Ktorý Maxi-Cosi kočík je ľahký, skladný a vhodný aj do horšieho terénu?

Zodpovedané
23. nov 2022

Ahoj,

už viackrát som postrehla, že kočíky Maxi-Cosi radíš k tým lepším kočikom.

Moje požiadavky:

  • pre vyšších rodičov - ja som vysoká 166 cm, manžel 177 cm,
  • ľahký,
  • skladný s priestrannou vaničkou,
  • bezúdržbové kolesá,
  • vhodný aj do horšieho terénu,
  • rozumná cena.

Vieš mi poradiť nejaký Maxi-Cosi kočík, alebo aj kočík inej značky?

Ďakujem

Ahoj,

väčšina kočíkov značky Maxi-Cosi je skôr určená do mesta, no je medzi nimi pár modelov vhodných aj na dedinu.

Vyhovujúcim je model Maxi-Cosi Plaza+. Je to veľmi pohodlný a ľahký (10,93 kg) kočík s odpružením všetkých štyroch kolies s tlmičmi Xtrail. Má väčšie kolesá odolné proti prepichnutiu, s priemerom zadných kolies 30 cm. Tento jednoručný skladací kočík oceníš nielen v meste ale aj na dedine. Plaza+ ponúka maximálny komfort a je nabitý špeciálnymi funkciami, ktoré uľahčia každý deň. Či už sa prechádzaš s pripojenou vaničkou s vnútornými rozmermi 79 x 38 cm, vajíčkom (autosedačkou) alebo obojstranním športovým sedadlom, ktoré má výšku chrbtovej opierky 52 cm. Jeho teleskopicky nastaviteľná rodičovská rukoväť je nastaviteľná vo výške od 103 do 110 cm.

Podobným modelom je Maxi-Cosi Lila XP Plus, ktorý má o čosi väčšie kolesá s priemerom zadných 23,4 kg.

Prípadne si pozri podobné kočíky Kinderkraft Nea (vyšší rodičia) alebo Zopa Quest (nižší a stredne vysoký rodičia).

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally