Aký najlepší úrok by som si vedela vybaviť na hypotéku vo výške 40 000 EUR, keď mám našetrených 50 000 EUR?

Zodpovedané
2. nov 2023

Dobrý deň,

mala by som záujem o kúpu bytu v menšom meste za 90 000 EUR. Mám 22 rokov a našetrených 50 000 EUR. Mám prácu na TPP na dobu neurčitú. Plat priemerne 2600 EUR (občas viac, občas menej). Brala by som hypotéku iba 40 000 EUR. Okrem tých 50 000 EUR mám ešte rezervu 10 000 EUR.

Aký najlepší úrok by som si vedela vybaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátame fixáciu hypotéky na 5 rokov, úrokové sadzby sú k dnešnému dňu nasledovné:

  • SLSP: 5,39% (poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 5,19%)
  • VÚB: 4,69% (poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 4,49%)
  • ČSOB: od 4,44% (podľa ratingu + poistenie nehnuteľnosti Vám vie znížiť úrok na 4,29%)
  • Tatra banka: od 4,39% (podľa ratingu + poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 4,29%)
  • Unicredit: 4,39% (poistenie úveru Vám vie znížiť úrok na 4,19%)
  • 365 banka: 4,55% (energetický certifikát k nehnuteľnosti Vám vie znížiť úrok na 4,45%)
  • mBank: 5,09% (zriadenie kreditnej karty Vám vie znížiť úrok na 4,84%)
  • Prima banka: 4,30%

Ak máte 22 rokov, v ČSOB banke je vyššia šanca, že Vám hypotéku ani nedajú kvôli nízkemu veku, resp. Vám dajú vyššiu prirážku kvôli bonite.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk