Po akom čase je možné urobiť výmaz zápisu v úverovom registri?

Zodpovedané
14. apr 2023

Dobrý deň,

s manželom by sme chceli riešiť hypotéku, no zamietli nám ju z dôvodu zápisu v úverovom registri. Jedná sa konkrétne o pôžičku, ktorá bola v roku 2015 vyplatená. Nesplácal ju riadne, bol v omeškaní niekoľko mesiacov. Potom sa vyplatila celá dlžná čiastka. Ide o to, že je to už 8 rokov stará záležitosť.

Manžel je momentálne zamestnaný v zahraničí, platovo nám to vychádza. Cena nehnuteľnosti, ktorou chceme ručiť je tiež vyššia ako požadujeme.

Ako dlho sa uchovávajú tieto informácie v registri po splatení?

Myslela som, že po piatich rokoch od splatenia sa vymažú.

Je možné, že nastala nejaká chyba a máme požiadať o výmaz?

Je vôbec možné požiadať o výmaz?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite bude problém v jednej z dvoch vecí.

1. Možnosť je, že ste žiadali o hypotéku v tej banke, kde bol problém so splácaním predošlej pôžičky. Niektoré banky si totiž vedú klienta na "čiernej listine" aj dlhšie ako 5 rokov.

2. Možnosť je, že nastala chyba v úverovom registri, alebo že tam išlo o nejaký iný zápis. Radšej mi napíšte na mail a pozriem sa Vám na to.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk