub 2021

@tynka9 mě o tom zubař tehdy informoval, když jsem byla na prevenci, ale já mám kazy spíš výjimečně, takže jsem ani nevyužila

marcicek84
10. dub 2021

Mam 3 bile plomby v tehotenstvi a do 25 tt je to pry plne hrazene pojistovnou,takze jsem neplatila nic...

majena39
autor
10. dub 2021

@marcicek84 jen do 25 týdne? Tak to už jsem dávno za 😀

marcicek84
10. dub 2021

@majena39 tak se poptej,uvidis,ale vysvetlovalo by to,ze nektere si to uz v tehotenstvi musely platit...

majena39
autor
10. dub 2021

@marcicek84 to jo, vysvětlení by to bylo 😀 Ale zas je mi divny, že by to bylo omezené týdnama, dyt ty zuby se můžou pokazit kdykoli a plomba být potřeba taky kdykoli 😀

marcicek84
10. dub 2021

@majena39 je otazkou do ktereho tydne tehotenstvi je ta obycejna plomba nebezpena pro plod.Spis pujde k tohle,pojistovna urcite dobrovolne nezaplati vic nez musi...

majena39
autor
10. dub 2021

@marcicek84 no tak to jedině, že by to brali, že první dva trimestry jsou blbý a ve třetim už je to jedno 😀 No tak uvidíme co mi moje zubařka řekne, nechám se překvapit 😀

besi114
10. dub 2021

Ahoj, mě můj zubar řekl, že bile plomby mám zdarma v těhotenství i po porodu po dobu kojení. Tak jsem z toho taky byla celkem v šoku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru