Proplácení bílých plomb v těhotenství

ivisss
8. kvě 2018

Ahoj holky, proplácí pojišťovny bílé plomby v těhotenství? Na netu jsem našla jen pár článků, že se to bude schvalovat, tak se chci zeptat, či to náhodou už neproplácejí.. Předem děkuji za reakce 🙂

ladyhacek
8. kvě 2018

Mě dělali před měsícem a platila jsem.
Nevím že by se měli proplácet . Proč jen v těhotenství?

katjja123
8. kvě 2018

Za byla u zubaře před měsícem a řekla jsem mu že kojim a měla jsem bílé plomby zdarma

katjja123
8. kvě 2018

A samozřejmě opravdu kojim

kachnicky
8. kvě 2018

Byla jsem minulý týden a šlo to přes pojišťovnu. Výhodu mají děti,těhotné a kojící ☺

sjussi
8. kvě 2018

Já sem byla v dubnu a taky mi bylo řečeno,že jako těhotná ji mám zdarma

viki999
8. kvě 2018

@ladyhacek Myslím že je to proto, že amalgán není v těhotenství vhodný..

ladyhacek
8. kvě 2018

@viki999 aha 🙂 moc děkuji - já měla bílou blmbu na přední zub takže nutná byla 🙂

ajronka
8. kvě 2018

Byla jsem cca před měsícem a měla jsem to zdarma 🙂

martinka1996
8. kvě 2018

Ja byla taky a zdarma, ted je to nově od 2018 myslím pro těhotné a kojící ženy

uzivatelkapetra
8. kvě 2018

Já jsem byla teď a na zadní zuby mi dala bílou plombu, ale ne takovou, že ji nepoznáte, ale prostě hmota bílé barvy. Dvojku jsem měla trochu uštíplou, tak mi tam dávala taky plombu(ale takovou tu opravdu bílou co vidět nejde) a platila jsem normálně.
Takže tam kde by vám za normálních okolností dali amalgám, máte nárok na lepší výplň, ale přední zuby vám zadarmo neudělají.
Tak to chápu já.

fifina86
8. kvě 2018

Máš nárok na obyčejnou bílou plombu, tu nejlevnější. Fotokompozitní si platíš sama ;)

amaliekvidova
8. kvě 2018

@ivisss Máte nárok na tzv. skloinomerní cement, což je sice bílá plomba, ale je spíše provizorní, klasickou bílou fotokompozitní si musíte zaplatit.

vilibalda
8. kvě 2018

Mám pocit, že jsem někde četla, že bílé plomby pro děti, těhotné a kojící mají být zadarmo nejpozději od června (ale nevím, jestli je to opravdu pravda). Letos v únoru jsem jako kojící za bílou plombu platila.

nikolab20
8. kvě 2018

Já byla včera a chtěli po mě 500

ivisss
autor
8. kvě 2018

@amaliekvidova aha.. já právě platila, i když jsem zubaři hlásila, že jsem těhotná, tak jsem doufala, že to třeba proplatí pojišťovna zpětně. Takže z toho asi nic nebude, jelikož to byla plomba na špičák, žádná provizorní

janaelia
8. kvě 2018

@martinka1996 Jo aha a ja jsem si rikala, ze jsem mela asi jen smulu nebo ze si to muj zubar nauctoval i tak, ale alespon ted vim, kdybychom se chteli pustit do dalsiho 🙂.

sjsjsjsj
25. kvě 2018

V tehu mas narok na 2 zubni zakromy zdarma a ano i ja, ktera pkatim u zubare jak mourovana,jsem jednu bilou plonbu dostala zdarma. Na druhe prohlidce v tehu mi zdarma vycistili zubni kamen.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru