Kolik masa má jíst 2leté dítě?

sfet
4. kvě 2021

Prosím o radu. V březnu měl syn 2 roky. Měří 90 cm a váží něco přes 13 kil. Já jim maso velice málo (sporadicky), ale malýmu ho dávám, do týdne i 3 nebo 4x. Také vajíčka, sýry a všechno mléčné, na to i rád. To jim taky, mám trochu problém jen s masem, ale to je můj problém. A manželovi se zdá, že toho masa mu dávám málo, on by mu ho dával i klidně 3x za den, a klidně i samé. Říkám mu, že tolik masa to zdravé není, dítě má mít bohatou stravu, hlavně ovoce a zeleninu a maso 4x do týdne úplně bohate stačí, ne to je málo, musí mít každý den. Co myslíte Vy? Normální to podle mě není. Syn se mu zdá pořád malý, hlavně že brečí jam všude se vytáhne a všechno musíme posouvat nahoru, rika, že musí být ve třídě ve škole nejvyšší, jinak bude šikanován, bude mu ubližováno, na vysokého si nikdo jen tak nedovolí, je zakrslý. Přitom tělesná výška je dána trochu i geneticky (já mám jen 155 cm), no tak nevím. Moji rodiče jsou taky menší. Mám jen já doma zadubence?

lachipie
4. kvě 2021

Ve dvou letech 90cm je naprosto normální, zdaleka není zakrslý. Šikana taky není o výšce... 3x denně maso to si myslím, že je až příliš, to by k tomu mohlo mít dítě za chvíli odpor. 4x týdně podle mě stačí, když jí i zeleninu, sýry, vejce. Prostě vyvážená a zdravá strava. Ani ve školce dětem nevaří maso denně.

squezy
4. kvě 2021

@sfet tatinka ve škole sikanovali, co? Hele, 3x-4xtydne maso je úplně v pohodě, takova davka se doporučuje. Věř svýmu mateřskému instinktu, me zatím ještě nikdy nezklamal.

sfet
autor
4. kvě 2021

@squezy tatínka ne, to spíš in byl takovej, že si dovoloval. Šikanovali spíš mě. A můj táta je taky dost nízký, na vojně si k němu dovolovali, ale uměl se prát, tak velmi rychle s tím přestali. Nakonec ještě bránil on těch šikanovaných, lebo šikanu nesnese.

areh
4. kvě 2021

@sfet 3x-4x maso je krásné! Měl by se to naučit i tatínek 🤭 ne, jak bylo zmíněno, věř svému instinktu. Jinak můj syn ve 3 a půl letech má 15 kg, takže váha tvého syna je úplně v pohodě 😉

sfet
autor
5. kvě 2021

@areh prosím Tě, a kolik cca měří Tvůj chlapeček? Protože můj muž by ho nejradsi měřil každé dva dny a síli, že neroste.

areh
5. kvě 2021

@sfet má asi 102 cm. Každý dítě je prostě jiný, roste jiným tempem. Starší děti už tak rychle nerostou jako miminka. Stačí,aby tatínek kouknul do tabulek v očkováku 😉

eviicka
5. kvě 2021

Tak pokud chce velkého syna, měl si najít nějakou babu co má metr osmdesát a ne tebe... (nemyslím to špatně, taky mám 155 cm). Náš syn měl ve 4 letech 99 cm a 15 kilo, je drobnější, ale není zdaleka v okolí jediný takový. O tom, že šikana je o něčem jiném ty víš, ale věřím, že vysvětlit to doma bude těžké. ☹. Zkus pohnout chlapa ať se s malým přeorientuje na pohyb a pak sport, když malý bude mít nějakou činnost co ho bude bavit, bude mít zájmy a pak pravděpodobně i lepší sebevědomí a bude mnohem odolnější, než s frustrovaným otcem za zády.

hasara33
5. kvě 2021

@sfet ukaž manželovi články o tom jaký vliv na zdraví má nadměrná konzumace masa - ne nadarmo se dně říká "nemoc králů", nebo pak vezmi manžela k dětskému praktickému lékaři ať mu vysvětlí kolik masa má konzumovat takto malé dítě 🙄
Fakt nechápu proč lidi, zejména chlapi, pořád mají potřebu rvát do sebe, případně do svých dětí, maso horem dolem denně nonstop, protože bez masa není plnohodnotné jídlo 🤦 jinak naše malá má rok a půl a maso jí dávám tak 2x-3x týdně v průměru a to opravdu jen v čisté podobě (šunku, párky, salámy atd...zatím ne), má 87 cm a 13 kilo takže rozhodně nestrádá 😉