Akú výšku hypotéky získa 40-ročná rozvedená žena s príjmom 2700 EUR?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

som rozvedaná 40-ročná žena s tromi deťmi vo veku 4, 11 a 14 rokov.

Akú výšku hypotéky môžem získať?

Počíta sa do príjmu aj pravidelný príjem 400 EUR z dohody?

Ak áno, tak príjem mám 2700 EUR v čistom.

Ďakujem

Dobrý deň,

úplné maximum čo sa dá vo Vašom prípade zobrať je 185 až 190 000 EUR.

Len 2 banky na trhu akceptujú príjem z dohody: 365 banka a Tatra banka.

  • 365 banka to akceptuje vo výške 60% z príjmu, pričom dohoda musí chodiť na účet aspoň 6 mesiacov. Tam je však problém ten, že maximálna splatnosť je "len" na 24/25 rokov vo Vašom prípade, čiže tam by Vám vyššiel o dosť nižší limit.
  • V Tatra banke je splatnosť vo Vašom prípade na 29/30 rokov, čo zvyšuje limit. Tatra banka akceptuje dohodu len na výnimku, maximálne 60% (môže byť aj menej).

Ostatné banky by Vám brali klasicky len príjem z TPP a limit by u nich bol (okrem ČSOB banky) 160 až 165 000 EUR.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk